Jump to content

MOD

Moderator
 • Content Count

  1,049
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  72

Everything posted by MOD

 1. Jeżeli nie jest to skóra lakierowana (bo okrutnie i nienaturalnie się błyszczy), a połysk wynika z nabłyszczaczy, o których wspomniałaś to pielęgnacja klasyczna dla licówek. Przykłady: Opcja SAPHIR BDC Czyszczenie i regeneracja skóry - Saphir Cleaning Lotion Głębia kolory, natłuszczenie, półpołysk - krem do butów Saphir Pommadier Dodatkowe zabezpieczeni + połysk na noskach i piętach (opcjonalnie) - pasta do butów Saphir BDC Pate de Luxe Opcja TARRAGO Czyszczenie i regeneracja skóry - Tarrago Universal Cleaner (praktycznie do wszystkich skór, zamszu, nubucku i tekstyliów, prócz lakierowanych powierzchni) Głębia kolory, natłuszczenie, połysk - krem do butów Tarrago Tradycyjna pasta do butów (opcjonalnie) lub teraz weszły nowe pasty do butów w ekologicznej formule (ciekawa sprawa) - Tarrago Premium Shoe Polish. Jak chcesz mieć po prostu zadbane buty na dłużej to raczej wystarczy. Jak chcesz się trochę bardziej uzależnić i czerpać przyjemność z pielęgnacji skór to możesz zacząć wkręcać się w temat np. od lektury tego poradnika: http://pastadobutow.pl/ Baw się dobrze
 2. Mi to wygląda na klasyczny nubuck (ani woskowany, ani olejowany), także Saphir Omnidaim spokojnie do czyszczenia (najlepiej rozcieńczony z wodą). Ewentualnie sucha pianka uniwerslana do czyszczenia butów. A zabezpieczenie najlepiej Nano Protectorem. Nie powinno być problemów. Fajny model, swoją drogą.
 3. Tu powinni sobie poradzić: https://wielkishoe.com/ Tu chyba też, bo widziałem w relacjach, że podejmują się też zleceń na butach eleganckich: https://www.instagram.com/eclayd/
 4. Produkty do glanów do Jordanów? Chyba nie Pasta w ogóle zbędna. Jak dla mnie to optymalnie tak: Czyszczenie Kicksów , bo Tarrago Shampoo możesz stosować prawie do wszystkich skór - licówki, zamsz, nubuck, a nawet tekstyliów. Krem do butów, bo Tarrago Shoe Cream lepszy niż pasta Zabezpieczenie Sneakersów, bo nic lepszego od Tarrago Nano Protectora nie wymyślono.
 5. Zależy z czego wykonano buty i z jakiego powodu tak się stało. Jeżeli to zamsz/nubuk/telstylia to mniej więcej tak: https://blog.multirenowacja.pl/renowacja-zamszu-w-butach-new-balance/ https://blog.multirenowacja.pl/adidas-la-trainer-poddane-szybkiej-renowacji/ https://blog.multirenowacja.pl/renowacja-i-malowanie-zamszowych-butow-by-cbtp/ Jeżeli licówki, to zależy jakie. Jak dobre naturalne skóry, to na przykład tak: https://multirenowacja.pl/webpage/renowacja-lica-skory-obuwie-eleganckie.html https://multirenowacja.pl/webpage/pielegnacja-i-renowacja-butow-alfred-sargent-hadleigh.html Jak słabe skóry lub skóry syntetyczne to raczej farby akrylowe, o których więcej tu: https://blog.multirenowacja.pl/kto-customizuje-i-odnawia-kicksy-jak-malowac-sneakersy-poradnik-dla-poczatkujacych/ Temat rzeka. Można na wiele sposobów. W linkach pewnie znajdziesz coś, co wpisze się w Twój przypadek
 6. Myślę, że w obu przypadkach możesz być spokojny, ale faktycznie w tym drugim przypadku masz pewność, że producent pod takim właśnie kątem środek tworzył.
 7. Prawidła + Suede Renovator w kolorze + szczoteczka lub gumka do zamszu/nubuku i powinno być o wiele lepiej. Renowator: https://multirenowacja.pl/renovator-250ml-renowator-pasta-do-zamszu-nubuku.html
 8. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że to nie były jakieś specjalni limitowane modele. Raczej szeroko dostępne. Mogę się mylić, ale obstawiam że nie przedstawiają dziś jakiejś większej wartości.
 9. Ty tak na poważnie? Dziś jest tyle opcji, że naprawdę ciężko mi pojąć po co szpanować podrobionymi butami, udając że mam na nogach coś na co mnie nie stać To zwykłe oszustwo, wspieranie złodziei i świadomy współudział w niecnym procederze. Nie stać mnie na jakieś buty to nie kupuję. Dziś opcji i alternatyw jest mnóstwo. Ewentualnie jak mocno ich potrzebuję, szukam roboty, biorę nadgodziny i kupuję. Proste.
 10. Bardzo fajny projekt! Dzięki za wywiązanie się ze zobowiązania
 11. Dlatego nie kupuję ani na bazarach, ani w portalach aukcyjnych. W autoryzowanych outletach i w akcjach wyprzedażowych samych marek czy też sprawdzonych sieci można spokojnie znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty. Handel fejkami zdecydowanie trzeba tępić, zwalczać i napiętnować, a nie wspierać.
 12. Zakładam, że chodzi o buty oryginalne. Jeżeli tak, to w outletach i wyprzedażach w internecie.
 13. Jak za duże to próbuj z wkładką. Zapiętki niewiele dadzą. Jak za małe, to może szewc delikatnie je na maszynce lub specjalnych prawidłach rozbije, choć to zawsze metoda siłowa i lepiej się sprawdza przy naturalnych skórach.
 14. Do czyszczenia coś uniwersalnego, co się przyda i do innych par: https://multirenowacja.pl/universal-cleaner-125ml-plyn-do-czyszczenia-skor.html Do zabezpieczenia niezawodny Nano Ptrotecor Tarrago: https://multirenowacja.pl/nano-protector-spray-400ml-high-tech-protektor-idealna-impregnacja-butow.html No chyba, że w bardzo trudny teren i nie szkoda Ci koloru oraz struktury, wtedy można tłuszczowo, ale jak standard to chyba na razie stosowałbym NANO.
 15. Tu nie ma wielkiej zagwozdki - nic lepszego niż TARRAGO Nano Protector raczej nie znajdziesz. Najlepiej duży pojemnik 400ml: https://multirenowacja.pl/nano-protector-spray-400ml-high-tech-protektor-idealna-impregnacja-butow.html Nie wiem czy będzie ci się chciało, ale jak lubisz detale to masz tu cały wątek o tym preparacie: https://www.wbutach.pl/topic/295-nano-protector-tarrago-czyli-słow-kilka-o-nanoimpregnacie/ Na zapachy to tradycyjnie fresh (deo, wkładki, talki): https://multirenowacja.pl/product/search?query=fresh Ja bardzo lubię zapach cedrowych prawideł - utrzymuje się w butach po ich wyjęciu: https://multirenowacja.pl/prawidla-cedrowe-tarrago.html Moim zdaniem choćby jedną parę warto mieć. Te lepszej jakości pachną wiele sezonów. Te gorszej ponoć szybko tracą zapach. Na zapachy jest wiele sposobów, ale impregnaty raczej nie do tego służą, także trzeba się wspomóc innymi technikami czy produktami. Zwróć też uwagę, czy pod wkładką nie ma jakiegoś syfu. Czasem, zwłaszcza młodzi narzekają na zapach z butów i okazuje się, że tak przemoczyli czy przepocili buty i nie zrobili z tym porządku, że pod wkładkami zamieszkał grzyb. Bywa naprawdę różnie.
 16. To chyba dziś nie są jakieś wybitnie dobre skóry. Tarrago Universal Cleaner + Tarrago Shoe Cream i powinno wystarczyć na długo. Tu cały wątek na temat pielęgnacji Martensów, jakby co:
 17. Świetne! A Ty kolego robisz tylko dla siebie ... hmmm ... dla Niej? Czy jakoś więcej tego szyjesz?
 18. MOD

