Jump to content

Rafał

Forumowicz
 • Content Count

  164
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

Rafał last won the day on July 14 2016

Rafał had the most liked content!

Community Reputation

37 Wyśmienity

1 Follower

About Rafał

 • Rank
  Użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

4,019 profile views
 1. Tegoroczny wypad w góry, w butach śmigam dość często i nic poza kilkoma dodatkowymi zgięciami się nie pojawiło. Jestem dumny z chodzenia w własnoręcznie zrobionych i niesamowicie wygodnych butach
 2. Witajcie, trochę mnie nie było. Już niedługo kolejny Woodstock a jeśli zastanawialiście się kiedyś co można zobaczyć na nogach woodstockowiczów to tu macie krótki przegląd z 2015 Zwróćcie uwagę na ostatnie zdjęcie, na takiego potwora można była trafić przechodząc przez drzwi w pociągu
 3. Ja też czasami tam kupuję Wbrew pozorom zrobienie butów to nie jest bardzo ciężka sztuka. Za pierwszym razem polecam dokładnie naśladować np. mistrza na filmie i w trakcie pracy robić przerwy na kilka dni aby przemyśleć projekt. Gdy zrobisz pierwsze buty dużo zrozumiesz i będziesz mógł powoli zaczynać kombinować. Przynajmniej w moim przypadku taka droga bardzo ułatwiła mi start.
 4. Żadnym mistrzem się nie czuję, po prostu lubię tak szyć Groszówka to taka zwykła igła do szycia ręcznego dostępna w każdej pasmanterii. Jeśli chcesz na prawdę cienką igłę polecano mi igły rymarskie, chociaż ja wolę robić sam ze strun do gitary. Najlepsza jest b, zginasz ją na pół o potem wyginasz tak jak dzieci rysują rybę tyle że nie zamykasz ogona(głowa to to zgięcie na samym początku), końcówki polecam zalutować Co do usuwania śladów to dużo zależy od skóry, czasami różne partie inaczej reagują trzeba się po prostu pobawić
 5. Fajne pudełeczko i szycie również bardzo dobre. Sporo szyłem w ten sposób i wiem że na koniec warto pomoczyć skórę i młoteczkiem wyrównać odciśnięte szydło 2,5mm też daje radę przy normalnej igle "groszówce" Dlaczego dałeś łączenie skóry na środku w miejscu najbardziej widocznym?
 6. Wszystko zależy od wyboru dobrej skóry, ostatnio znalazłem niesamowicie miękką i oto jak udało się ją naciągnąć całkowicie BEZ WODY. Wiem że moje kopyta się nie nadają do takiego zastosowania ale chodzi mi o to że nie potrzeba dużych umiejętności aby zrobić lotniki, 30 minut pracy:
 7. Od tego roku przepisy zmieniły się. Warto poczytać ustawa weszła 1 stycznia. Między innymi mamy więcej czasu bo aż 14 dni na odstąpienie od umowy a przy braki wcześniejszych informacji o tej możliwości czas ten wydłuża się o kilka miesięcy. Z tego co przeczytałem przy ujawnieniu się wady możemy nadal używać np. obuwia aż do roku i nadal możemy zgłaszać reklamację odnośnie tej wady. Zalecenia są jednie takie aby jak najszybciej się tym zająć.
 8. Fajnie fajnie, ale ja bym jeszcze wytłoczył przestrzeń między zębami nawet delikatnie a byłoby jeszcze lepiej
 9. Bardzo ciekawe narzędzia, w jaki sposób się ich używa?
 10. Coś pięknego, ten motyw i wykonanie poprostu Słabo znam się na takiej chemii, może zdradzisz czym cieniowałeś? Motyw to Twoje dzieło?
 11. Cześć Myślę że większość szewców dałaby sobie z tym radę ale napisz do Krizga77 robił już coś takiego: http://www.wbutach.pl/topic/720-naprawa-galeria-12/ i jeszcze jedna praca:http://www.wbutach.pl/topic/715-naprawa-galeria-11/
 12. Myślę że gdybyś podał dokładną nazwę impregnatu byłoby łatwiej forumowym" znachorom". To coś mocnego musiało być nawet podeszwa zafarbowana.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.