Skocz do zawartości

Jak odróżnić buty oryginalne od podrobionych?


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam problem z airmaxami. Dzisiaj dostałem paczkę i zastanawiam się czy nie są to podróby. Martwią mnie dwie rzeczy:

1. NIE DOSTAŁEM RACHUNKU! Nie wiem dlaczego ale gość nie dał mi rachunku, już do niego dzwoniłem i powiedział, że go doślę, więc nie będzie z tym chyba problemu.

2. Drugą rzeczą jest to, że na języku ta metka Nike jest niebieska, a na innych zdjęciach jest biała.

 

Brak rachunku mocno niepokojący.

Numer produktu faktycznie przypisany jest do nieco innej kolorystyki:

nike-air-max-90-navy-olive-blue-6.jpg

http://sneakernews.com/2012/03/03/nike-air-max-90-obsidian-turquoise-grey/

Nie wydajemy tu wyroków na podstawie fotek, ale podstawowej informacji nie podałeś - z jakiej strony i za ile kupiłeś te buty?

Najlepszy sposób na brak rozterek to kupowanie w sprawdzonych i pewnych sklepach. W tym wątku znajdzie sporo wskazówek na ten temat.

 

 

ja się nie znam... ale info z tej strony powinny rozwiać Twoje wątpliwości :

http://www.airmaxy.pl/jak-odroznic-podroby-airmaxow-od-oryginalow/

Słusznie Kolega wkleił link- polecałem już kilkukrotnie i uważam, że porady tam zawarte pozwalają na minimalizację ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AirMaxy są wszędzie :)

Tu wydaje się chociaż, że firma ma jakieś powiązania z Polską :)

 

 

Historia
Wspólna przygoda zaczęła się latem 2011 roku w Central Parku w Nowym Jorku, gdzie poznała się trójką współzałożycieli retroBUT.
Wtedy to Jozef Rabik, Słowak mieszkający od ponad 20 lat w Stanach Zjednoczonych poznał Laure Hillman i Imogen Mason przebywające razem na wakacjach w Nowym Jorku.
Laura i Imogen od dłuższego czasu zajmowały się stylizacją oraz nowościami w świecie mody, natomiast Jozef Rabik był wielkim fanem Internetu oraz możliwościami jakie za sobą on niesie.
Trójka znajomych postanowiła połączyć swoje siły i tak po kilku miesiącach ciężkiej pracy powstał sklep retroBUT.pl
Idea, która od początku towarzyszy trójce znajomych jest jedna: Zaoferować taki towar, aby każdy klient odnalazł to czego szuka.
Na pytanie czy udaje się to spełnić z całą stanowczością każdy ze współzałożycieli odpowiada: YES!
Obecnie retroBUT jest dostępny tylko dla klientów z Polski, ale już niedługo będzie dostępny w innych krajach takich jak Francja, Niemcy czy też Wielka Brytania.

Adres korespondencyjny
retroBUT LLC
Budynek Equator II
Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa
Polska

E-mail info@retrobut.pl
Odpowiadamy na e-maile 24h/7dni w tygodniu.

Telefon (22) 188-18-88
Odbieramy od poniedziałku do piątku (9:00-17:00)

Dane konta bankowego
retrobut LLC
Budynek Equator II
Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa
Numer konta: 19 1140 2017 0000 4402 1303 5070
Nazwa banku: Multbank

Dane konta bankowego do przelewu z zagranicy
retrobut LLC
Budynek Equator II
Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa
Nazwa banku: Multibank
IBAN: PL19 1140 2017 0000 4402 1303 5070
SWIFT: BREXPLPWMUL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwna sprawa, bo ten paragon najprawdopodobniej został wydrukowany dopiero dziś:

paragon.jpg

... a z tego co kojarzę, to buty już dawno są u Ciebie.

Wobec takiego podejścia do sprawy, to ja cofam to co napisałem wcześniej:

 

Na moje oko, firma wydaje się wiarygodna i jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości powinieneś śmiało pytać bezpośrednio.

I z przykrością muszę stwierdzić, że właśnie straciłem zaufanie do firmy :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musimy utrudniać sobie życie ?

Zdecydowanie nie!

  1. Przeczytaj proszę choćby pierwszy post z linka, który podałem w odpowiedzi:

    http://www.wbutach.pl/topic/1280-jak-odr%C3%B3%C5%BCni%C4%87-buty-oryginalne-od-podrobionych/

  2. I daj znać czy masz jeszcze jakieś pytania
  3. I napisz czy warto było zakładać nowy wątek (dodam, że identyczny pojawia się tu co kilka dni i jest łączony z już istniejącym - naprawdę nie warto utrudniać sobie życia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tym jest napisane, że sprzedawca jest wiarygodny gdy ma podaną siedzibę firmy itp. Ale dla przykładu dajmy, że ten na allegro mimo nie podania siedziby sprzedaje oryginalne buty. Co wtedy ? :) 

Na aukcji jest podana cena 299,00 zł - może to być jakiś haczyk bo można znaleźć te same droższe o 70-80 zł ale może dlatego mogą być to podróbki. Najlepiej będzie jak wstawię zdjęcie metki jak tylko dostanę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale dla przykładu dajmy, że ten na allegro mimo nie podania siedziby sprzedaje oryginalne buty. Co wtedy ? :)

Wtedy gratuluję - ryzyko się pewnie opłaci :)

Nie wszyscy jednak lubią dreszczyk emocji i niepewność, kiedy z butami się coś dzieje, a nie wiadomo jakiej firmy szukać, gdy trzeba złożyć reklamację, a paragonu nie ma.

 

Wiesz, nie można uogólniać i każda sytuacja jest indywidualna. Natomiast nikt Ci tu nie napiszę, że te buty są oryginalne czy nie, bo nawet fachowcy z firmy Nike mają czasem problem z weryfikacją. W poszczególnych postach i linkach znajdziesz jedynie informacje, które pozwolą Ci zminimalizować ryzyko. Natomiast nikt za Ciebie decyzji nie podejmie, a Ty sam zadecydujesz, czy z rad skorzystasz czy nie. Zazwyczaj praktyka weryfikuje błędy, a na błędach właśnie uczymy się najszybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pomocy! Szukam wszędzie Jordanów 3 WHITE CEMENT, jednak jak widzę tylko na ebayu można je dostać a są strasznie drogie... + przesyłka 50 dolarów... Powiedzcie, czy to fejki? Nawet jeśli, to czy warto takie kupić?

 

http://allegro.pl/nowe-buty-air-jordan-3-iii-white-cement-i3652969646.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem ten wątek i kilka innych, ale sam nie potrafię stwierdzić, tego na 100%. Wiem że wy też, nie dacie sobie ręki uciąć za swoją opinie, bo jasnowidzami nie jesteście. Po wpisaniu nr z metki, wyskakują buty w tym kolorze ale jest tez sporo innych, no i nie wiem sam. Co do reszty informacji, czyli: gdzie zostały wyprodukowane, odstęp napisów na metce, itd. nie ma ścisłego schematu co do tego, skąd są buty i jak wygląda metka, który wskaże, że są one oryginalne. Licze na wasze sugestie, które trochę mi rozjaśnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opavel, nie zwróciłeś uwagi na rzecz najważniejszą. Gdzie kupiłeś te buty? Jak od pewnej firmy z dobrą reputacją to prawdopodobieństwo wtopy maleje.

Wyprodukowanie metki to betka. Nie są one jakoś specjalnie zabezpieczanie :)

 

Wklej link, z którego dokonałeś zakupu i wtedy wspólnie możemy się zastanowić czy sprzedawca jest godny zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.