Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pianka poliuretanowa zerknij np. na allegro (tylko twarda) - cholerstwo toksyczne zanim zastygnie, możesz również użyć żywicy akrylowej (chyba nie pomyliłem) jest nietoksyczna i zachowuje się jak gips tyle że nie brudzi, jest twarda tylko deko ciężka.

Edytowane przez Bananetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z żywym wzorcem spowodowało naniesienie poprawek. Tarnik, płótno ścierne, korek i szpachla świerkowa się przydały. Model pojechał dziś do obtoczenia za kilka dni pewnie pokaże efekt końcowy.

 

Naddatek u osoby dorosłej przy typowym nosku to 1 cm jak zamierzasz robić szpic to dłuższy. Robiąc projekt kopyta przygotowywałem notatki z proporcjami i punktami konstrukcyjnymi ... no cóż były ale się zmyły spróbuję tyle o ile opisać to i wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod coraz większym wrażeniem. Patrząc na zdjęcie kopyta od tyłu zauważam, ze jest ono takieś jakieś symetryczne - a nie powinno być. Nie widzę też na zdjęciach tych wklęsłości po bokach kopyta. Ale poza tym rewelka.

Zdjęcia przedstawiają wersję przed poprawkami. Kopyto jest asymetryczne, bardziej podcięte od zawnątrz, podebrałem w śródstopiu od strony przyśrodkowej. Z krągłości pod kopytem zrezygnowałem gdyż będzie wkładka.

 

Rafale postaram się dodać informację o podstawach projektowania. Ja robiąc kopyto odrysowałem stopę i zmierzyłem obwody (w kłębie, podbicie i przez piętę). Geometrycznie wykreśliłem ściółkę i boczny profil. Obrobiłem porównałem z miarą, stopą i korekta. Można również wykreślać na postawie obrysu i odcisku. Ja jestem zwolennikiem geometrii z dalszymi modyfikacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze wyrysowałem nosek, obawiam się że będzie to wyglądać pokracznie

Czy coś tu jest nie tak? zewnętrzna krawędź przyszłego kopyta chyba nie powinna być takim łukiem?

attachicon.gifDSC0001798.jpg

Może to ci trochę pomoże. Przy czym do ściółki kopyta odejmuję po 2,5 mm między EK i FL oraz ok. 5 mm od A. Ja założyłem naddatek DB równy 15 mm.

Wymiary wyjściowy to długość stopy 265 mm, obwód w paluchach (kłą B) 235 mm.

 

Nie zaznaczyłem punktu M - linia IM, M to 60% EF.

SKMBT_C22013120609280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic z tego, ta deska na której stoją to przyklejone drewno, z którego wypiłuję pite i spód kopyta. Piłuję to na dworze, bo w bloku  sąsiedzi już nie mogą wytrzymać, że nie wspomnę o żonie, która nie znosi hałasu. Skończy wiać, będzie piłowanie. A później urządzę taką sesję jak w Playboj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tzw "wysokie podbicie" i nie każdy but mi wchodzi na nogę. W poprzednim materiale dołem wyrys boczny stopy, i to tam widać. obwody się zgadzają, co do wymiaru przez piętę  to musiałbym dodać jeszcze jeden element do góry, aby zakończyć całość  ale wtedy wymiar by się zgadzał. Dodałem 1cm, tak jak pisałeś wcześniej. Zrobię na nim próbne buty z niepełnowartościowego surowca, jeżeli wszystko będziew porządku, to będę robił właściwe kopyto z drewna brzozowego, już rok sezonuje się w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się pierwszym zamieszczonym zdjęciom, tylko że to jest tak jakby rzut z góry. Brakuje mi obrysu (rzutu) bokiem do nogi od wew. lub zew. strony on pokarze Ci boczny profil. Przyłóż kartkę na deseczce i poproś kogoś o poprowadzenie ołówka pod kątem 90 stopni do kartki. Rzuty z góry są ok.

A czy możesz pyknąć fotkę bokiem "pierwowzoru"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.