Jump to content

nie_problem

Administrator
 • Content Count

  7,532
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  87

nie_problem last won the day on February 11

nie_problem had the most liked content!

Community Reputation

194 Wyśmienity

About nie_problem

 • Rank
  Stary Gumiak

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.multirenowacja.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

28,336 profile views
 1. Tu pamiętaj jeszcze, że buty, w których są takie połączenia najlepiej czyścić suchą pianką bez użycia wody, bo to najczęściej tak się właśnie kończy. W takich przypadkach najlepiej użyć tego typu pianek do czyszczenia: https://multirenowacja.pl/tarrago-nubuck-suede-dry-cleaner-200-ml.html https://multirenowacja.pl/shampoo-200ml-pianka-do-czyszczenia-skor-gladkich-licowych-zamszu-i-nubuku.html Są one bardzo uniwersalne i mogą być bezpiecznie stosowane prawie do wszystkich skór i materiałów.
 2. Jak masz obawy to faktycznie pociągnij sobie czarnym tłuszczem i nie nie martw się nalotem
 3. Właściwie wszystko na temat Nano Protectora. Obstawiam, że tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi, a nawet trochę więcej Jeżeli chodzi o tłuszcze, to ja jestem fanem Tucana: https://multirenowacja.pl/tarrago-trekking-dubbin-mink-oil-tucan-100ml-pasta-olejowa-do-butow-trekkingowych-idealna-impregnacja-butow.html Tu wątek o tym produkcie i w pierwszym poście plik z porównaniem go do innych tłuszczów: Jeżeli zaś chodzi o to, czy brandowane produkty są warte uwagi, to nie śmiem komentować, bo nie miałem z nimi kontaktu. Natomiast wiele zależy tu nawet nie od producenta środków dla takiego brandu, co od samej marki. Gdzieś na forum były już opisywane sytuacje, w których luksusowa marka zwracała się do uznanego producenta chemii, by dostarczył jej brandowany produkt, ale podstawowym warunkiem była niska cena W takich sytuacjach producent powinien odmówić, ale mniej odporni pewnie zmieniają skład i spełniają życzenie zamawiającego, bo ilości potrafią być konkretne i to kusi. To na pewno nie jest reguła, ale warto wiedzieć, że marki obuwnicze raczej nie utrzymują fabryk chemicznych i zlecają ich produkcję na zewnątrz. Czasem na takim opakowaniu małymi literkami znaleźć można producenta i ocenić czy mamy do niego zaufanie, czy nie specjalnie, ale najlepszą metodą jest zawsze wypróbowanie produktu. Jak będziesz zadowolony, to co za różnica kto to stworzył
 4. Zwróć uwagę, że ten balsam wzmacnia wodoodporność, ale nie to jest jego zasadniczą rolą- tabelka pod opisem: https://multirenowacja.pl/balsam-ochronny-do-skor-gladkich-i-naoliwionego-nubuku-onguent-saphir.html Moim zdaniem 2 warstwy są bardzo OK, a jeżeli oczekujesz większych właściwości hydrofobowych, wtedy należałoby iść w tłuszcze lub Tarrago Nano Protector: https://multirenowacja.pl/nano-protector-spray-400ml-high-tech-protektor-idealna-impregnacja-butow.html Po jego zastosowaniu wszystko spływa. Nawet cola czy ketchup
 5. Jak masz Onguent to nie ma potrzeby. To doskonały produkt, który w zupełności powinien sobie poradzić.
 6. Czyli tłoczenie klasycznie prostuje się po naciągnięciu skóry na kopyta. Im bliżej noska tym skóra bardziej naciągnięta. To jest w zasadzie bardzo fajne, bo dzięki temu noski można wyprowadzić na lustro Praktykuje się raczej w klasycznych, eleganckich butach. Tu przykład ze skórą Scotch Grain:
 7. Wszystko wedle potrzeb i oczekiwań. Jedni oczekują połysku, inni matu i to trzeba wziąć pod uwagę. Jeżeli będziesz chciał buty odżywić, odświeżyć, dać im trochę pigmentu to oczywiście należy w pierwszej kolejności je dość dobrze oczyścić, by ściągnąć to co może ograniczać działanie i wnikanie aplikowanych preparatów. Warto mieć w domu jakiś uniwersalny cleaner, który można stosować praktycznie do wszystkiego, np. Shampoo Tarrago: https://multirenowacja.pl/shampoo-200ml-pianka-do-czyszczenia-skor-gladkich-licowych-zamszu-i-nubuku.html Po oczyszczeniu, krem i możesz dodatkowo zabezpieczyć aerozolem jeżeli taka wola. Natomiast, jeżeli stosujesz dobry protector to po to jest on aplikowany, by konieczności takiego gruntownego czyszczenia nie było zbyt często. Brud z butów dobrze zabezpieczonych z reguły można usunąć tupnięciem nogi, strumieniem wody, zwykłą szczotką.
 8. Próbowałem. Bez odezwu Mam nadzieję, że nic złego się nie stało. Skórkami się nie przejmujcie za mocno. Pewnie za jakiś czas wjadą kolejne. Dam znać.
 9. Cześć, pokazuj i czuj się tu jak u siebie
 10. Najlepiej uniwersalna pianka do czyszczenia butów, którą można stosować do zamszu, nubuku, tekstyliów i licówek. Z reguły polecam tę suchą piankę (TARRAGO Shampoo), bo masz 1 produkt prawie do całej kolekcji. Unikasz tylko lakierowanych skór. Do tego można ją bezpiecznie stosować do butów wykonanych z różnokolorowych skór i tekstyliów przy których czyszczenie na mokro potrafi skutkować puszczaniem pigmentu z ciemnego zamszu i problemem na jasnych elementach. Bywa to dość uciążliwe i trudne do wyprostowania.
 11. Zarówno te mechate przy spodach, jak i na cholewce optymalnie będzie zabezpieczyć Nano Protectorem. W sumie ta górna część nie będzie jakoś specjalnie narażona na wilgoć czy zabrudzenia, ale jak koniecznie chcesz to NANO będzie OK.
 12. Myślę, że z tym poradzi sobie w zasadzie każdy w miarę dobry zakład szewski, ale jak chcesz próbować wysyłkowo to należałoby raczej rozejrzeć się w dziale szewskim: https://www.wbutach.pl/forum/38-szewstwo-ręczne-szycie-butów-i-reklamacje-obuwia/ Ewentualnie Oni pewnie sobie z tym poradzą: https://wielkishoe.com/
 13. Tak, spokojnie. Aplikacja kilku warstw to całkiem normalna procedura. Jeżeli chodzi o wosk, to ten uchodzi za najlepszy na świecie: https://multirenowacja.pl/pasta-do-butow-wosk-saphir-medaille-d-or-50ml.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.