Jump to content

MOD

Moderator
 • Content Count

  1,288
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  95

MOD last won the day on June 13

MOD had the most liked content!

Community Reputation

112 Wyśmienity

About MOD

 • Rank
  User śpi w butach

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

7,019 profile views
 1. Piękna sprawa i bardzo ciekawe kopyto! Fora to miejsce dla wariatów, którzy nie przepadają za portalami społecznościowymi, także nie spodziewaj się raczej, że nagle ożyją Ale życie jest pełne niespodzianek, a historia potrafi zatoczyć koło. Wszystko się kiedyś skończy, nawet facebook Może wtedy ludzie wrócą na fora?
 2. Jak widzisz możliwość i potrafisz to można spróbować. Jak się nie uda to zawsze można kupić nowe wkładki przecież
 3. Masowa produkcja. Minimalne różnice pewnie w granicach normy. Dodatkowo zdjęcie może wprowadzać cię w błąd. To najlepiej ocenić na żywo, bo szkło potrafi zdeformować rzeczywistość, a optymalnie oczywiście przymierzyć i sprawdzić czy siedzą. Ja na zdjęciach nie widzę tragedii, ale stary już jestem, może niedowidzę
 4. Dziękuję za wyłapanie błędu. Aplikacja MAPA, faktycznie wyparowała z naszego forum i raczej już nie wróci. Link usunięty.
 5. Tam masz welur + syntetyk więc natłuszczanie takiej cholewki raczej mija się z celem. Jedyna rozsądna opcja to raczej Nano Protector po całości i z głowy. Jeżeli nadal by po tym przemakało to zwróć uwagę w jakich miejscach. Może to kwestia jakiegoś łączenia i ewentualnie szewc mógłby od wewnątrz podszyć skrawkiem skóry, który załatwiłby sprawę ... tu może być bardzo różnie.
 6. Tragicznie mały format zdjęcia - nic nie widać. Nie sądzę, by nawet ktoś, kto zna ten model domyślił się, że to jest właśnie to Jak masz, to lepiej wstaw coś większego
 7. Przy tego typu skórach balsam Saphir Onguent moim zdaniem będzie optymalny.
 8. Tu nie pomogę, bo wychodzę z założenia, że do skór na których mi zależy warto stosować produkty dedykowane, stworzone specjalnie w tym celu. Babcine patenty traktuję z szacunkiem i łezką w oku, ale niekoniecznie się do nich stosuję Jak chcesz próbować to koniecznie próba na skrawku przed właściwym użyciem. To pomaga w unikaniu błędów i to procedura, którą generalnie warto stosować przy użyciu czegokolwiek do skór. Jest ich obecnie na rynku tyle, ich jakość i specyfika jest tak różna, że naprawdę ciężko uogólniać.
 9. Spokojnie. Impregnaty w aerozolu są bardziej istotne przy skórach zamszowych i nubukowych oraz tekstyliach. Licówki same w sobie są dość odporne. Przy licówkach istotniejsze jest odżywienie skóry i niedopuszczenie do przesuszenia lub przemoczenia. Także spokojnie możesz sobie odpuścić aerozole, a przy pierwszej potrzebie czyszczenia użyć właśnie balsamy czy kremu.
 10. Obawiam się, że w tym przypadku już tylko barwienie na ciemniejszy kolor, np. brąz. Skontaktuj się najlepiej mailowo z multirenowacją: https://multirenowacja.pl/ Wyślij im w mailu zdjęcia i tam support powinien coś zaradzić. Podejrzewam, że skończy się na dobraniu odpowiedniej farby właśnie.
 11. Jeżeli tłuszcz, to w minimalnych ilościach o ile to czarny kolor skóry, bo jaśniejsze mogą od tłuszczu ciemnieć. Do torebek generalnie stosuje się raczej delikatniejsze kremy czy balsamy, np. https://multirenowacja.pl/saphir-bdc-cleaning-lotion-125ml.html https://multirenowacja.pl/delicate-cream-50ml-szmatka-krem-do-skor-delikatnych-saphir.html Chodzi przede wszystkim o utrzymanie w dobrej kondycji skóry. Nano protectorem można oczywiście zabezpieczyć ją przed deszczem i zabrudzeniami.
 12. Jak nie chcesz stracić meszkowatej struktury tego nubuku to Nano Protectorem. Jeżeli estetyka niespecjalnie interesuje, a zależy na optymalizacji właściwości hydrofobowych to tłuszczowo. Tu masz sporo na ten temat:
 13. Jak po czyszczeniu pozostają żółte ślady to najczęściej efekt niedokładnego wypłukania środka czyszczącego. Jak już poszły pigmenty, a nawet silny aceton nie pomaga to może być ciężko niestety.
 14. To pytanie raczej do producenta, albo szewca, który miał z nimi do czynienia. Mogą być i szyte, i klejone, ale widziałem też już nie jedną całkiem wiarygodną imitację szycia w butach. Trochę nie wiem o co chodzi - odkleiło ci się i żaden szewc nie chce tego podkleić? Sprecyzuj.
 15. Z opisu wynika, że możesz, ale jak to się sprawdza to musisz już sam zweryfikować próbą na małym niewidocznym skrawku, np. kawałek języka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.