Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 6 lat później...
  • 4 miesiące temu...

tak tylko skóra ! i do tego skóra musi być przymocowana naturalnym klejem z mąki lub drewnianymi kołkami (oczywiście musimy je wystrugać sami) a to wszystko możemy zrobić tylko i wyłącznie korzystając z naturalnego źródła światła lub świeczki z wosku pszczelego. inaczej biada nam oj biadaaaaaaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z tego, co napisałem (właściwie cała pierwsza część) oczywiście bardziej nadaje się do tworzenia wzorów kopyt niż "nadkładania" brakujących milimetrów (o ile nie jest ich kilkanaście).

Delikatne zmiany na kopytach oczywiście, że skórą. Napisałem to trochę później, chociaż chyba powinno być na początku. Jest najlepsza w tym wypadku i baaaardzo tradycyjna. To prawda.

Przyjmijmy jednak, że ktoś personalizuje kopyta dla kogoś na stałe, a z różnych powodów skóra nie spełnia wszystkich wymagań i w dodatku nie zamierza z byle czym "latać" do firmy produkującej kopyta, bo akurat ma coś właściwego pod ręką tylko trzeba pokombinować i będzie cacy. Opisane przeze mnie eksperymentowanie z tzw. "surowcami wtórnymi" lub innymi dostępnymi materiałami wcale nie jest złym pomysłem. Wymaga trochę kreatywności i chęci. Po prostu trochę inne podejście do tradycyjnej formy. Ręcznie zrobiony but ani na trochę nie przestanie być przez to hand made. Chyba, że zamawiający i (lub) tworzący jest purystą. To już jednak inny temat.

Ps.

Poniżej fotka, jak to może wyglądać.  "Nadbudowa" zrobiona na szybko, poglądowo z 6 korków.

20210418_211743.jpg

20210418_210554.jpg

20210418_210359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pewnie że tak, korek lub mieszanki korkowe są super plastyczne i względnie tanie także kieszeń nie ucierpi na wielu przeróbkach i błędach. Dla mnie minusem jest to że ten materiał nie jest tak twardy jak odpowiednio przygotowana skóra,chociaż przecież nie każde miejsce gdy przerabiamy kopyta poddawane jest takiej sile nacisku żeby nie móc zastosować płyty korkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.