Skocz do zawartości

Jak odróżnić buty oryginalne od podrobionych?


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o odróżnianie obuwia podrabianego od prawdziwego możemy śmiało udać się po poradę do specjalisty obuwniczego. Mistrzowie obuwniczy bez problemu poradzą sobie z odróżnianiem. Choć fakt, że w obecnych czasach te "podróbki" stoją na coraz wyższym poziomie, są to niemal ksera, za niższe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś namiary na takich specjalistów?

 

Nie wiem ile w tym prawdy, ale zasłyszałem historię, w której przedstawiciel wielkiej monopolistycznej obuwniczej firmy miał ogromny problem ze stwierdzeniem ze 100% pewnością czy przedstawiony mu model jest oryginalny :) Okazało się, że był podrobiony w fabryce, w której produkuje się oryginalne obuwie :) Nie wiem czy to science fiction, czy legenda, w której coś jednak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam mam do was pytanie o orginalność butów i firmę która je sprzedaje. http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=26178517

Otóż podane jest wszystko : imie, nazwisko, firma, ulica, miasto, region i nip tylko ze to firma budowlana, ma zero negatywnych komentarzy, buty wysylane sa z wietnamu, cytat : "- Towar wysyłany jest do kupującego bezpośrednio od producentów lub hurtowników.

- Przesyłka ekonomiczna czas realizacji 15-25 dni roboczych koszt: 0zł"

a z tego co sie orientuje to wlasnie nike produkuje w wietnamie.

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was pytanie o orginalność butów i firmę która je sprzedaje. http://allegro.pl/li...?us_id=26178517

Otóż podane jest wszystko : imie, nazwisko, firma, ulica, miasto, region i nip tylko ze to firma budowlana, ma zero negatywnych komentarzy, buty wysylane sa z wietnamu, cytat : "- Towar wysyłany jest do kupującego bezpośrednio od producentów lub hurtowników.

- Przesyłka ekonomiczna czas realizacji 15-25 dni roboczych koszt: 0zł"

a z tego co sie orientuje to wlasnie nike produkuje w wietnamie.

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli są wysyłane bezpośrednio od producenta to wiele wyjaśnia w kwestii samej przesyłki i czasu na oczekiwanie. Jeżeli wszystkie dane się zgadzają,jest paragon jako dowód zakupu to moim zdaniem nie ma się czego obawiać,chociaż oczywiście lepiej byłoby kupić w dobrym i sprawdzonym sklepie internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Przeczytaj ten wątek od początku i wnioski wyciągnij samodzielnie. Identyczne pytania pojawiają się co 2-gi tydzień :)

Sprzedawca nie reprezentujący żadnej firmy, brak paragonu, faktury, normalnego kontaktu, brak gwarancji ... sporo czerwonych lampek.

Dobrze to przemyśl.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Kubas4321

hmmm troche nie rozumiem odpowiedzi po piszesz ze raczej tak. Moje pytanie bylo czy buty sa oryginalne , a twierdzac po twoim koljenym zdaniu ze zdjecia sa kiepskiej jakosci to zgulipalem :D. Hmmm cos zwrocilo moja ciekawosc ? dosc nietypowy wzor tych butow rzadko sie spotka taki kolor.

 

P.S Porsilbym o jak najszybsza odpowiedz czy buciki sa orygianlne :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja zgłupiałem :)

 

Mój tok myślowy:

1. Ktoś pyta "czy buty są oryginalne" - znaczy, że ma wątpliwości.

2. Zastanawiam się - dlaczego ma wątpliwości?

3. Patrzę na fotkę - dość niewyraźna, mało profesjonalna. Może to zaniepokoiło potencjalnego nabywcę?

4. Pytam - co Cię zaniepokoiło.

 

Skoro nie jesteś pewien co do oryginalności produktu? To chyba coś musiało Cię zaniepokoić? Czy nie? :)

 

Wszak buty sprzedawane są przez Firmę posiadającą 5823 pozytywnych komentarzy (zero neutralnych, zero negatywnych), firma obecna na portalu aukcyjnym od 2008r, firma wystawia faktury VAT, firma podaje pełne dane adresowe oraz imię i nazwisko właściciela, firma posiada własną domenę, można do niej dotrzeć w razie potrzeby, bo znajduje się w Polsce ... Jednym słowem firma o ugruntowanej pozycji, wyrobionym wizerunku z pozytywnymi recenzjami.

 

Gdybyś przerobił wątek wiedziałbyś zapewne, iż z fotki nikt raczej nie wyczyta oryginalności produktu (no może w ewidentnych, skrajnych przypadkach). Krążą plotki, że podrobiony towar często jest produkowany w tych samych fabrykach co oryginalny. Chodzą też plotki, że z odróżnieniem oryginalnych od "lewych" mają problemy czasem sami przedstawiciele poszczególnych firm ... Ja zatem nie podejmę się zagwarantowania Tobie oryginalności tych butów. Jeżeli są tacy na sali, to może się kiedyś ujawnią :)

 

W mojej ocenie w 99% przypadków krótka analiza i upewnienie się co do wiarygodności sprzedawcy załatwia tu sprawę. Z niepewnych źródeł po prostu nie kupuję.

 

Hmmm cos zwrocilo moja ciekawosc ? dosc nietypowy wzor tych butow

 

:shock:

Shox Rivalry to jeden z najpopularniejszych modeli NIke :p

 

rzadko sie spotka taki kolor.

 

Nabijasz się chyba ze mnie ...

:acute:

Czarny kolor rzadko się spotyka?

Czy to przypadkiem nie najpopularniejszy kolor obuwia w ogóle ... i w szczególe? :)

 

Tu masz nieco lepszą fotkę tych butów:

 

2.jpg

 

Starałem się pomóc, ale nie jestem pewien czy mi się udało :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kubas4321

Noi bardzo dziekuje ;) za bardzo wyczerpująca odpowiedz , raczej bede je zamawiał. Taka pomoc to Skarb :)

Serdecznie Pozdrawiam oczywsicie jakis pozytyw poleci dla Ciebie o ile to mozliwe na tym portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.