Jump to content

tosa

VIP Leather
 • Content Count

  284
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  62

tosa last won the day on March 14

tosa had the most liked content!

Community Reputation

80 Wyśmienity

About tosa

 • Rank
  Stały bywalec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

7,167 profile views
 1. Skórę musisz otworzyć. Samo czyszczenie mydłem nic nie da. Muszą być otwarte pory wtedy środki koloryzujące będą się trzymać. Można użyć odpowiedniej benzyny czy rozpuszczalnika. Inaczej, nigdy wcześniej nie koloryzujemy. Ja uważam, że takie renowacje zawsze należy zlecić odpowiedniej firmie zajmującej się tym zawodowo.
 2. Należy zdjąć na odpowiednich zmywaczach, rozpuszczalnikach wszystkie warstwy past co jest nawet bardzo trudne. Usunąć też farby do surowej skóry. Wtedy zobaczymy wielkość pęknięcia rzeczywistą. Ocenimy. Następnie dajemy środki wzmacniające włókna w skórze i żywice czyli płynne skóry, nie szpachle, nie wypełniany do równości tylko zasklepiamy pęknięcia i malujemy.
 3. Mam nawet kolekcjonerów butów wśród klientów. Mają gabloty gdzie stoją buty i oni na nie patrzą. To nie żart.
 4. Oczywiście. Jednocześnie właścicielce robiłem renowacje kozaków i torby. Pani mieszka w Anglii. Podrzuci coś jeszcze. A Martens ja absolutnie nie chciałem robić. Ja buty maluje dla przyjemności. Choć koło 250 par rocznie. Ale nie jest to żaden główny dochód. Pani stwierdziła, że na Martens będzie patrzeć. Zdarzało mi się już. W kozakach może chodzić 😊
 5. Nie chcę robić takich prac ponieważ folia na dwoinie nadal będzie pękać. Ale zobaczyłem zdjęcia i nie mogłem się powstrzymać 😊 Dziś takie oddałem. Niestety wczoraj usunąłem zdjęcia po pracy. Choć może z wiadomości odzyskam.
 6. Dziś odnalazłem te zdjęcia. To praca sprzed lat ale bardzo ciekawa. Starzeje się. Za dużo wspominam.
 7. Renowacje robi się na farbach odpowiedniej jakości natryskowo. Następnie zamyka lakierami i konserwuje. Samemu przy pomocy żywic nic nie wyjdzie. Firmy, które robią renowacje profesjonalnie używają farb i odpowiednich systemów pracy.
 8. Tu nie ma żadnego wosku. Są farby wodne, olejowo-alkoholowe Fiebings, lakiery Stahl, apertura Stahl. Nie używam wosków. To jest bardzo trwałe wykończenie. Butów maluje koło 250 par rocznie ale jest to dodatkiem do mojej pracy ze skórą tak naprawdę.
 9. Pomyślałem, iż warto tutaj pokazać tą pracę. Jakkolwiek maluje kilkanaście lat tak co jakiś czas jest coś szczególnie dla mnie ciekawego. Pozdrawiam wszystkich uczestników tegoż forum na które od lat odsyłam klientów.
 10. To mogą być piękne buty po dobrej renowacji.
 11. Jeśli mogę zasugerować spróbuj w siodłach barwników transparentnych, ich wykończenie musi być bardziej naturalne. Uzyskałeś sztucznie wyglądające powłoki szczególnie na kurtce. Tam trzeba dać inne barwniki i natryskowo. Bez urazy tylko bardzo proszę. 26 lat że skórą pracuje i jak mogę to chce pomóc. Pozdrawiam
 12. Z całym szacunkiem ale mydło przyciemni jeszcze bardziej. Wosk coccine - dystrybutor Dakoma absolutnie tu nie można stosować. Spowodował trwałe uszkodzenia, nie usunie go Pani, renomat w przypadku półotwartej lub otwartej skóry jaką Pani ma dalej pogłębi plamy. W tym przypadku można zrobić wyłącznie renowacje pełną. Multirenowacja będzie mieć dobry balsam do takiej skóry ale już za późno. Ciekawy produkt robiony w Indiach na ochnik, można go bezpieczne stosować do takiej skóry jaka Pani ma, pogłębi kolor równomiernie, nawilży, zabezpieczy ale na to też już za późno. Moim zdaniem tylko renowacj
 13. Bardzo dziękuję choć po długim czasie. Pozdrawiam serdecznie
 14. Malowanie nubuku to skomplikowana sprawa. W czwartek dostałem kolejne buty przez jedną Panią malowane na Saphir. Barwnik bardzo dobry ale należy mieć wiedzę i przede wszystkim doświadczenie. Bardzo ważne jest czyszczenie, odtłuszczenie, usunięcie ewentualnych środków konserwujących, tłuszczu. I moim zdaniem malujemy natryskowo na barwnikach alkoholowych, rozpuszczalnikowych, które mają duża transparentność i wnikają w skórę. Tarrago moim zdaniem nadaje się do odświeżenia. Choć z drugiej strony używając saphir trzeba być kilka kroków do przodu
 15. Trwałe odkształcenia włókna w skórze. To tak jak zmarszczki. Zastanawiam się czy to nie tzw. "mielonka" czyli dalej będzie szybko pękać. W tym przypadku bym nie pasował. I nigdy na mokro. Skóra nie lubi wody i gorąca, choć rzeczywiście raczej dawniej, polskie wykończenia się odzieżowych oprócz prasowania na prasie w garbarni były prasowane na gotowych wyrobach odzieżowych. Tych zagnieceń nie zlikwidujesz. Wazelina w żadnym przypadku nie nadaje się do skóry. Tylko dobrej jakości środki. Multirenowacja ma ich dużo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.