MOD

Moderator
 • Zawartość

  671
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  25

Ostatnia wygrana MOD w Rankingu w dniu 8 Kwiecień

MOD posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

43 Wyśmienity

1 obserwujący

O MOD

 • Tytuł
  User w butach

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Ostatnie wizyty

3507 wyświetleń profilu
 1. Nawet gdybyś kupił w PL byłby raczej problem z reklamacją, gdyż systemów gwarancja nie obejmuje. Przynajmniej X lat wstecz sprzedawcy przy zakupie wbijali to klientom do głowy. Może coś się zmieniło ... nie wiem. Przeniosłem wątek do działu szewskiego, bo niewykluczone, że Majstrowie mają na to jakieś patenty, ale obawiam się, że lekko nie będzie. Pytałbym jeszcze na Twoim miejscu tu: http://www.obuwnik.pl/ Oni mają za sobą nawet wymiany spodów, także obstawiam, że od razu powiedzą Ci co można, a czego nie. Jak się dowiesz, podziel się proszę wiedzą na forum. Bardzo jestem ciekaw, czy takie sprawy są naprawialne.
 2. Miodne! Dzięki za fotki i czekamy na więcej
 3. Jestem przeciwnikiem pralki dla butów, bo widziałem już zbyt wiele zniszczonych w ten sposób par, ale jeżeli już komuś nie szkoda i decyduje się na taki krok, to warto podkreślić, by prał w niskiej temperaturze i w delikatnym płynie, który będzie w miarę neutralny dla klejów.
 4. Obejrzyj kilka filmików poświęconych dbaniu o zamsz oraz nubuk i da Ci to więcej, niż większość opisów. Przykład: Podglądaj, jak to robią najlepsi - tam też można się wiele nauczyć: https://www.facebook.com/Obuwnikpl/ https://www.instagram.com/obuwnik/ Za przykładami zerknij jeszcze do @Palma https://www.wbutach.pl/forum/282-renoszuz/ Zwróć uwagę na ciekawy patent z golarką: A jak brakuje cierpliwości to zawsze można zlecić im robotę Nie miałem przyjemności z produktem, który pokazujesz więc nie czuję się kompetentny, by porównywać go do innych środków. Jeżeli delikatniejsze cleanery nie sprawdzają się w danym przypadku, zawsze można przejść do silniejszych, albo zainwestować w koncentrat, którego moc można regulować rozcieńczeniem z wodą: https://multirenowacja.pl/omnidaim-100ml-odplamiacz-do-zamszu-nubuku-i-tkanin-saphir.html Te wszystkie szczotki i gumki generalnie podobne są do siebie. Między nimi zbyt dużych różnic nie ma.
 5. Dobrze wyczyścić po całości - Shampoo Podziałać szczoteczkami, gumkami do zamszu, by wyprowadzić go trochę Nie wiem jaki kolor Cię interesuje, ale wszystkie te farby powinny zdać egzamin: https://multirenowacja.pl/tinture-francaise-50ml-farba-do-skor-na-bazie-alkoholu-saphir-teinture.html https://multirenowacja.pl/farba-barwnik-do-zamszu-nubuku-50ml-suede-dye.html https://multirenowacja.pl/angelus-suede-dye-dressing-3oz-farba-do-zamszu-i-nubuku.html
 6. Elo, Elo
 7. Szewcy w takich przypadkach wstawiają skórzane zapiętki, a co lepsi potrafią obszyć te elementy skórą bardzo estetycznie. Nie widziałem, by ktoś obszywał tekstylnie, ale może po prostu nie widziałem Tu pewnie znajdziesz kilka przykładów ze skórą i możesz zawsze podpytać szewców na priv: https://www.wbutach.pl/forum/38-szewstwo-ręczne-szycie-butów-i-reklamacje-obuwia/
 8. Shampoo zazwyczaj radzi sobie w podobnych sytuacjach, ale sporo zależy od źródła zaplamienia i utrwalenia plamy. Zanim sięgniesz za silniejsze środki i sposoby po prostu spróbuj wyczyścić raz jeszcze nieco mocniej skupiając się na zabrudzonym miejscu. Czasem potrzebne są 2-3 sesje do optymalnego efektu.
 9. Coś tam zrobić się zawsze da, ale cudów bym nie oczekiwał, zwłaszcza jeżeli nie masz doświadczenia z taką zabawą. @tosa napisał: Ja nie mam pojęcia czy sobie poradzisz. Jak lubisz eksperymentować, masz czas, cierpliwość i jesteś skłonny podjąć ryzyko to można zbierać doświadczenie na takiej parze licząc się z kosztami. Jak tego wszystkiego nieco brakuje, lepiej pokazać na żywo te buty komuś doświadczonemu, kto oceni czy i ewentualnie co jest sens z nimi zrobić. Prawdopodobnie będzie taniej i korzystniej To oczywiście tylko moje skromne zdanie. Mogę się mylić
 10. To nie zawsze kwestia farb czy nawet techniki. Często w takich przypadkach jakość materiału/skóry na jakim pracujesz nie pozwala na zbyt wiele. Słabe wykończenia nie współpracują z farbami, nie chłoną, brzydko absorbują pigment ... itd. Im lepsza skóra, tym przyjemniej się pracuje i większy sens robota w ogóle ma. Taka robota grozi tym, że wydasz krocie na środki, a po robocie pozostaniesz niezadowolony.
 11. Można jeszcze zlecić Custom jakiejś fachurze. To zawsze prawdziwa wartość dodana i jeden, jedyny egzemplarz, bo można zawsze pomyśleć o detalach w nieco alternatywny sposób
 12. https://multirenowacja.pl/product/search?query=gommadin https://multirenowacja.pl/block-blok-guma-do-czyszczenia-zamszu-i-nubuku.html
 13. Czyszczenie, jakieś delikatne przeszlifowanie, nubuck renowator i już powinno być nieco lepiej. Co do konkretnego koloru renowatora, podeślij fotki z prośbą o sugestię do multirenowacji i tam Ci już podpowiedzą.
 14. Samą farbą pewnie ciężko będzie uszkodzić midsol, chyba że jakiś specyficzny wejdzie w reakcję z chemią, ale nie spotkałem się w sumie z takim przypadkiem. No i zanim zacznie się pracę zawsze robi się małą próbę, która w sumie da Ci zawsze odpowiedź jaka jest reakcja.
 15. Wszystko zależy od rodzaju midsola. Na niektórych stosuje się akryle, na ninnych farby alkoholowe wgryzające się w midsol. Jeszcze w innych customizerzy stosują własne mieszanki i patenty, by wzmocnić jakość wykończenia. Do tego na drodze prób należy dojść do optymalnego efektu dotyczącego stopnia połysku wykończenia. Kilka przykładów, które w jakiś sposób mogą naprowadzić na optymalne rozwiązanie: Jeżeli nie masz doświadczenia, a nie chcesz ryzykować / eksperymentować pewnie lepiej będzie zlecić robotę komuś, kto już takie rzeczy robił, np. @ObuwnikAG czy @Palma.