Jump to content

MOD

Moderator
 • Content count

  1,032
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  72

MOD last won the day on January 14

MOD had the most liked content!

Community Reputation

78 Wyśmienity

1 Follower

About MOD

 • Rank
  User śpi w butach

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

4,929 profile views
 1. MOD

  Dr. Martens

  To chyba dziś nie są jakieś wybitnie dobre skóry. Tarrago Universal Cleaner + Tarrago Shoe Cream i powinno wystarczyć na długo. Tu cały wątek na temat pielęgnacji Martensów, jakby co:
 2. MOD

  Buty,lubię je robić

  Świetne! A Ty kolego robisz tylko dla siebie ... hmmm ... dla Niej? Czy jakoś więcej tego szyjesz?
 3. MOD

  Powitanie

  No cześć
 4. Efekt matu jak najbardziej normalny po zastosowaniu tłuszczu. Teraz przez jakiś czas ich raczej nie wybłyszczysz. Tłuszcz z woskami się kłóci Daj tej skórze spokój na jakiś czas. Zależy ile tego oleju zaaplikowałeś, ale obstawiam, że po kilku tygodniach będziesz mógł uzyskać już na nich półpołysk czy połysk.
 5. Tak na nos, to wydaje się, że uszkodzeniu uległa tylko wierzchnia część i szewc powinien sobie z tym poradzić. Oczywiście lepiej dobry, z doświadczeniem, a nie taki, co to tylko fleki bije. Myślę, że jak podjedziesz do warsztatu to w pierwszych oględzinach szewc dokładnie zdiagnozuje skalę obrażeń i możliwości.
 6. Jeżeli nie ma opcji używane i uszkodzone, to wystawiłbym chyba jako używane, a w opisie zobrazował i zaznaczył uszkodzenie, by nikt nie miał pretensji.
 7. Hmmm ... raczej nikt tu gotowej recepty nie przedstawi. Buty należy dokładnie obejrzeć przed zakupem. To są w mojej ocenie dość trudne sprawy, bo jak tu stwierdzić jednoznacznie czy to uszkodzenie już tam było, czy powstało na skutek działania użytkownika? Niezależnie od porad z zewnątrz możesz zawsze spróbować. Ja sam chyba nie trwoniłbym czasu i nerwów, poprosił dobrego szewca, by mi to uszkodzenie zabezpieczył i latał dalej
 8. Trochę wygląda to jak zasolona skóra. Osobiście próbowałbym to jeszcze delikatnie wypłukać, a później standardowo jak przy mechatych, czyli Suede Renovator w kolorze: https://multirenowacja.pl/renovator-250ml-renowator-pasta-do-zamszu-nubuku.html Na koniec szczoteczka i powinno być dobrze.
 9. Są dedykowane środki, ale to raczej jest na uciążliwy brud - nie wiem czy one farbę chwycą: https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-midsole-cleaner-50ml.html Są silne środki, ale nie wiem jak się zachowają w tym przypadku: https://multirenowacja.pl/conditioner-50ml-zmywacz-do-skor-zmywa-otwiera-pory-skory.html Możesz spróbować jeszcze ewentualnie acetonem.
 10. Akryle Tarrago/Angelus są generalnie do skór naturalnych i syntetycznych, oraz tekstyliów (najlepiej ze specjalnym dodatkiem 2-soft lub GAC-900), ale są również stosowane do midsoli. Gumy są różne. Na jednych ma to większy sens, na innych mniejszy. Na filmiku w powyższym poście masz midsol gumowy, a nie skórzany. Trwałość zależy od samej gumy, przygotowania powierzchni, sposobu malowania (lepiej kilka cienkich warstw niż 1 gruba) i wykończenia. Najczęściej taką robotę dla zwiększenia trwałości i naturalnego matu wykańcza się takim lakierem: https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-matt-maker.html Czy zda to egzamin w Twoim przypadku? Nie mam pojęcia. Teoretyzuję, bo nie znam tych butów
 11. Czasem jak silne zmywacze nie pomagają w takich przypadkach, to można delikatnie podkolorować farbą akrylową do butów, ale różne midsole różnie trzymają wykończenie. Trzebaby zrobić próbę, by się przekonać. Użycie farb Tarrago nie różni się od użycia tych na filmie (farby Angelus). Tak ogólnie to na tej zasadzie:
 12. MOD

  skóra licowa typu "crust"

  Może słabo utrwalone wykończenie, może zbyt mocny cleaner w stosunku do wykończenia, a może wnioskujesz tylko po zabarwionej szmatce, na której pozostaje nadmiar pigmentu z kremów lub wosków wcześniej stosowanych? Tak czy inaczej, moc cleanera możesz zmniejszyć mieszając go z wodą lub stosować coś delikatniejszego. Powyższe balsamy posiadają również właściwości czyszczące i często wystarczają, jeżeli na butach nie ma uciążliwych zabrudzeń.
 13. MOD

  Jak dbać o primeknit?

  Taki podstawowy bardzo uniwersalny zestaw, praktycznie to wszystkich sneakersów, powinieneś mieć w szafce: CZYSZCZENIE NA SUCHO z kurzu i łatwo usuwalnych zabrudzeń - szczotka do sneakersów CZYSZCZENIE NA MOKRO - uniwersalny płyn do czyszczenia tekstyliów, zamszu, nubuku i licówek ZABEZPIECZENIE / PROFILAKTYKA - uniwersalne zabezpieczenie butów przed wilgocią, zaplamieniami i zabrudzeniami (tekstylia, zamsz, nubuk, licówki) Taki zestaw i masz spokój z całą, lub prawie całą kolekcją. *Pamiętaj: Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności. **Różne materiały różnie reagują. Znaczenie ma na przykład skład, czy gęstość splotu tkaniny. Na niektórych butach stosując NANO PROTECTOR osiągniesz całkowicie wodoodporny efekt, tzw. Lottus Effect, ale na niektórych nie będzie to już tak bardzo spektakularne. To nie znaczy, że aerozol nie działa. Niektóre materiały są po prostu bardziej oporne i mniej chętnie współpracują z aerozolami. Zabezpieczać i je jednak warto, bo dzięki temu podatność włókien na zabrudzenia jest zdecydowanie mniejsza.
 14. Aaaa, mogę się mylić, ale czy te uszkodzone elementy nie są przypadkiem ... nie wiem jak to się fachowo nazywa - "gumowane"? Na żywo bardziej to przypomina gumę niż skórę? Jeżeli tak, to faktycznie rozumiem dlaczego nikt się w to nie chce bawić.
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.