Jump to content

MOD

Moderator
 • Content Count

  1,068
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  74

MOD last won the day on October 14

MOD had the most liked content!

Community Reputation

82 Wyśmienity

1 Follower

About MOD

 • Rank
  User śpi w butach

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

5,161 profile views
 1. Tak, jak @difer wspomniał, raczej standard w przemysłowej produkcji. Ludzie czasem się pieklą, ale rzeczoznawcy i sklepy raczej odrzucają tego typu reklamacje, bo to nie wada, a charakterystyka materiału, który może łamać się w różny sposób. Pewnie wszystko w granicach jakiejś tam normy.
 2. Zapytaj @Krizg77, choć nie wiem czy wysyłkowo Cię obsłużą i czy w ogóle podejmą się takiej roboty. Ale Krzysiek sam szyje buty więc może wiele. Moim zdaniem warto spróbować. Gdyby kontakt przez forum był trudny to może łap via telefon lub FB: https://www.facebook.com/SzewcSlupskGesla/
 3. Niestety nie wiem, które są skąd. Musiałbyś poszperać. Klaudia Knop z Jarocina, ale to kawałek od Łodzi jednak: https://www.instagram.com/eclayd/ W dobie tanich wysyłek w sumie ma to dziś małe znaczenie, ale fakt że jak już się wysyła to lepiej się kalkuluje nadać jakiś pakiet kilku par.
 4. hmmm ... przecierka. Jak czyszczenie nic nie daje to raczej trwałe uszkodzenie. Możnaby próbować zadziałać jakimś barwnikiem, ale ciężko ocenić na odległość jak ten konkretny materiał będzie reagował. To wymaga próby na małym skrawku. Jak OK, to wtedy raczej malowanie całości. Próbowałbym albo czarny akryl Tarrago + dodatek Angelus 2-thin do tekstyliów, albo farba Angelus Flat Black + dodatek 2-thin. https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-paint-standard-colors.html https://multirenowacja.pl/angelus-acrylic-leather-paint-flat-black-white-matowa-farba-do-skor.html https://multirenowacja.pl/angelus-2-thin-dodatek-do-farb.html Na tej zasadzie: Albo farbę alkoholową, jeżeli próba dałaby lepsze efekty: https://multirenowacja.pl/farba-barwnik-do-zamszu-nubuku-50ml-suede-dye.html https://multirenowacja.pl/farba-na-bazie-alkoholu-50ml-penetrating-dye.html https://multirenowacja.pl/angelus-leather-dye-3oz-farba-do-skor.html https://multirenowacja.pl/angelus-suede-dye-dressing-3oz-farba-do-zamszu-i-nubuku.html Ale nie wiem jak na tak specyficznym materiale to się zachowa. Gdybyś miał obawy, zawsze możesz to komuś zlecić. Tu znajdziesz trochę wskazówek i kontakty do kilku osób/firm, które świadczą usługi w tym zakresie: https://blog.multirenowacja.pl/kto-customizuje-i-odnawia-kicksy-jak-malowac-sneakersy-poradnik-dla-poczatkujacych/
 5. Klasyka gatunku przy praniu butów w pralce lub domowymi sposobami. Mnóstwo takich przypadków już widziałem. Nie widzę, bo zdjęcia są zaciemnione. Ale niezależnie od tego czy puścił barwnik z czarnego zamszu czy są to jakieś czarne tekstylia, bardzo trudno będzie doczyścić białe elementy. Osobiście malowałbym już całe buty na czarno. Tutoriale: Właściwe farby i dodatki do farb: https://multirenowacja.pl/category/marka-angelus https://multirenowacja.pl/category/farby-tarrago https://multirenowacja.pl/category/marka-golden Trochę więcej o malowaniu butów i osobach oraz firmach, którym ewentualnie można takie rzeczy zlecać: https://blog.multirenowacja.pl/kto-customizuje-i-odnawia-kicksy-jak-malowac-sneakersy-poradnik-dla-poczatkujacych/
 6. Nie jednego trupa już tu wskrzeszono, więc jak komuś zależy to na pewno da się coś zrobić. Najlepiej przeanalizuj sobie kilka przykładów i wnioski już sobie wyciągniesz pewnie: https://www.wbutach.pl/topic/527-emu-ugg-i-inne-jak-dbać-o-damskie-zimowe-buty-tego-typu/ https://www.wbutach.pl/topic/1343-żółte-miodowe-piaskowe-nubukowe-trapery-jak-o-nie-dbać/ https://www.wbutach.pl/topic/219-kompleksowa-renowacja-skóry-na-texas-steer Jeżeli na wkładkach jest pleśń to ognisko. Jeżeli wewnątrz butów jest pleśń to też warto się zastanowić czy się z nimi jednak nie pożegnać. Koniecznie prawidła, by trochę naprostować te cholewki. Powodzenia!
