Jump to content

krit6

Forumowicz
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

krit6 last won the day on December 7 2013

krit6 had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutralny

3 Followers

About krit6

 • Rank
  Użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Dla wszystkich forumowiczów , którzy to czytają i czasami lubią coś napisać wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku życzy Wam oraz sobie krit szósty.
 2. Ja mam tzw "wysokie podbicie" i nie każdy but mi wchodzi na nogę. W poprzednim materiale dołem wyrys boczny stopy, i to tam widać. obwody się zgadzają, co do wymiaru przez piętę to musiałbym dodać jeszcze jeden element do góry, aby zakończyć całość ale wtedy wymiar by się zgadzał. Dodałem 1cm, tak jak pisałeś wcześniej. Zrobię na nim próbne buty z niepełnowartościowego surowca, jeżeli wszystko będziew porządku, to będę robił właściwe kopyto z drewna brzozowego, już rok sezonuje się w piwnicy.
 3. Jak to mówią starożytni Rosjanie "comedia finita", miała być rozkładówka jak z Pleyboya, ale króliczki nie dojechały, więc będą same kopyta. Czubli są trochę wyższe niż powinny być, gdyż będą to trzewiki, więc zostawiłem sonie troszkę luzu,
 4. Szacuneczek dla Admina, fajne te butki, tak się zastanawiam bo szukam wszędzie butów jugosłowiańskich, takich bardziej taktycznych i nie mogę ich trafić. Kupiłem sobie takie w stanie wojennym na kartki, śmigałem 10 lat po górkach ( Sudety,) i dopiero ostry kamień w potoku rozciął wewnętrzną część chokewki, Ciekawe ile te by wytrzymały?
 5. Świetne wzory, skąd czerpiesz pomysły? Jeśli są Twoje, to powinneś je pozastrzegać patentami. Poza tym kunszt godny Mistrza.
 6. Jak zwykle, wysoka klasa. Już nie będę Cię chwalił, bo jeszcze przechwalę. Tak trzymaj, i bogatych kupców życzę.
 7. Wcale nie wierzę w tą czystość Niemców, no chyba że chodzi o procesy produkcyjne. Bo w innych sprawach nie są to czyścioszki.
 8. Na razie nic z tego, ta deska na której stoją to przyklejone drewno, z którego wypiłuję pite i spód kopyta. Piłuję to na dworze, bo w bloku sąsiedzi już nie mogą wytrzymać, że nie wspomnę o żonie, która nie znosi hałasu. Skończy wiać, będzie piłowanie. A później urządzę taką sesję jak w Playboj.
 9. Bananetii, bardzo cieszy mnie ten ostatni post, i myślę że teraz każdy będzie mógł z tego skorzystac. Prawie popełniłem kopyta, zostało mi jakieś 3 h pracy przy ich wykończeniu,i wyszło to tak po korektach ba wys. obcasa.
 10. Witajcie, widzę że kilku z Was będzie robiło kopyta, a Bananetti nawet już zaczął. Rafał, płyta pilśniowa to nie jest dobry materiał na kopyta, lepsza jest boazeria świerkowa. Tylko musi być bez sęków i gniazd żywicznych. Jak będziesz skanował stopę, to niech ktoś Ci pomoże,samemu trudno idzie. Najlepiej aby deski po których będziesz przesuwał skaner tyły zamontowane na stałe,np. ściskiem stolarskim . Musisz też pilnować kątów prostych i równoległości. Jak zrobisz to dokładnie, to wtedy sam ten szczegół o którym piszesz Ci wyjdzie. Ja mam jeszcze jeden pomysł na model stopy, tylko aby Admin się nie obraził. Bierzesz Brachu starego gumiaka i zalewasz go gipsem. A jak stwardnieje, prujesz go nożem czy też w inny sposób i masz model ekstra pod glany czy też buty z wysoką cholewką. Jeśli chodzi o odlewy gipsowe, to myślę że bez problemu stolarz posiadający tokarkę z kopiałem zrobi to z każdego drewna, a najlepszy ponoć na kopyta jest grab. Ja jednak pozostanę przy sośnie, bo grab jest tak twardy, że pewnie złamałbym ostatni nóż w domu. Odciski mi zeszły, wieć będę brał się do roboty. Pozdrowienia dla Forumowiczów.
 11. Bananetti, ta fota jest dla Ciebie ale i tak jak to z kopytami bywa, skończy się w piekle. Będą płonąć, bo nic się już z nich nie zrobi. Co do filmu ze skanowania, nie jestem w stanie technicznie tego zrealizować. Taki ze mnie filmowiec jak z ..... d... trąba. A i sprzęt mam cieniutki, modelki nie ma , no to i filmu na razie nie będzie. Chyba że ktoś inny go zrobi.
 12. Sprawdzłem dziś skanowanie z obcasem 2cm, zmiany są faktycznie duże, tak że chyba nie uda mi się uratować tego kopyta. A szkoda, bo już było przygotowane do klejenia. Będzie z niego fajny ogień, ale zanim tak się stanie wrzucę foty niedowiarką, potem wyleczę ręce z odcisków od scyzoryka ,znajdę jakieś drewno bez sęków i będę dalej strugał drugą parę.
 13. Całkowicie się zgadzam z Wami, nie uwzględniłem wysokości obcasa. Nie mam żadnej literatury na temat geometrii stopy, jak wcześniej wspominałem jestem samoukiem. Spróbuję to zniwelować na gotowym kopycie ścinając o 5-7 stopni jedną czwartą przodu kopyta. Można tego było uniknąć, poskładając planowany obcas pod pięte w czasie skanowania stopy, a następnie przy wycinaniu odciąć powstały naddatek z obcasem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.