Jump to content

MOD

Moderator
 • Content Count

  1,243
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  91

MOD last won the day on January 11

MOD had the most liked content!

Community Reputation

107 Wyśmienity

About MOD

 • Rank
  User śpi w butach

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

6,446 profile views
 1. Niestety nie pomogę zbyt mocno, ale myślę, że niezłą opcją byłoby zlecenie uszycia analogicznego portfela jednemu ze "Skórorobów", którzy ręcznie często są w stanie zrealizować niemal każdy projekt. Nawet na naszym forum kilku takich magików powinieneś znaleźć w tym dziale: https://www.wbutach.pl/forum/216-forum-dla-skórorobów-ręczna-robota-w-skórze/ Takie ręcznie szyte portfele mają duszę więc gorąco polecam
 2. Jak nawet mocne środki nie pomagają, to maskowanie farbą może być ostatnią deską ratunku. Może pokaż na początek, jak to wygląda? Jakieś zdjęcie?
 3. W dużym skrócie - zestaw do impregnacji butów Outdoor AXE316 Jak chcesz więcej detali to tu więcej na ten temat:
 4. Pokaż zdjęcia, bo link jaki wkleiłeś prowadził do nikąd. Ewentualnie, jeżeli brak doświadczenia od razu zleć robotę fachowcom, np. tu powinni sobie radzić w takich przypadkach: https://wielkishoe.com/
 5. Możesz spokojnie działać najpierw za pomocą gumki do zamszu i nubuku, którą masz, a nie pilniczkiem. Jeżeli one zawiodą to wtedy ewentualnie bardziej hard core, ale ostrożnie. To czy jest potrzeba użycia Renowatora, najlepiej ocenić po czyszczeniu. Jeżeli jest to gumowe elementy, jak najbardziej warto dobrze zabezpieczyć, bo jak pigment wgryzie się w gumę to może być ciężko się już tego pozbyć. Z metalowymi raczej nie ma problemu - z metalu przy pomocy cleanerea lub mocniejszego rozpuszczalnika z reguły można ściągnąć barwnik bez trudu. Ale jak masz dobry patent na zabezpieczenie i metalowych
 6. Nie widzę tam tragedii i jest szansa, że za pomocą gumki do nubuku i cleanera poprawisz ich stan. Niektórzy wspomagają się w podobnych sytuacjach nawet papierem ściernym o odpowiedniej gradacji lub pilniczkiem do paznokci Nawet tak smasakrowane buty można jakoś tam wyprowadzić: Tu akcja z pilniczkiem Po użyciu renowatora zawsze warto zabezpieczyć nubuk i zamsz Nano Protectorem. Dzięki temu będą dużo bardziej odporne na zabrudzenia, plamy i wilgoć.
 7. Cześć, jak nie były używane to wymień. Jak były, to lepiej daj obejrzeć szewcowi - on pewnie coś wymyśli i doradzi mając parę w rękach oraz analizując luzy.
 8. Ciekawe, daj jakieś linki do poczytania, bo ja trochę nie na czasie 🤓
 9. Oil Tanned TARRAGO posiada aplikator z gąbką więc nie musisz nic brać dodatkowo. Balsam możesz śmiało wcierać starą bawełnianą koszulką, a nawet paluchem Doskonale się sprawdza na skórach olejowanych, ale wcale nie gorzej przy licówkach.
 10. Nie mam doświadczeń więc nie porównam. Co do zasady jednak wiem, że większość firm sfocusowanych na produkcji obuwia czy odzieży nie ma własnych fabryk produkujących chemię. Zlecają tę robotę wyspecjalizowanym fabrykom i markom chemicznym. Dobrze jak dobrym, gorzej jak liczą każdy grosz i obniżają standardy, by kupić taniej. Dlatego lepiej samemu wyrobić sobie zdanie, bo jakość danej marki butów, ubrań, mebli nie zawsze musi się przekładać na dodatki czy akcesoria, które robią dla nich firmy zewnętrzne. Podkreślam, że nie wiem jak jest w tym przypadku.
 11. Identycznie. Zwróć tylko uwagę, by aplikować z około 30cm i zrób sobie zawsze najpierw próbę przy pięcie, by się samemu upewnić. Czarne powierzchnie mają to do siebie, że niektóre preparaty mogą się na nich wytrącać na biało, ale akurat z zamszem i nubukiem nie powinieneś mieć problemu. Jednak przezorny zawsze ubezpieczony, także próba zawsze i wszędzie przed użyciem czegokolwiek.
 12. Cześć, cały ten wątek o tym traktuje Dodam, że wielu myli licówkę z nubukiem olejowanym. Ale w sumie zasada impregnowania i środki te same więc nie jest to problem. Jak nie chce ci się przewalać przez treść to w dużym skrócie większość rekomenduje tu zestaw do impregnacji tłuszczowej butów outdoorowych by AXE316. A jak chcesz wchodzić w detale to cały bieżący wątek + ewentualnie podobne. Tam znajdziesz opinie, patenty i argumenty zaprawionych w bojach i samego AXE316:
 13. JAK MALOWAĆ JEANS I TKANINY? To pytanie wraca jak bumerang, więc trochę zebranych informacji na ten temat customizacji i malowania jeansu. W podobny sposób maluje się bawełnę i inne tekstylia. Jeans i tkaniny malujemy farbami akrylowymi TARRAGO lub ANGELUS z dodatkiem ANGELUS 2-Soft lub GAC-900. Biały podkład z akrylu z reguły mocno pomaga. Lepiej aplikować kilka cienkich warstw niż 1 grubą (trwałość). Procesy w trakcie malowania - różni Customizerzy różnie czynią, np. przeprasowanie co warstwę, działanie suszarką lub opalarką. Są i tacy, którzy po pr
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.