Skocz do zawartości

Regulamin

REGULAMIN FORUM WBUTACH.PLI. POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Niniejszy regulamin przedstawia warunki uczestnictwa w platformie FORUM WBUTACH.PL (www.wbutach.pl / www.forum.wbutach.pl) i obowiązuje wszystkich użytkowników forum wraz z moderatorami.
 2. Regulamin staje się wiążący z chwilą wysłania formularza rejestracyjnego.
 3. Administracja zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w regulaminie w dowolnym momencie.
 4. Data ostatniej edycji regulaminu zawsze będzie widoczna na niniejszej stronie. Administracja dołoży wszelkich starań, by powiadamiać użytkowników o istotnych zmianach w regulaminie, lecz obowiązkiem użytkownika jest znajomość jego aktualnej wersji.
 5. Użytkownik forum zobowiązuje się do przestrzegania zasad powszechnie uznanych norm moralnych, zasad etykiety i nie naruszania polskiego prawa.
 6. Kwestie, których nie reguluje niniejszy regulamin lub kwestie sporne nie podlegają dowolnej interpretacji i będą rozpatrywane indywidualnie przez administrację Forum.


II. UŻYTKOWNICY FORUM i PUBLIKOWANIE TREŚCI

 1. Zabrania się zamieszczania na Forum i rozpowszechniania materiałów (tekstów, zdjęć, obrazków, avatarów, podpisów, sygnatur) zawierających treści ogólnie przyjęte jako niewłaściwe, m.in. treści obraźliwych, pornograficznych, nienawistnych, zawierających groźby, nawołujące do ksenofobii, rasizmu, antysemityzmu, konfliktów między narodami, a przede wszystkim niezgodnych z polskim prawem.
 2. Wszelkie problemy i spory osobiste załatwia się poza forum.
 3. Użytkownik jest zobowiązany do zamieszczania przemyślanych wypowiedzi nie obrażających uczuć i przekonań pozostałych.
 4. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
 5. Każdy użytkownik bierze pełną odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, treść i materiały zamieszczane na forum.
 6. Na forum należy przestrzegać praw autorskich. Zakazuje się przywłaszczania treści i materiałów.
 7. Wszelkie treści, materiały, recenzje, relacje i tutoriale zamieszczane na forum są własnością ich twórców oraz tego forum i bez ich zgody nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane w żadnej postaci.
 8. Moderatorzy i Administratorzy forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku i w każdej chwili. Administratorzy i Moderatorzy Forum mają zawsze rację, a podejmowane przez nich decyzje nie podlegają żadnej dyskusji.
 9. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, iż posty/wiadomości napisane na Forum stanowią wyłączną własność autora oraz tego forum, w myśl prawa autorskiego, ale w przypadku usunięcia użytkownika z listy użytkowników Forum, Użytkownik zgadza się na to by posty/wiadomości pozostały na Forum nie zaburzając sensu dyskusji, której te posty/wiadomości są częścią.
 10. Użytkownik zobowiązuje się do nie umieszczania treści serwisów stanowiących konkurencję, obejmujących treści identyczne lub podobne dla tematyki forum. Treści takie zostaną usunięte, a użytkownik może zostać ostrzeżony.
 11. Użytkownik (nie forum i jego administracja) ponosi pełną odpowiedzialność prawną dotyczącą praw autorskich zamieszczanej treści - w przypadku ich naruszenia i udowodnienie co do ich braku administracja i moderatorzy mogą usunąć określone treści, również na wniosek strony autora z zewnątrz.
 12. Przed założeniem nowego wątku/tematu użytkownik jest zobowiązany upewnić się czy dany temat nie był już wcześniej poruszany (opcja "SZUKAJ")
 13. Przypadkowe, powielające się posty zostaną usunięte.
 14. Posty niezgodne z tematyką danego wątku/działu/kategorii, bądź mające na celu wywołanie spięć na Forum będą usuwane.
 15. System kar obowiązujący na forum:

 

 • Osoba, która naruszy Regulamin może otrzymać ostrzeżenie od Administratora lub Moderatora za pośrednictwem Prywatnej Wiadomości.
 • Osoba naruszająca Regulamin może otrzymać czasowy zakaz publikowania wiadomości.
 • Osoba naruszająca Regulamin może otrzymać stały zakaz wejścia na forum, a jej konto zostanie wyłączone.
 • Czasowy lub stały zakaz wejścia na forum może otrzymać osoba, której działania zostaną uznane przez Administratora w zakresie własnej obserwacji lub na wniosek użytkowników za szkodliwe dla forum


III. REKLAMA I DZIAŁALNOŚĆ HANDLOWA NA FORUM

 1. Na Forum obowiązuje zakaz reklamy poza kilkoma wyjątkami opisanymi w kolejnych punktach.
 2. Wyjątkiem jest dział PASAŻ HANDLOWY, gdzie firmy, sprzedawcy, właściciele sklepów na wcześniej ustalonych z Administracją Forum zasadach i zgodnie z REGULAMINEM PASAŻU mogą oferować swoje produkty.
 3. Użytkownicy nie będący sprzedawcami, firmami, właścicielami sklepów mogą swoje oferty bez zgody Administracji Forum umieszczać w dziale OGŁOSZENIA / OFERTY / BAZAR.
 4. Indywidualni użytkownicy i firmy mogą uzyskać zgodę na reklamę (w podpisach, sygnaturach, avatarach lub na innych zasadach) po ustaleniu detali z Administracją Forum.
 5. Zakazane jest stosowanie jako nazw użytkowników forum adresów stron www lub ich fragmentów bez uzgodnienia tego faktu z Administracją forum.
 6. Forum WBUTACH.PL nie odpowiada za zakupione przedmioty, oraz nie udziela na nie żadnej gwarancji. Odpowiedzialność i gwarancję zapewniają firmy i użytkownicy zamieszczający ofertę.


IV. USTALENIA KOŃCOWE

 1. Pamiętaj w internecie (wbrew pozorom) nie jesteś osobą anonimową, a wzajemny szacunek to podstawa swobodnego funkcjonowania w każdej społeczności.
 2. Staraj się pisać poprawnie i zrozumiale dla innych użytkowników. Po napisaniu, jeszcze raz przeczytaj swój post i dopiero zatwierdź jego wysłanie.
 3. Nie pisz postów pod wpływem negatywnych emocji. Odpowiadasz za to co piszesz. Po 720 minutach post jest blokowany - nie będziesz miał możliwości jego edycji, ani skasowania.W przypadku uzasadnionej konieczności edycji, prośbę swoją można zgłosić administracji lub moderatorowi i jeśli w znaczący sposób nie naruszy to dalszej treści wątku zmiana może zostać dokonana).
 4. Rejestracja i korzystanie z forum jest darmowe i nie wiąże się z jakimikolwiek kosztami.
 5. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z Administracją Forum.

 

Przed rozpoczęciem korzystania z platformy wbutach.pl zapoznaj się również z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI !


Regulamin opublikowano: 30.01.2011 Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017