  Powitanie

  No cześć
 19. Efekt matu jak najbardziej normalny po zastosowaniu tłuszczu. Teraz przez jakiś czas ich raczej nie wybłyszczysz. Tłuszcz z woskami się kłóci Daj tej skórze spokój na jakiś czas. Zależy ile tego oleju zaaplikowałeś, ale obstawiam, że po kilku tygodniach będziesz mógł uzyskać już na nich półpołysk czy połysk.
 20. Tak na nos, to wydaje się, że uszkodzeniu uległa tylko wierzchnia część i szewc powinien sobie z tym poradzić. Oczywiście lepiej dobry, z doświadczeniem, a nie taki, co to tylko fleki bije. Myślę, że jak podjedziesz do warsztatu to w pierwszych oględzinach szewc dokładnie zdiagnozuje skalę obrażeń i możliwości.
 21. Jeżeli nie ma opcji używane i uszkodzone, to wystawiłbym chyba jako używane, a w opisie zobrazował i zaznaczył uszkodzenie, by nikt nie miał pretensji.
 22. Hmmm ... raczej nikt tu gotowej recepty nie przedstawi. Buty należy dokładnie obejrzeć przed zakupem. To są w mojej ocenie dość trudne sprawy, bo jak tu stwierdzić jednoznacznie czy to uszkodzenie już tam było, czy powstało na skutek działania użytkownika? Niezależnie od porad z zewnątrz możesz zawsze spróbować. Ja sam chyba nie trwoniłbym czasu i nerwów, poprosił dobrego szewca, by mi to uszkodzenie zabezpieczył i latał dalej
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.