Jump to content

MOD

Moderator
 • Content Count

  1,264
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  94

MOD last won the day on March 17

MOD had the most liked content!

Community Reputation

111 Wyśmienity

About MOD

 • Rank
  User śpi w butach

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

6,645 profile views
 1. Nie stosuj do nich, ani balsamów, ani wosków, ani kremów, ani tłuszczów, bo stracisz to co w nich lubisz. Do zabezpieczenia optymalny powinien być Tarrago Nano Protector. Dbasz, o to cudo, jak o każdy zamsz i nubuk: https://blog.multirenowacja.pl/czyszczenie-pielegnacja-renowacja-zamszu-i-nubuku-timberland-boots-tutorial/ Jak jesteś bardzo ciekaw w detalach co to za materiał to nie pisz do sprzedawcy, bo oni rzadko to wiedzą i czasem takie bzdury wypisują, że głowa boli. Nie wynika to z chęci wprowadzania klientów w błąd, a z masy jaką przetwarzają i opisów,
 2. Cześć, a zobacz tu: I Tu: Podsumowując, wiele zależy od Ciebie i tego jaka to dokładnie skóra. Jak meszkowata i chcesz jak najdłużej zachować jej strukturę i kolor, to proponuję bezpieczne czyszczenie, np. za pomocą TARRAGO Trekking Cleaner + bezpieczne zabezpieczenie TARRAGO Nano Protector. Opcjonalnie dla zabezpieczenia TARRAGO Nano Oil Protector, ale tu już trzeba się liczyć z tym, że skóra może pociemnieć. Zaprawy tłuszczowe to już hardcore, którego pewnie z nowymi butami nie chcesz praktykować i słusznie. Myślę, że trzeba w nich przede wsz
 3. Normalnie sprawdzić powinien się tutaj dobry krem do butów. Ale skoro skóra nie chłonie to ciężko ją odżywić. Pytanie czy nie chłonie, bo coś jest na nią nałożone, czy nie chłonie, bo to syntetyk/laminat czy coś zwyczajnie mało naturalnego. Pęknięć tu nie widzę, raczej naturalne zagięcia. Nic strasznego. Buty trzymaj na prawidłach i powinno być w normie. Jeżeli chodzi o biały nalot to może być on efektem stosowania jakiegoś bezbarwnego produktu. Te bezbarwne, zwłaszcza zaaplikowane zbyt obficie na ciemnych skórach często wytrącają się na biało. Środki z pigmentem rulezz!
 4. No to WIELKIE BRAWA 😍😍🤩 Zapomniałem, że akurat kobiety w kolory grają dużo lepiej niż faceci Natomiast samo wykończenie naprawdę delikatne (w sensie liche), także zalecana uwaga. W miejscu odnowionym za pomocą Juvacuira będzie już trwałe, ale pozostała część cholewki pewnie pozostanie bardzo wrażliwa. Tak, czy inaczej miłego użytkowania Chloe
 5. Jak są w dobrym stanie to nic na siłę. Te kropeczki spróbuj delikatnie wygumkować i pewnie będzie po sprawie
 6. No to masz już jasność, jaki preparat jest źle dobrany do tej konkretnej skóry. Właśnie po to są te próby weryfikujące na skrawku. Wydaje mi się, że SAPHIR Juvacuir mógłby tę sprawę załatwić, ale to oczywiście czysta teoria i zawsze jest ryzyko nietrafienia.
 7. Trudno wyczuć. Natomiast krem do butów raczej nie ma wystarczającej mocy, by ściągnąć oryginalne wykończenie. Chyba, że bardzo się o to postaramy. Z drugiej strony jest tyle różnych skór na rynku, że absolutnie zawsze warto, a wręcz trzeba przed użyciem czegokolwiek wykonać weryfikującą próbę na mało eksponowanym skrawku. To pozwala uniknąć niespodzianek. Jeżeli cleaner nie pomaga, polecam buty raczej podrzucić/wysłać do specjalisty, który to precyzyjnie zdiagnozuje i zastosuje terapię. Tym bardziej, że na butach zależy. Na przykład pod poniższym linkiem doskonale sobie z takimi rzeczami radz
