Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 03/03/2020 in all areas

 1. 2 points
  Po niemal 2 miesiącach walki z szewcami udało się doprowadzić buty do stanu używalności. Cóż, firma z Mokotowa na "W" obsłużyła mnie na wysokim poziomie ale nie podjęła się naprawy. Kilku fachowców miało oglądać buty, stwierdzono, że buty przysłałem... "zbyt późno". Musztarda po obiedzie, teraz to już po ptakach i słowem...umarł w butach 😉 Natomiast plus za dobrą obsługę od strony formalnej i kontakt. Liczyłem natomiast bardzo na ich pomoc. W trzeciej miejscowości, co liczby ludności w tym kraju - mieście Łodzi również nikt nie chciał się podjąć naprawy. Tylko jeden szewc miał ledwie u siebie maszynę Singera i przeszył te buty w miejscach uszkodzenia, niewiele to pomogło ale chociaż spróbował i wziął za to dychę, cała wielka reszta wspaniałych fachowców mnie olała. No cóż, widocznie są mistrzami w przyklejaniu zelówek. Byłem nawet w zakładzie, który konstruuje i szyje od podstaw buty przy jednej z najdłuższych ulic (zaczynającej się na literę "P") handlowych w Europie, rzekomo nie mieli odpowiednich "uchwytów" na maszynie do samej naprawy butów (mimo, że do zakresu ich usług również wchodzi naprawa obuwia), mogli tylko uszyć od nowa but, takie uchwyty akurat mieli. Natomiast nie chcę negatywnie oceniać, fachowiec decyduje czy podejmuje się danej czynności czy nie. Nikogo nie szkaluję, po prostu mówię jak rzeczywiście było i jak niewdzięczny jest los klienta (najgorszemu wrogowi nie życzę), odsyłanie od Annasza do Kajfasza, modlitwy na niewiele się zdały. Zresztą jak Trójca Święta miałaby pomóc skoro w obecnej sytuacji (walka z pandemią koronawirusa - stan na marzec 2020 r.) rząd wprowadził zakaz zgromadzeń powyżej dwóch (sic!) osób. Trójca Święta zatem odpada 😉 Jakkolwiek nie poddałem się. Jak mówi Pismo: "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam" 😉 Sprawę uratowała wysyłka butów na Strzemieszycką w Dąbrowie Górniczej do Daniela Farnika (Differ). Daniel zajął się tym "czarnym, sklonowanym, brytyjskim nieszczęściem" i naprawdę dał radę. Wklejam zdjęcia już po naprawie full brogsów. Podkleił, naszył lamówkę, usunął elementy, które powodowały rozrywanie skóry podczas nakładania obu butów i dodatkowo nieco je rozciągnął. Proste? Proste. Jak widać można było to zrobić, wystarczyło chcieć, mieć umiejętności no i pasję do swojej pracy. Dzięki wielkie, jestem naprawdę bardzo wdzięczny, klasyki uratowane!
 2. 2 points
  Domowe sposoby usuwania plam niestety często zamiast pomóc, przyczyniają się do mnożenia przeszkód. Tak było w przypadku tych butów gdzie właśnie domowe czyszczenie utrwaliło plamę w tak, że nawet profesjonalne środki były już bezradne. Było to praktycznie nowe buty, na które zostały wylane konfitury owocowe. Nie pozostało nic innego jak barwienie butów. Tu plus dla Tinture Francaise, która posiada na tyle dużo barwnika, że krycie tego typu skóry jest stosunkowo łatwe.. Buty zostały wyczyszczone na tyle ile było możliwe, następnie maskowanie, potem nakładanie barwnika aerografem i efekt końcowy widoczny na zdjęciach poniżej. Wygląd końcowy bardzo ucieszył właścicielkę tych butów, która wcześniej liczyła się z całkowitą utrata dobrego wyglądu.
 3. 1 point
  Forumowi Szewcy jednak Rulezzzz!!! Gratuluję wytrwałości! I WIELKA BRAWA dla @difer 😎
 4. 1 point
  Cześć. Buty szyte pasowo w całości wykonane ręcznie bez obróbki na maszynie. Podeszwa skórzana, dublowana.
 5. 1 point
  Na pewno młoda populacja ludzi nie pamięta lat dwudziestych minionego stulecia ja też nie ale ja z moim kolesiem tak to nazwę pamiętamy model lat 80 naszego stulecia były to buty to my nazwaliśmy je Chaplinami jest to model bardzo charekterystyczny. Jedyna osoba którą znalazłem w internecie to firma POLLACKI która to nawiązuje ze swoimi modelami do tamtych czasów na Pollackim wzoruję swój model buta -Powiem wam Wszystkim jak odebrałem kopyta byłem zaskoczony choć miałem wgląd do modelu-ale teraz po małych korektach to jest to co chciałem skłon kopyta 2.5 cm nosek buta podniesiony 3.5 czyli jakoś mniej więcej gra pokarzę model kopyta-jak Wam się podoba -bez względu na Waszą opinię i tak je zrobię
 6. 1 point
  Witam, Dla mnie bajka, od jakiegoś czasu chodzą za mną buty z podniesionym nosami. Ostatnio przerobiłem sobie tak moje stare wojasy ( w sumie to nowe bo wcale w nich nie chodziłem, model podobny do otmentów montowanych sandałowo - dzisiaj już takich nie robią a szkoda) poszły w odstawkę bo jakoś brakowało im stylu i ognia... więc je trochę podkręciłem - minus to, że zmniejszyły się o pół numeru. TRZYMAM KCIUKI choć patrząc na Twoje realizacje to BĘDZIE OGIEŃ!!! ps. skąd masz kopyta, robione na zamówienie?
 7. 1 point
  Zabrudzony buty z wypłowiałym kolorem skóry wygląda smętnie i zniechęcającą Tak własnie było z tymi NB . Niby nie było na nich uszkodzeń ale wyglądały na mocno zmęczone. W sumie pracę przy tych butach nie były bardzo trudne. Jedynie czyszczenie oraz barwienie skóry . Nieskomplikowana odnowa ale po jej zakończeniu , miło jest patrzeć na takie buty .
 8. 1 point
  Witam wszystkich forumowiczów wznawiam przygodę z robieniem butów w między czasie zrobiłem trochę nowych modeli nic specjalnego ale pokażę -te granatowe już były w użytkowaniu
 9. 1 point
  Torebka wyraźnie potrzebowała pomocy. Sama skóra była w całkiem niezłym stanie. Ale kolor uległ upływowi czasu. Zwłaszcza rączki i boki torebki były wyeksploatowane. Przy tej torebce było bardzo dużo pracy. Rączki były mocno zatłuszczone oraz w kilku miejscach torebka miała ślady po długopisie. Pierwsze kroki obejmowały czyszczenie i usuwanie atramentu. Potem trzeba było gruntownie odtłuścić skórę na rączkach. Zajęło to trochę czasu. Torebka była z skóry otwartej i przy gruntowaniu przyjęła sporą ilość podkładu. Ponieważ celem było uzyskanie koloru jak najbardziej zbliżonego do oryginału, torebka została pomalowana w wybranym kolorze farby. Całość zakończyło lakierowanie oraz nałożenie impregnatu a efekt jest widoczny na zdjęciach.
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.