Jump to content

MOD

Moderator
 • Content Count

  1,079
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  75

Everything posted by MOD

 1. Cały wątek na ten temat: Tam też przeniesiemy Twoją sprawę. Obstawiam, że po przeczytaniu będziesz znał wszystkie odpowiedzi
 2. Piękne buty ... były #PralkaSamoZło https://blog.multirenowacja.pl/pranie-butow-to-na-pewno-dobry-pomysl/ W tym momencie próbowałbym w ten sposób: Czyszczenie: Saphir Omnidaim lub Tarrago Shampoo Barwienie ... hmm ... obawiam się, że ciężko będzie wrócić do pierwotnego koloru. Chyba łatwiej byłoby zmienić na ciemniejszy. Tak czy inaczej w grę wchodziłyby Suede Renovatory i/lub Farby do zamszu. Jeżeli chcesz zmienić kolor loga/nitek/tekstyliów wtedy musisz użyć innych farb z dodatkiem: Tarrago Sneakers Paint lub Angelus Acrylic Paint + dodatek 2-thin (dodatek działa z obiema markami). No i czesanie w celu odzyskania struktury. Coś na tej zasadzie: https://blog.multirenowacja.pl/renowacja-zamszu-w-butach-new-balance/ https://blog.multirenowacja.pl/renowacja-i-malowanie-zamszowych-butow-by-cbtp/ https://blog.multirenowacja.pl/adidas-la-trainer-poddane-szybkiej-renowacji/ Uszkodzony zapiętek to raczej robota dla szewca. Zobacz sobie może jeszcze ten poradnik o customizacji i renowacjach: https://blog.multirenowacja.pl/kto-customizuje-i-odnawia-kicksy-jak-malowac-sneakersy-poradnik-dla-poczatkujacych/ Wyzwanie jest spore. Jeżeli masz obawy to w powyższym linku znajdziesz kilka firm, które podejmują się takich wyzwań.
 3. MOD

  Powitanie

  WITAMY, WITAMY
 4. Skontaktować się ze sprzedawcą i zareklamować. W czasach szybkich wysyłek nie powinien to być specjalnie problem.
 5. UUUU konkretny ubytek, i to w bardzo eksponowanym miejscu 😭 Przy takich mechanicznych uszkodzeniach nie ma znaczenia, jakiego protectora używałeś, bo aerozol chroni przed zabrudzeniami i wilgocią, a nie krawężnikami Szpachlami do skór czy kremami do renowacji ciężko to będzie zrobić tak, by dobrze się prezentowało. Może jakoś to miejsce zabezpieczysz w ten sposób, ale będzie to widoczne bardzo. Ewentualnie szpachla + malowanie i zlicowanie kremami, ale to zabawa i nie wiem w sumie czy efekt będzie zadowalający. Bardzo ciężka sprawa w mojej ocenie, ale może ktoś podrzuci jakiś swój patent.
 6. Najlepiej po prostu spróbować Ewentualnie dopytać supportu na stronie.
 7. Wyślij zdjęcie w naturalnym, dziennym świetle do supportu to może trochę naprowadzą, choć monitory różnie poustawiane więc trzeba mieć dystans co do takich kolorystycznych rekomendacji.
 8. Wampir w Halloween cię dorwał? Jak nowe pewnie nie będą, bo faktura materiału utrudnia sprawę, ale próbowałbym to zabezpieczyć kremem do renowacji skór lub szpachlą do skór. Ten pierwszy chyba będzie dla ciebie łatwiejszy w użyciu, no i po nim raczej nie trzeba bawić się w malowanie, bo jest chyba ze 100 kolorów więc wystarczy trafić swój
 9. MOD

