Ranking


Popularna zawartość

Wyświetla najczęściej polubioną zawartość od 28.05.2017 uwzględniając wszystkie działy

 1. 2 polubienia
  Witam forumowiczów, już od kilku lat interesuje się hobbistycznie szewstwem. Już będąc w liceum zajmowałem się naprawą obuwia( fleki, zelowanie,drobne szycie, itp), jednak od zawsze pasjonowało mnie prawdziwe szewstwo czyli umiejętność wykonania butów. Dopiero kilka dni temu już na ostatnim roku studiów zmobilizowałem się i na przerwie między semestralnej wykonałem swoje pierwsze buty. Oczywiście jest to para wykonana na "próbę" z tego co znalazłem w domu , czyli ścinki skóry tapicerskiej i inne. Kopyta dostałem kiedyś od starego szewca i przystosowałem je do wymiarów mojej stopy. Oceniajcie i proszę o porady z Waszej strony co do mojego pierwszego "dzieła". Poniżej fotorelacja w kolejności
 2. 2 polubienia
  Odkopie trochę temat mały secik, wybijaki po małym spa, noże ze stali D2/NC11LV, oprawki z Buka i Jesiona zabejcowane zgodnie z życzeniem na magiczny kolor.
 3. 2 polubienia
  Kolejne zmagania z programem do obróbki video zaowocowały takim oto filmem. P.S. Jako, że co jakiś czas pewnie będę robił jakiś film, utworzyłem temat zbiorczy do którego będę je wrzucał.
 4. 1 polubienie
  Na pewno jakość drewnianych/cedrowych prawideł bywa różna. Opinie są rozbieżne. Podejrzewam, że te wszystkie podobne do siebie drewniane NO NAME pochodzą z tej samej chińskiej manufaktury. Z kolei do tych markowych należy już trochę dopłacić. Dla jednych będzie to miało sens, dla innych nie. Póki sam nie spróbujesz, nie wyrobisz sobie zdania. Kup choćby 1 markową parę, kilka tańszych i odnajdź swoje optimum Zawsze można lepsze buty trzymać na lepszych prawidłach, a gorsze na gorszych. Od biedy nawet tekturowe wkładki przez jakiś czas swoją rolę spełnią. Tak jest nie tylko w obuwniczej branży - można coś drożej, można taniej ... odwieczne dylematy
 5. 1 polubienie
  Zmień na blaszki na plastikowe https://www.hurtszewski.com/blaszki-plastikowe-abki-c-116_289.html A tu masz fleki słoninowe polecam z czerwonym oczkiem https://www.hurtszewski.com/fleki-gotowe-c-102.html Na obcasie zawsze jest flek, twój obcas jest na fleki tylko nie gotowe np: z bolcami , kołkami itp.
 6. 1 polubienie
  Te plastikowe najczęściej są z kulką. No chyba, że takie damskie wynalazki: https://multirenowacja.pl/prawidla-piankowe-saphir-do-szpilek.html https://multirenowacja.pl/prawidla-welurowe-do-przedniej-czesci-szpilek.html Jedyne plastikowe, które przypominają drewniane prawidła, które rzuciły mi się w oczy to te: https://www.theshoesnob.com/collections/shoe-tree/products/travel-man-s-shoe-trees Cena na poziomie prawideł drewnianych, ale na pewno lżejsze w podróży i to w ich przypadku będzie plus.
 7. 1 polubienie
  Gratulacje za wytrwałość, ładne buciki no i szyte dratwą wplecioną w szczecinę, co ważne. Jeśli o mnie chodzi to bym szew którym szyłeś podeszwę zrobił bardziej "gęsty" i odcisnąłbym sztuper co by zrobiło fajny efekt. Pozdrawiam Maksym.
 8. 1 polubienie
  Extra! GRATS! Chwal się na forum, daj jakieś namiary, będziemy Cię promować
 9. 1 polubienie
  Dobra, dobra ... nie zamydlaj, tylko zdradź w końcu gdzie w Szczecinie można zamawiać te buty
 10. 1 polubienie
  W chwili wolnego czasu obiecana kolejna i ostatnia już fotorelacja z wykonania tej pary butów:)
 11. 1 polubienie
  W Szczecinie na ulicy Księcia Bogusława X 12 jest pracownia obuwia ortopedycznego, obuwie ortopedyczne wykonuje obuwnik ortopeda z prawie 30 letnim doświadczeniem.
 12. 1 polubienie
  Hej, Dawno mnie nie było słychać/widać ale oto powracam Zamierzam uszyć bardzo prostą męską "kopertówkę". Potrzebuję skóry i z tym jest problem. Ani w Szczecinie ani w Poznaniu nie znalazłem niczego co by mnie satysfakcjonowało. Skóra ma być w miarę sztywna ale nie zbyt gruba, to ma być delikatna i elegancka klasyka. Dzwoniłem do Klisza i mają tam jucht bydlęcy 2.00 mm naturalny. Nie wiem czy to dalej nie będzie troszku za grubo. Nie znam innych garbarni/sklepów które miały by wysoką jakośći obsługiwały detal. Możliwe że do środka pójdzie jeszcze zamszowa podszewka ale jeszcze nic nie jest przesądzone. Na dole zdjęcia poglądowe. kolorem się nie przejmujcie, będzie zieleń albo orzech/czekolada. Ktos coś? Ps. jakiś pomysł na wysokiej jakośći okucia/klamry itp? firma albo sklep?
 13. 1 polubienie
  Witam chciałem wam pokazać efekty jakie uzyskałem podczas czyszczenia kremowania i pastowania moich butów. Jeżeli coś nie jest dobrze zrobione napiszcie a następny razem zrobię to lepiej. Przed: Po: