Jump to content

nie_problem

Administrator
 • Content Count

  7,537
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  87

nie_problem last won the day on February 11 2019

nie_problem had the most liked content!

Community Reputation

194 Wyśmienity

About nie_problem

 • Rank
  Stary Gumiak

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.multirenowacja.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

28,818 profile views
 1. Cześć i chwal się śmiało w odpowiednim wątku. Z przyjemnością rzucimy okiem na to, co tam się wydłubało
 2. W radio jakiś słuchacz zajmujący się odpadami właśnie powiedział, że każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą i generuje choćby 1kg odpadów rocznie powinien się zapisać, niezależni od tego czy jest to fryzjer, czy inny warzywniak. W przeciwnym wypadku firmy odbierające odpady mogą mieć problem z realizacją usługi. Oczywiście to tylko słuchacz, także średnio potwierdzone info, a prowadzący od razu zaznaczyli, że jest sporo zamieszania, a zdania są podzielone Także standardowo nikt, nic nie wie, poza tym, że kary mogą być dotkliwe
 3. Trochę inne rozdanie, ale może ktoś zechce wykorzystać i takie materiały?
 4. To już kolejny dowód na to, że Inicjatywa wykorzystywania materiałów do końca trafia na podatny grunt Zgłosił się do nas ktoś przesympatyczny, kto chciałby przekazać pasjonatom do wykorzystania widoczne na zdjęciach materiały "semi-anilina 1,2-1,4 mm" (duża paka). Rozdanie w zamian za ulokowanie na forum zdjęć obrazujących wykorzystanie materiałów. Zasady analogiczne: Chętnych na skóry proszę o wpisywanie się pod tym postem. Deadline: 10.12.2019. Z końcem tego dnia zamykamy listę, a skóry trafiają do osoby z listy, która posiada najwięcej punktów forumowej reputacji. Nagrodzony zostawia sobie połowę lub mniej, a resztę przekazuje następnej osobie z listy, którą stworzę w oparciu o reputację po zamknięciu zapisów. Przekazywać sobie możecie, do momentu, aż sami uznacie, że skór jest już za mało, by wysyłać dalej. Wtedy pozostanie czekać na kolejną dostawę. Czy będą chętni na takie rozdania?
 5. Witamy na pokładzie Panie i Panowie
 6. Tu pamiętaj jeszcze, że buty, w których są takie połączenia najlepiej czyścić suchą pianką bez użycia wody, bo to najczęściej tak się właśnie kończy. W takich przypadkach najlepiej użyć tego typu pianek do czyszczenia: https://multirenowacja.pl/tarrago-nubuck-suede-dry-cleaner-200-ml.html https://multirenowacja.pl/shampoo-200ml-pianka-do-czyszczenia-skor-gladkich-licowych-zamszu-i-nubuku.html Są one bardzo uniwersalne i mogą być bezpiecznie stosowane prawie do wszystkich skór i materiałów.
 7. Jak masz obawy to faktycznie pociągnij sobie czarnym tłuszczem i nie nie martw się nalotem
 8. Właściwie wszystko na temat Nano Protectora. Obstawiam, że tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi, a nawet trochę więcej Jeżeli chodzi o tłuszcze, to ja jestem fanem Tucana: https://multirenowacja.pl/tarrago-trekking-dubbin-mink-oil-tucan-100ml-pasta-olejowa-do-butow-trekkingowych-idealna-impregnacja-butow.html Tu wątek o tym produkcie i w pierwszym poście plik z porównaniem go do innych tłuszczów: Jeżeli zaś chodzi o to, czy brandowane produkty są warte uwagi, to nie śmiem komentować, bo nie miałem z nimi kontaktu. Natomiast wiele zależy tu nawet nie od producenta środków dla takiego brandu, co od samej marki. Gdzieś na forum były już opisywane sytuacje, w których luksusowa marka zwracała się do uznanego producenta chemii, by dostarczył jej brandowany produkt, ale podstawowym warunkiem była niska cena W takich sytuacjach producent powinien odmówić, ale mniej odporni pewnie zmieniają skład i spełniają życzenie zamawiającego, bo ilości potrafią być konkretne i to kusi. To na pewno nie jest reguła, ale warto wiedzieć, że marki obuwnicze raczej nie utrzymują fabryk chemicznych i zlecają ich produkcję na zewnątrz. Czasem na takim opakowaniu małymi literkami znaleźć można producenta i ocenić czy mamy do niego zaufanie, czy nie specjalnie, ale najlepszą metodą jest zawsze wypróbowanie produktu. Jak będziesz zadowolony, to co za różnica kto to stworzył
 9. Zwróć uwagę, że ten balsam wzmacnia wodoodporność, ale nie to jest jego zasadniczą rolą- tabelka pod opisem: https://multirenowacja.pl/balsam-ochronny-do-skor-gladkich-i-naoliwionego-nubuku-onguent-saphir.html Moim zdaniem 2 warstwy są bardzo OK, a jeżeli oczekujesz większych właściwości hydrofobowych, wtedy należałoby iść w tłuszcze lub Tarrago Nano Protector: https://multirenowacja.pl/nano-protector-spray-400ml-high-tech-protektor-idealna-impregnacja-butow.html Po jego zastosowaniu wszystko spływa. Nawet cola czy ketchup
 10. Jak masz Onguent to nie ma potrzeby. To doskonały produkt, który w zupełności powinien sobie poradzić.
 11. Czyli tłoczenie klasycznie prostuje się po naciągnięciu skóry na kopyta. Im bliżej noska tym skóra bardziej naciągnięta. To jest w zasadzie bardzo fajne, bo dzięki temu noski można wyprowadzić na lustro Praktykuje się raczej w klasycznych, eleganckich butach. Tu przykład ze skórą Scotch Grain:
 12. Wszystko wedle potrzeb i oczekiwań. Jedni oczekują połysku, inni matu i to trzeba wziąć pod uwagę. Jeżeli będziesz chciał buty odżywić, odświeżyć, dać im trochę pigmentu to oczywiście należy w pierwszej kolejności je dość dobrze oczyścić, by ściągnąć to co może ograniczać działanie i wnikanie aplikowanych preparatów. Warto mieć w domu jakiś uniwersalny cleaner, który można stosować praktycznie do wszystkiego, np. Shampoo Tarrago: https://multirenowacja.pl/shampoo-200ml-pianka-do-czyszczenia-skor-gladkich-licowych-zamszu-i-nubuku.html Po oczyszczeniu, krem i możesz dodatkowo zabezpieczyć aerozolem jeżeli taka wola. Natomiast, jeżeli stosujesz dobry protector to po to jest on aplikowany, by konieczności takiego gruntownego czyszczenia nie było zbyt często. Brud z butów dobrze zabezpieczonych z reguły można usunąć tupnięciem nogi, strumieniem wody, zwykłą szczotką.
 13. Próbowałem. Bez odezwu Mam nadzieję, że nic złego się nie stało. Skórkami się nie przejmujcie za mocno. Pewnie za jakiś czas wjadą kolejne. Dam znać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.