  Powitanie

  Czołgiem, czołgiem 🚜😎
 10. Co to jest właściwie za element buta? Jak jakiś mało istotny to ja bym to zaprawił szpachlą do skór, albo kremem do renowacji i tyle: https://multirenowacja.pl/tarrago-filling-paste-50ml.html https://multirenowacja.pl/krem-do-renowacji-z-pigmentem-25ml-renovating-cream-saphir.html One piekielnie mocno trzymają. Ale musisz w sumie sam podjąć decyzję czy jest to ewentualnie powód do kontaktu z producentem/sklepem czy też nie. c
 11. Ja bym zostawił i ocenił. Jak będziesz zadowolony to super. Jak nie do końca to możesz przecież później testować sobie alternatywy.
 12. Tak, jak @difer wspomniał, raczej standard w przemysłowej produkcji. Ludzie czasem się pieklą, ale rzeczoznawcy i sklepy raczej odrzucają tego typu reklamacje, bo to nie wada, a charakterystyka materiału, który może łamać się w różny sposób. Pewnie wszystko w granicach jakiejś tam normy.
 13. Zapytaj @Krizg77, choć nie wiem czy wysyłkowo Cię obsłużą i czy w ogóle podejmą się takiej roboty. Ale Krzysiek sam szyje buty więc może wiele. Moim zdaniem warto spróbować. Gdyby kontakt przez forum był trudny to może łap via telefon lub FB: https://www.facebook.com/SzewcSlupskGesla/
 14. Niestety nie wiem, które są skąd. Musiałbyś poszperać. Klaudia Knop z Jarocina, ale to kawałek od Łodzi jednak: https://www.instagram.com/eclayd/ W dobie tanich wysyłek w sumie ma to dziś małe znaczenie, ale fakt że jak już się wysyła to lepiej się kalkuluje nadać jakiś pakiet kilku par.
 15. hmmm ... przecierka. Jak czyszczenie nic nie daje to raczej trwałe uszkodzenie. Możnaby próbować zadziałać jakimś barwnikiem, ale ciężko ocenić na odległość jak ten konkretny materiał będzie reagował. To wymaga próby na małym skrawku. Jak OK, to wtedy raczej malowanie całości. Próbowałbym albo czarny akryl Tarrago + dodatek Angelus 2-thin do tekstyliów, albo farba Angelus Flat Black + dodatek 2-thin. https://multirenowacja.pl/tarrago-sneakers-paint-standard-colors.html https://multirenowacja.pl/angelus-acrylic-leather-paint-flat-black-white-matowa-farba-do-skor.html https://multirenowacja.pl/angelus-2-thin-dodatek-do-farb.html Na tej zasadzie: Albo farbę alkoholową, jeżeli próba dałaby lepsze efekty: https://multirenowacja.pl/farba-barwnik-do-zamszu-nubuku-50ml-suede-dye.html https://multirenowacja.pl/farba-na-bazie-alkoholu-50ml-penetrating-dye.html https://multirenowacja.pl/angelus-leather-dye-3oz-farba-do-skor.html https://multirenowacja.pl/angelus-suede-dye-dressing-3oz-farba-do-zamszu-i-nubuku.html Ale nie wiem jak na tak specyficznym materiale to się zachowa. Gdybyś miał obawy, zawsze możesz to komuś zlecić. Tu znajdziesz trochę wskazówek i kontakty do kilku osób/firm, które świadczą usługi w tym zakresie: https://blog.multirenowacja.pl/kto-customizuje-i-odnawia-kicksy-jak-malowac-sneakersy-poradnik-dla-poczatkujacych/
 16. Klasyka gatunku przy praniu butów w pralce lub domowymi sposobami. Mnóstwo takich przypadków już widziałem. Nie widzę, bo zdjęcia są zaciemnione. Ale niezależnie od tego czy puścił barwnik z czarnego zamszu czy są to jakieś czarne tekstylia, bardzo trudno będzie doczyścić białe elementy. Osobiście malowałbym już całe buty na czarno. Tutoriale: Właściwe farby i dodatki do farb: https://multirenowacja.pl/category/marka-angelus https://multirenowacja.pl/category/farby-tarrago https://multirenowacja.pl/category/marka-golden Trochę więcej o malowaniu butów i osobach oraz firmach, którym ewentualnie można takie rzeczy zlecać: https://blog.multirenowacja.pl/kto-customizuje-i-odnawia-kicksy-jak-malowac-sneakersy-poradnik-dla-poczatkujacych/
