Skocz do zawartości

Jak odróżnić buty oryginalne od podrobionych?


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o sprzedawce to stanowczo nie budzi zaufania:) na aukcji nie ma żadnych danych firmy, bo nie ma, żadnej firmy jak się domyślam. Jeśli oceniać, to czy są oryginalne po sprzedawcy, to na 98% nie są oryginalne. http://allegro.pl/buty-air-max-1-r-40-46-wielka-wyprzedaz-i3512708135.html Cena też nie wskazuje na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Dla mnie optimum, to wiarygodny sprzedawca, z którym będę w stanie w razie wątpliwości sobie wszystko wyjaśnić. Ja osobiście na podstawie tych fotek nie jestem  stanie nic więcej powiedzieć. Ale może ktoś, coś doda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Zapytać w jakim sklepie kupił, skontaktować się ze sklepem i potwierdzić, ewentualnie poprosić sklep o skan faktury potwierdzającej, że buty pochodzą z legalnego źródła (z ukrytymi cyferkami oczywiście) :)

  2. Spróbować skontaktować się z NIKE Polska i tam bezpośrednio spróbować potwierdzić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczypta historii...

Nike tworzył swoje imperium na Indonezyjskiej pracy ( był nawet skandal owego czasu ) .

Takie korporacje świetnie liczą swoje pieniążki i nie są skore do produkcji w krajach rozwiuniętych ,a poszczególne modele są robione nadal w róznych manufakturach ( tak bym to nazwał delikatnie ) .

Coż by się miało zmienić ?

Jedynie modele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Zamierzam kupić buty do biegania nike flyknit lunar 1+, jednak niedawno była premiera i udało mi się znaleźć na allegro takie coś : http://allegro.pl/nike-flyknit-lunar1-game-royal-rozm-45-00-i3807801033.html widzę, że sprzedawca sprzedaje różne kolory w różnych rozmiarach za dość dobrą cenę, pozytywy, opinie i komentarze w sumie by się zgadzały, myślicie, że te buty to fejki? Bo w sumie jeżeli ściąga ze stanów... Ale sam nie wiem, pytam się was...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, chciałbym się zapytać czy te buty : http://allegro.pl/nike-air-max-90-325018-407-granatowe-niebieskie-41-i3896465513.html są oryginalne, wątpię, że nie są , ale "made in china" jest napisane, a cena licytacji bardzo atrakcyjna. 
 

Ten kod: 325018-407 jest na metce i wpisałem go w googlach , ale dalej mam wątpliwości .

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Link w temacie:
 

 

- Przeceny się zdarzają, ale nie liczmy na nie przy premierze – mówi Szczepan Radzki. - Nie bądźmy naiwni, buty Air Max 90 OG, czyli wersja taka jak ukazywała się w oryginalnych edycjach przed laty, za 250 zł powinna dać do myślenia. Ale oczywiście są modele rzadkie, które u nas się nie sprzedały i mają teraz niską cenę. Tak jest w przypadku Nike Air Max 1 Venom, które za granicą rozeszły się w kilka minut, u nas stoją na sklepowych półkach, bo mało kto wie, że to but wspierający w pewien sposób linię obuwia, w którym gra Robert Lewandowski. Można je kupić za 329 zł. Tak samo wygląda sprawa ze specjalnym modelem Liberty x Nike Air Max 1 Bourton, w których w występie live w BBC przy mikrofonie stoi Ella Eyre. To bardzo fajny i rzadki model, a u nas ostatnio widziałem je za około 400 zł – dodaje Radzki. Sam zna i poleca kilkanaście sklepów internetowych, które sprzedają oryginalny towar. - Butymarkowe.pl, Sklepkoszykarza.pl, Kicks.com.pl, Worldbox.pl, Chmielna20.pl, Hustla.pl, E-Sportowe.pl. Pamiętajmy, jeśli mamy wątpliwości, warto zapytać mailowo o oryginalność produktu, posprawdzać na stronie producenta aktualną cenę, zobaczyć czy obuwie jest dostępne – radzi współautor bloga Kolekcjonerbutow.pl.

http://biznes.onet.pl/takie-tanie-buty,0,5603763,2,news-detal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Właśnie to jest powód wszyscy kupują po tych ebayach i allegrach bo mają 20 zł oszczędności i co z tego? Jak potem dostajecie w paczce wyrób buto podobny moje zdanie czy to buty sportowe czy innego rodzaju najlepiej kupować w dużych sprawdzonych sklepach nie mówię, że firmowych bo tam to cena potrafi być naprawdę kosmiczna, ale w dużych sieciach, które nie zaryzykują wprowadzenie podróbek w obieg, takie jest moje zdanie i się raczej nie zmieni. 

Edytowane przez MOD
3 x spam w 3 postach. Już podziękujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

pjotrek, zostawimy tego linka tylko i wyłącznie dlatego, że znamy tego maniaka i lubimy, ale nie spamuj proszę więcej tu w tak nachalny sposób, bo nie robisz tym wcale dobrej reklamy i efekt może być przeciwny do zamierzonego. Szczepan zna forum i ma tu drzwi otwarte. Jednak posty tak niewiele wnoszące do tematu są delikatnie rzecz ujmując słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, serio, jestem nowy w temacie i nie chodziło tu o reklamę... Zdaję sobie sprawę, że zapewne wiele ludzi tak robi, ale może odrobinkę zaufania i tolerancji, to tylko taka prośba ;) Na niejednym forum spotkałem się z nachalnymi formami reklamy i przykro mi, jeśli odebrałeś to tak samo, ale to jest forum... Fakt, nie przeglądałem zbyt dużo starszych postów w tym temacie, po prostu wyraziłem swoje zdanie licząc, że pomogę ludziom jakoś, a tu od razu teksty że reklama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.