Skocz do zawartości

Zagniecenia, pomarszczenia, czy da sie cos z tym zrobic ?


paaawel5

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, MOD napisał:

Są i farbki! Co będziesz malował?

Takie oto Derby, ale to za jakiś czas dopiero:) 751892889_3_644x461_hiszpanskie-buty-szyte-recznie-gyw-firmy-yanko-rozmiar-10-uk-44-buty.jpg.4e80e41faacb6f665afc54a4e8a6699c.jpg

 

Jak wspomniałem wcześniej, tu i teraz postaram się przedstawić proces regeneracji mojego obuwia roboczego:)

 

Buty przed renowacją wyglądały tak: IMG_20180918_130157.thumb.jpg.dd330ded139bf4c59f7ff66c23ea0793.jpg

Po renowacji wyglądają tak: IMG_20180922_140303.thumb.jpg.9493a8c51726c5ac9d3f83831735e950.jpg

 

 

 

No cóż, przepraszam za jakość, zdjęcia wykonuję telefonem który premierę miał 2 lata temu. 

 PS: Za uwagi odnośnie fotografii byłbym wdzięczny:) 

 

Otóż tak, z czego korzystałem? 

Korzystałem z Saphir renovator cream, Saphir pommadier cream i Saphir pate de luxe. 

 

Krok 1. Swoją pracę zacząłem od oczyszczenia obuwia i nałożenia delikatnymi, kolistymi ruchami, renovatora . Odczekałem 5 minut a następnie gdy skóra puściła całą chemię, która była na niej , delikatnie usunąłem środki znajdujące się na obuwiu. Starałem się być delikatny aby nie uszkodzić oryginalnej farby. 

 

Krok 2 polegał na odżywieniu skóry i koloru, do tego celu użyłem pommadier cream. Nałożyłem 3 warstwy, delikatnymi kolistymi ruchami. Po nałożeniu każdej warstwy czekałem 5 minut aby środek wchłonął w skórę, po czym cały but polerowałem. 

 

Krok 3 polegał na nadaniu obuwiu ( cholewka i piętka ) efektu lekkiej patyny ( jak widać na załączonym obrazku ) . Do tego celu wykorzystałem 9 warstw pate de luxe. Pierwsze 5 warstw rozprowadzałem na sucho, kolejne 4 warstwy rozprowadzałem z kropelką wody. Po nałożeniu każdej warstwy czekałem 5 minut aż wosk się utrwali, a następnie polerowałem miejsce w którym nakładałem ten wosk.

 

PS: Przez cały zabieg obuwie spędziły z prawidłami w środku. 

 

Po wszystkim czuję trochę satysfakcji, buty które poddałem renowacji w swojej historii nie stały obok takich produktów jakimi Ja je potraktowałem. Na pewno wiązało się to z tym że efekt nie robi takiego wow ale jest wystarczający aby przekonać kilku znajomych aby i oni powierzyli mi swoje obuwie. 

 

Póki co to wszystko, jutro idę do pracy, zobaczę jak teraz się spiszą w akcji. 

W razie pytań postaram się odpowiedzieć, pomóc. Jeżeli macie uwagi, będę wdzięczny za każdą:) 

 

 

 

 

IMG_20180922_140303.jpg

Edytowane przez kuba560x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć! Jakiś czas temu odnowiłem moje pracownicze kopciuchy, problem w tym że użyłem wosku aby nadać im połysku na cholewce i piętce. Czas przyniósł że lakier na cholewce, punktowo został zdarty. Źle to wygląda.... Nie mam aktualnie ich przy sobie aby pokazać to na grafice. 

 

Nałożyłem 9 warstw wosku, 5 na sucho i 4 z kroplą wody. Nie wiem czy są jakieś inne techniki nakładania wosku aby ten wytrzymywał więcej i nie ścierał się. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź:) 

Cytat

Dokładnie! One są w bardzo dobrym stanie, ale coś czuję, że kolega @kuba560x ma ochotę na eksperymenta :)

Całe życie eksperymentuję ^^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

 

kupiłem sobie ostatnio trzewiki i już po 5 dniach mam takie zagniecenia. Jak mogę im zapobiec? Czy markowa pasta do skóry licowej wystarczy? Mam olej w sprayu,  regeneracyjny krem do skór licowych. Czy nazwy marek mogę tu podawać? Dodam, że prawidła stanowi papier i folia.

IMG_20191110_190456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.