 8. Prawdopodobnie krem do butów na taką dolegliwość jest za słaby i pozostaje próbować środkami, które zawierają większą ilość pigmentu. Sam krem usuniesz cleanerem do skór. To nie problem. Problemem jest dobranie produktu, który pomoże. Tak na czuja, sam próbowałbym chyba Juvacuir Saphir, ale to zawsze on-line będzie tylko gdybanie i może się okazać, że zainwestujesz jeszcze raz w produkt do 1 pary i ponownie nie trafisz. Nie wiem czy nie lepiej dać zadziałać szewcowi, albo jednemu z punktów renowacji, które mają na warsztacie różne produkty, łącznie z farbami i które na drodze kilku testów dobi
 9. Zamrożenie butów? Nie rób takich rzeczy! Zniszczysz je! Tu nie ma wielkiej filozofii: Dobry odświeżacz do butów Dobre skarpety (nieśmierdzące), np. z wełny merynosów Rotacja obuwiem - dobrze byś miał choćby 2 pary, które możesz używać naprzemiennie lub co 2-gi dzień, wtedy te wcześniej używane mają czas na odpoczynek i oddanie wilgoci, którą wchłonęły Czyścisz nie tylko buty, ale i wnętrze oraz wkładki, czasem warto zajrzeć nawet pod wkładki. Wnętrze butów możesz czyścić, np. uniwersalnym płynem do butów Higiena stóp. Dokładne mycie i kontrolowanie,
 10. Uuuu, to dziwne, może jakaś nieszczelność od łączenia spodów z cholewką lub wyjątkowo specyficzny materiał. Jak to zareaguje po Onguencie, to kwestia testu. Nie chcę zgadywać. Onguent najczęściej jest neutralny dla koloru, ale to zawsze warto zweryfikować próbą.
 11. Przy skórach zamszowych i nubukowych najlepsze będzie zabezpieczenie Nano Protectorem Tarrago. Tłuszczowe patenty raczej mocno przyciemnią tę skórę, a właściciel pewnie sobie tego nie życzy.
 12. Prezentuje się to jak nubuk olejowany. Pomijam fakt, że ktoś tam prawdopodobnie pociągnął barwnikiem po zamszu, łącznie z midsolem i nie tylko. Tego może być trudno się pozbyć. Tu masz cały wątek na temat pielęgnacji butów ze skór olejowanych i woskowanych.
 13. Lakierowane skóry w butach zawsze są pewnym ryzykiem - brzydko się łamią, mają ograniczone zdolności regeneracyjne. Pielęgnacyjnie pozostaje stosować dedykowane środki do skór lakierowanych i trzymać buty na prawidłach, by nie dopuszczać do zbyt dużych deformacji. Niewiele więcej będziesz w stanie zrobić.
 14. Rzuć okiem na ten artykuł, tam masz praktycznie wszystko na ten temat: https://blog.multirenowacja.pl/skorzane-teczki-torebki-torby/ W doborze koloru może pomóc ci trochę sklep sprzedający środki, ale tak naprawdę różnie poustawiane monitory nie ułatwiają sprawy i zawsze trzeba to samemu weryfikować przed robotą. Na szczęście różne kolory tego samego produktu najczęściej można ze sobą mieszać, by uzyskać optimum, a poza tym bywa, że 1 czy 2 odcienie w lewo lub prawo nie robią dużej różnicy - pigment często i tak ładnie reaguje ze skórą.
 15. Nie mam pewności, bo nie miałem tych butów w ręku, ale to może być charakterystyka tych skór. Najlepiej dopytaj producenta lub sprzedawcę. On powinien Ci to dokładnie wyjaśnić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.