Jump to content

Bananetti

VIP Shoes
 • Content Count

  280
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

Bananetti last won the day on April 29

Bananetti had the most liked content!

Community Reputation

53 Wyśmienity

1 Follower

About Bananetti

 • Rank
  Obuwie ortopedyczne

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzień dobry. Polecam obszerniejsze buty z przedłużonym sznurowaniem ku noskom dobrze dobraną ortezę na opadającą stopę i staranne oglądanie stóp by uniknąć ran.
 2. Coś w tej kwestii próbowało się działać. Efekt końcowy to pewna wypadkowa przypadku, wymagań funkcjonalnych, potencjału technicznego oraz talentu i nastawienia twórcy
 3. Jakby ktoś, coś to przewala mi się paczka boków podpodeszwowych z Kalisza.
 4. Nie zawsze co z "hameryki" jest cud malina. Jakich form szukasz do jakiego typu obuwia i w której grupie rozmiarowej ....
 5. Po długiej przerwie witam znowu. Choć sam nie majstruje już to zawsze miło będzie popatrzeć jakie cudeńka Wam wychodzą.
 6. Ale pojawiają się nowi. Bardzo przyjemnie ogląda się efekt twojej pracy. Wierzę, że tak jak cieszą moje oczy twoje buty tak pomagają ich użytkownikom. Jeśli będziesz do tematu butów twoich klientów podchodziła z taką troską jak do stóp twoich dzieci to będziesz starzeć się razem z twoimi klientami i druga para będzie przechodziła w nastą. Jeśli będziesz potrzebowała jakiejś podpowiedzi to pisz choć widzę, że masz duże pojęcie o tym co robisz.
 7. dla mnie najlepszym rozwiązaniem są wkładki ortopedyczne, wkładasz do buta odpowiednią wkładkę i kurujesz stopę, w poradni chorej stopy kupiłem sobie specjalne do butów sportowych, świetna sprawa

 8. Ja jestem na drugim końcu mapy Polski więc raczej lipa. W wyszukiwarce nfz znalazłem kilka namiarów. Twój problem może rozwiązać wg mnie jeden z zakładów obuwia ortopedycznego. W pierwszej kolejności spróbowałbym porozmawiać z firmą z Kalisza i Leszna bo oni robią buty od 0 zatem technicznie (zapewne i merytorycznie) są do tego przygotowani. Ale korek i styrogum (guma zelówkowa, itp) uwierz mi są ok. Pianki raczej słabo się sprawdzają a te które mogły by być użyte są dość drogie. Pianka nawet u większego dziecka ugniata się pod naciskiem i zadane wyrównanie "ucieka". Takimi materiałam
 9. W Poznaniu powinnaś sobie poradzić. Są chyba jeszcze poznańskie zakłady sprzętu ortopedycznego. Pianka z japonek to raczej słaby pomysł - raczej dość mocno pracuje, ugniata się. Generalnie wg mnie ja schowałbym 0,5-0,7 cm klinem (2/3 długości buta) i reszta płyta korkowa i ostatnia warstwa styrogum. Korek można na upartego zamalować (np. czarnym flamastrem). Jeśli stopa jest nastolatka to może nawet udało by się klin 1 cm. Achilles do 0,5 cm mocno się nie przykróci bardziej chodzi o ustawienie miednicy u dorosłego nawet do 1,5 cm. Ideał to wg lekarzy równe wyrównanie na całej długości ale w p
 10. Selene a z jakiej okolicy jesteś? Staraj się dobierać dla dziecka buty tak by miały najmniej "rzeźbiony" protektor na boku podeszwy (łatwiej obrobić przy podklejaniu podwyższenia). W zależności jak duża jest stopa to zawsze proś o "schowanie" troszkę w bucie i możliwie najmniej na zewnątrz. Zauważyłem że zakłady szewskie najczęściej wyrównują skrót tylko styrogumem. Ja łączyłem płytę korkową ze styrogumem - było sporo lżej.
 11. Deformacja buta przyśrodkowa zatem stopa płaska, płasko koślawa a nie szpotawa lub wydrążona .... działanie podparcie łuku podłużnego. Tak jak piszesz ale jeśli było by to zdjęcie buta tak ustawiającego się lewego a nie prawego. Diagnostyka tak jak najbardziej. A kontrola obuwia jest elementem dopełniającym. Tak na marginesie zwróć uwagę, iż wypowiedź moja to w dużej mierze przypuszczenia i sugesti działania. A prawidłowo należy ustawienie stóp ocenić zarówno statycznie jak i dynamicznie.
 12. Witam, mam do sprzedania troszkę materiałów (styrogum, skóry podpodeszwowe, troszeczkę skór wierzchnich), drobnych narzędzi, drasarkę i minervę.
 13. Jeśli umiejscowione są pod głowami kości śródstopia to prawdopodobnie problemem jest płaskostopie poprzeczne. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do miejsca, które wykonuje takie wkładki indywidualnie. Pobiera się miarę, ogląda się stopy, jak się ustawiają piszczele i stawy skokowe. Czasem jeśli jest możliwość robi się badanie komputerowe .... Wykonuje się wkładki i na końcu sprawdza się jak gotowy wyrób działa. Jakiego typu informację potrzebujesz?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.