Jump to content

rurov

Forumowicz
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by rurov

 1. Bardzo ładnie wyszło. Brakuje mi tu jeszcze jednego. Dla dopełnienia całości przeszlifowałbym ranty spodów i obcasów, pomalował, a następnie wosk i polerka.
 2. Widzę, że temat odżył. Moje ostatnie paseczki. Pierwszy to struś ...
 3. Ja bym tych Yanko nie ruszał. Tylko pommadier, wosk i lustro na czubkach.
 4. Mnie osobiście nie podoba się połysk w takich butach. Ale to jak wiadomo zależy od wielu rzeczy, min. tego z czego jest wykonany but, jak wchłania się farba, jaka to jest farba i samego wykończenia. Dużo zależy tez od tego ile klient jest w stanie zapłacić za usługę. Generalnie wyszło dobrze.
 5. Prawidła to podstawa, nie gazety. Jak chcesz cieszyć się butami, powinno się dać odpocząć butom jeden dzień, najlepiej mieć dwie pary butów i chodzić na zmianę. Co do zagnieceń to wydaj mi się że ich nie usuniesz. Taki rodzaj skóry.
 6. Podobny problem z butami i ich naprawa był kiedyś opisany na forum. Tu masz link:
 7. Mój pierwszy pasek, który powstał ze skóry z ostatniej dostawy, w planie kolejne. Niestety ciągle brakuje czasu, no i umiejętności, ale uczę się, a że jest to moje zajęcie hobbistyczne, nie poddaję się i próbuję dalej.
 8. Zanim zastosujesz Renovating Cream Saphir, podkleiłbym uszkodzone miejsca i zeszlifował papierem ściernym (tylko wyrównać), a później kilka cienkich warstw, każdą następna po wyschnięciu poprzedniej i polerka, wtedy większe prawdopodobieństwo, że nie odpadnie.
 9. Zapiętki zrobione dawno temu, zapomniałem wrzucić na stronę jak zrobię, nie jestem szewcem to moje hobby, oprócz tego zrobiłem fleki i zelówki. Na nogach tego nie widać, a buty prezentują się wspaniałe, jak na ponad dwudziestoletnie buty.
 10. Tak jak napisał poprzednik, prawdopodobnie producent użył innego skrawka skóry. U mnie w każdej parze lewy but jest bardziej zmęczony, a wynika to z tego ze kierując samochodem lewa noga pracuje więcej (sprzęgło).
 11. Do wybielania można użyć wody utlenionej w kremie 12%, nakładamy równą warstwę po czym wystawiamy na słońce albo pod lampę UV. Wodę utlenioną w kremie można kupić w sklepach chemicznych lub w specjalistycznych sklepach fryzjerskich, albo na Allegro. ? Wodę taką stosuje się do rozjaśniania włosów. Kosztuje ona od kilku do kilkunastu złotych za butelkę (w zależności od pojemności). Gdy krem zmieni się w przypominającą skorupkę substancję to trzeba go zmyć, bo już nie będzie działał. Czas jaki wystawiamy na słońce to kilka godzin. Fragmenty które nie chcemy wybielić oklejamy. Nie sprawdzałem jak działa środek na skórę. Dla bezpieczeństwa proponuję sprawdzić na malłym fragmencie albo starych butach.
 12. Jak pierwszy raz zamówiłem nano protektor to rownież miałem podejrzenie, że z wagą jest coś nie tak, nawet usiłowałem ważyć puszkę, ale nie miałem tak dokładnej wagi, w końcu dałem za wygraną. Sam protektor wystarczył na długo, może nie działał tak jak się spodziewałem, ale zauważyłem inna pozytywna zaletę, buty są zabezpieczone przed innymi czynnikami zewnętrznymi, są jak nowe. Obecnie używam chyba 4 puszki, już nie ważę tylko używam.
 13. To ja jestem chętny, ostatnio byłem przedostatni tak ze nie wiele zostało ciekawych "kąsków"
 14. Doszła do mnie paczka. Wybrałem co nieco i chciałbym przesłać dalej. Proszę @veer-singh o pw z nr tel. Jestem podobnie jak ty ze Skarżyska.
 15. Dzięki za radę, szkoda mi było szlifować buta. Wpadłem na inny pomysł. Zamiast pocierać zmienione miejsce szmatką nasaczona odsalaczem, użyłem miękkiej szczoteczki do zębów, na którą aplikowałem kilka kropli i "delikatnie szorowałem" purchle a nastepnie "prasowałem" drewnianym trzonkiem. Czynność powtórzyłem 2 razy, drugi raz wyschnięciu buta. Efekt - po purchlach nie ma prawie śladu. Czeka mnie jeszcze malowanie niewielkiego fragmentu skóry, który pod wpływem chemii niestety troche sie odbarwił.
 16. Jakim środkiem robiliście "odsalanie" butów. Ja swoje próbowałem produktem SAPHIR-a, niestety z niepowodzeniem, purchle na czubku buta jak były tak są.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.