 17. Nie jednego trupa już tu wskrzeszono, więc jak komuś zależy to na pewno da się coś zrobić. Najlepiej przeanalizuj sobie kilka przykładów i wnioski już sobie wyciągniesz pewnie: https://www.wbutach.pl/topic/527-emu-ugg-i-inne-jak-dbać-o-damskie-zimowe-buty-tego-typu/ https://www.wbutach.pl/topic/1343-żółte-miodowe-piaskowe-nubukowe-trapery-jak-o-nie-dbać/ https://www.wbutach.pl/topic/219-kompleksowa-renowacja-skóry-na-texas-steer Jeżeli na wkładkach jest pleśń to ognisko. Jeżeli wewnątrz butów jest pleśń to też warto się zastanowić czy się z nimi jednak nie pożegnać. Koniecznie prawidła, by trochę naprostować te cholewki. Powodzenia!
 18. A ja widzę trzy, ale niech Ci będzie Jeżeli to standardowa matowa licówka w macie i nie chcesz połysku, to raczek nie stosuj produktów z woskiem, bo polerowany wosk będzie dawał większy lub mniejszy połysk. Próbowałbym. Powinien sobie poradzić. Jeżeli chcesz pozostać przy matowym efekcie, to ja próbowałbym tego: Saphir BDC Onguent. Jeżeli chcesz dodatkowo zabezpieczyć to Tarrago Nano Protector. Pamiętaj: Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.
 19. To zależy czego oczekujesz. Moim zdaniem w warunki miejskie on przy tych butach powinien wystarczyć, ale jak uznasz po pierwszych wyjściach, że jest mało to zawsze możesz poprawić czy to tłuszczem, czy też Nano Protectorem. To nie jest problem.
 20. Pewnie zależy na które zdjęcie się spojrzy Ja już kupowałem buty z licówki, a przylatywały z olejowanej i odwrotnie. Natomiast Onguent nadaje się zarówno do licówek, jak i olejowanych. Jego zaletą jest to, że nie wybłyszcza i zachowuje oryginalny efekt skóry. To ma wartość zwłaszcza przy skórach olejowanych, które z definicji są matowe, ale wielu ceni sobie to również przy licówkach.
 21. Oba są bardzo OK i powinny fajnie współpracować z tą licówką , ale jeżeli lepszy to marka Saphir na pewno stoi na wyższej półce niż Tarrago.
 22. Bezbarwne produkty mogą niestety na ciemnych skórach pozostawiać czasem ślady, zwłaszcza kiedy się nieco przesadzi z ich ilością. Dlatego preferuję raczej środki z pigmentem. Tu jeżeli miałbym sugerować to balsam, bo większy, a oba produkty są bardzo podobne. Mnie te gąbkowe aplikatory nie bawią, bo i tak trzeba je czyścić po każdym użyciu. W przeciwnym razie dość szybko się niszczą.
 23. Oj, bardzo wymagający Ja tu nie widzę żadnych problemów, ale ja to w ogóle w butach nawet za 4000 nie szukam wad pod lupą, bo ostatecznie to są cały czas buty, a nie diamentowe kolczyki
 24. Nabłyszczacze raczej sobie odpuść. Z tego, co masz prędzej postawiłbym na ten Oil, choć nie znam produktu. Do sportowych licówek z reguły stosuję jeden z tych produktów: https://multirenowacja.pl/nano-krem-z-woskiem.html https://multirenowacja.pl/nano-cream-125ml-krem-balsam-do-skor-tarrago.html Ewentualnie, jeżeli ktoś chce zachować matowy chatakter danej skóry licowej lub olejowanej to ten balsam do skór. Podsumowując, nie przewiduję tam problemów. Bardzo fajny model, tylko to futerko wewnątrz zbędne - po przepoceniu, przemoczeniu potrafią się tam dziać cuda. Lepiej celować w buty bez futra, a kupić dobre skarpety.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.