Jump to content

MOD

Moderator
 • Content Count

  1,215
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  88

MOD last won the day on November 20

MOD had the most liked content!

Community Reputation

103 Wyśmienity

About MOD

 • Rank
  User śpi w butach

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

6,295 profile views
 1. Kwestia potrzeb. Przy nowych lepiej bezbarwny, po posłuży większej ilości par. Przy wyblakniętych, lepiej w kolorze. W sumie czarny jest kolorem dość popularnym. Jak kto woli. Niepisana reguła mówi, że jak można mieć coś w kolorze to lepiej w kolorze, bo bezbarwne produkty potrafią się czasem wytrącać na biało. Ale w przypadku tego balsamu nigdy czegoś takiego nie stwierdziłem. Cleaner jest dedykowany skórom olejowanym konkretnie, ale myślę że szkody skórze licowej nie zrobi. Oba pozostałe producenci polecają również do licówek i praktyka potwierdza ich przydatność.
 2. Ouraline to tłuszcz. Tłuszcze są często stosowane na skórach olejowanych. Mogą chwilowo coś tam wybłyszczyć, ale będzie to raczej efekt tymczasowy. Zawsze dobrze zrobić sobie próbę na języku przed użyciem, by przekonać się jak ta konkretna skóra reaguje. Natomiast Onguent daje bardzo naturalny mat, miedzy innymi dlatego jest tak ceniony.
 3. Pielęgnację skór olejownych można zawrzeć w 2-3 preparatach: Cleaner do czyszczenia skór olejowanych Balsam do skór olejowanych Nano Protector do zabezpieczenia skór, tekstyliów i w ogóle prawie wszystkiego Moim zdaniem trudniej wykończyć skórę olejowaną, choć pewnie zdania będą podzielone. Więcej na ten temat, jeżeli lubisz czytać
 4. Bo za dużo czytasz zamiast wziąć sobie 2-3 produkty i spróbować Canadian to produkt odżywczo-pigmentujący. Creme Universelle do produkt czyszczący z właściwościami odżywczymi. Jeżeli stawiasz na Juvacuir to Creme Universelle powinno w zupełności wystarczyć.
 5. Juvacuir to coś na pograniczu farby i balsamu. Zawiera bardzo duże ilości pigmentu i jest piekielnie trudny do zdarcia. Candian, to odpowiednik kremu do butów tylko, że stworzony z myślą o producentach galanterii i odzieży, także dostosowany mocniej do specyfiki tych wyrobów. Zawiera mniej pigmentu, więcej substancji odżywczych i pielęgnacyjnych. Bezbarwny balsam w pewnym sensie może zastąpić ten produkt przy tej robocie.
 6. Lepiej tu będzie z Juvacuirem jednak. Canadian na koniec. Przed pigmentacją skórę dobrze wyczyść i odtłuść cleanerem do skór. Na krawędziach, które zawsze przecierają się najmocniej można się zastanowić ewentualnie nad użyciem kremu do renowacji skór SAPHIR BDC Renovating Cream. Ale jeżeli nie masz, to Juvacuir też da radę. Creme Universelle zawsze warto mieć do systematycznej pielęgnacji skór, zwłaszcza jak się w nich lubujesz Na przykład tu możesz zobaczyć, jak działają te produkty: https://blog.multirenowacja.pl/skorzane-teczki-torebki-torby/
 7. Odkoloryzowanie przy silnym czyszczeniu to pewien standard, także tu się nie ma co martwić. Natomiast nie spotkałem się z sytuacją, by skóra zaczęła pękać po czyszczeniu Obawiam się, że ewentualnie ujawniły się po czyszczeniu jakieś uszkodzenia. Mniejsza o większość. Co do doboru kolorów to najlepiej pytać obsługę w sklepie. Tam mają w takich sprawach doświadczenie.
 8. Chciałem Ci wkleić link do recenzji z innego forum, ale nie mogę tego odnaleźć Środek jest bardzo dobry, ale 5cm to dość sporo. Nie potrafię w 100% stwierdzić czy podoła. Gdyby nie, to zawsze jest opcja SZEWC. On przy pomocy narzędzi na pewno da radę Z odchudzaniem daj spokój. Ostatnie takie chudziny snują się po ulicach, że już ciężko odróżnić je od chłopaków W złym kierunku to zmierza!
 9. Moim zdaniem powinieneś celować w kolor Khaki, tak jak z resztą sugeruje to nazwa tego modelu. Taki kolor masz, np. tu (numer 28): https://multirenowacja.pl/renowator-pasta-do-zamszu-i-nubuku-200ml-saphir-renovetine.html Ale ja się tam na kolorach nie znam więc jak masz wątpliwości to zapytaj supportu co będzie optymalne i już.
 10. Nie sądzę, by ktokolwiek i kiedykolwiek uznał taką reklamację Nubuk i zamsz płowieją z naturalny sposób z czasem. Regeneracja koloru tych skór to normalny, standardowy proces ich pielęgnacji. Najpierw powierzchnię należy wyczyścić cleanerem do nubuku i zamszu. Następnie zregenerować kolor skóry za pomocą Suede Renovatora w kolorze cholewki lub farby do zamszu i nubuku. To dość proste. Przy tych butach należy jedynie uważać, by pigmentem nie potraktować midsoli, bo jak wgryzie się w gumę to już możesz tego nie odwrócić. Profilaktycznie zawsze warto zabezpieczyć buty Nano Protector
 11. Jeżeli surowiec nie ma właściwości chłonnych to w ogóle pielęgnowanie go dobrymi środkami do skór naturalnych mija się z celem. To może być, np. jakaś dwoina wykończona laminatem, ale wolałbym nie zgadywać. Producent powinien tu wykazać się większymi kompetencjami.
 12. Próbowałbym chyba tuszować to kremem do renowacji skór, niezależnie od rodzaju tego materiału, ale jeżeli faktycznie nie doszło do jakiegoś zahaczenia to chyba warto najpierw spróbować jednak u producenta. Powinien pomóc i dać konkretne info na temat surowca.
 13. Rozumiem emocje, ale odklejająca się wkładka faktycznie nie powinna być wielkim problemem i podejrzewam, że 99% sklepów w takich sytuacjach robi naprawy gwarancyjne. Ewentualnie klient załatwia to sobie z szewcem. Przyczyny mogą być różne. Wina też. Natomiast reklamację masz prawo złożyć zawsze, nawet jak sprzedawca odradza. Można również odwołać się od decyzji. Ja w podobnej sytuacji skonsultowałem sobie sprawę z szewcem i okazało się, że załatwił to w ciągu 1 dnia za 15PLN więc w ogóle dla mnie szkoda czasu na reklamacje. Jeżeli jednak droga formalna to zawsze możesz skontaktować się bezpośr
 14. A rzuć okiem tu: https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-derby I zwróć uwagę na Outlet: https://patine.pl/category/outlet?horizontal Przy czym to nie są raczej buty na dobijanie
 15. No to preferują podejście tłuszczowo-woskowe. Wedle tej linii taki Tucan Dubbin Mink Oil powinien sprawdzić się idealnie, gdyż łączy w sobie zalety obu produktów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.