 7. A ja widzę trzy, ale niech Ci będzie Jeżeli to standardowa matowa licówka w macie i nie chcesz połysku, to raczek nie stosuj produktów z woskiem, bo polerowany wosk będzie dawał większy lub mniejszy połysk. Próbowałbym. Powinien sobie poradzić. Jeżeli chcesz pozostać przy matowym efekcie, to ja próbowałbym tego: Saphir BDC Onguent. Jeżeli chcesz dodatkowo zabezpieczyć to Tarrago Nano Protector. Pamiętaj: Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.
 8. To zależy czego oczekujesz. Moim zdaniem w warunki miejskie on przy tych butach powinien wystarczyć, ale jak uznasz po pierwszych wyjściach, że jest mało to zawsze możesz poprawić czy to tłuszczem, czy też Nano Protectorem. To nie jest problem.
 9. Pewnie zależy na które zdjęcie się spojrzy Ja już kupowałem buty z licówki, a przylatywały z olejowanej i odwrotnie. Natomiast Onguent nadaje się zarówno do licówek, jak i olejowanych. Jego zaletą jest to, że nie wybłyszcza i zachowuje oryginalny efekt skóry. To ma wartość zwłaszcza przy skórach olejowanych, które z definicji są matowe, ale wielu ceni sobie to również przy licówkach.
 10. Oba są bardzo OK i powinny fajnie współpracować z tą licówką , ale jeżeli lepszy to marka Saphir na pewno stoi na wyższej półce niż Tarrago.
 11. Bezbarwne produkty mogą niestety na ciemnych skórach pozostawiać czasem ślady, zwłaszcza kiedy się nieco przesadzi z ich ilością. Dlatego preferuję raczej środki z pigmentem. Tu jeżeli miałbym sugerować to balsam, bo większy, a oba produkty są bardzo podobne. Mnie te gąbkowe aplikatory nie bawią, bo i tak trzeba je czyścić po każdym użyciu. W przeciwnym razie dość szybko się niszczą.
 12. Oj, bardzo wymagający Ja tu nie widzę żadnych problemów, ale ja to w ogóle w butach nawet za 4000 nie szukam wad pod lupą, bo ostatecznie to są cały czas buty, a nie diamentowe kolczyki
 13. Nabłyszczacze raczej sobie odpuść. Z tego, co masz prędzej postawiłbym na ten Oil, choć nie znam produktu. Do sportowych licówek z reguły stosuję jeden z tych produktów: https://multirenowacja.pl/nano-krem-z-woskiem.html https://multirenowacja.pl/nano-cream-125ml-krem-balsam-do-skor-tarrago.html Ewentualnie, jeżeli ktoś chce zachować matowy chatakter danej skóry licowej lub olejowanej to ten balsam do skór. Podsumowując, nie przewiduję tam problemów. Bardzo fajny model, tylko to futerko wewnątrz zbędne - po przepoceniu, przemoczeniu potrafią się tam dziać cuda. Lepiej celować w buty bez futra, a kupić dobre skarpety.
 14. Jeżeli pleśń i grzyb to przede wszystkim nie radzę bagatelizować problemu. To może się rozwijać i być szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza dzieci. Także przedmioty zaatakowane pleśnią, albo natychmiast wyizolujcie (jeżeli chcecie o nie walczyć), albo zutylizujcie. Buty + pleśń? Ty są różne podejścia. Znam przypadki, w których ludzie w panice palili całe kolekcje butów, bo na 2 parach znaleźli pleśń. Są i tacy, którzy próbują buty ratować. Taka walka ma sens, jeżeli są to buty warte zachodu. Tu posłużę się kilkoma cytatami, bo to już w zasadzie było wielokrotnie przerabiane. 2 sposoby zapożyczone od szewców: Ponadto w wielu warsztatach szewskich są ozonatory i dezynfektory. I jak to w życiu bywa - mają swoich zwolenników i oponentów. Pierwsi twierdzą, że świetnie zdają egzamin, drudzy że to czysty marketing. Wiem, że na przykład w Przemyślu ta firma ma ponoć bardzo skuteczny dezynfektor radzący sobie z ciężkimi przypadkami: https://obuwnik.pl/ Mieli w planach współpracę z gabinetem podologicznym, także może coś w tym jest ... nie chciałbym oceniać, bo w tej kwestii nie mam niestety zbyt rozległej wiedzy. Co do przechowywania, to obawiam się, że piwnica nie będzie dobrym miejscem dla butów, na których nam zależy. Pleśń rozwija się zwłaszcza tam, gdzie ma do tego sprzyjające warunki. Czyli wilgoć i brak odpowiedniej wentylacji. Na to należy zwrócić szczególną uwagę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.