Jump to content

qbeq

Forumowicz
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

qbeq last won the day on June 30 2018

qbeq had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutralny

About qbeq

 • Rank
  Użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3,532 profile views
 1. Nowe podeszwy muszą idealnie pasować do starej cholewki, wiec póki ktoś nie będzie miał podeszwy i cholewki nie powie czy jest to możliwe.
 2. https://bdo.mos.gov.pl/home/obowiazek_rejestracji/
 3. Urzędnicy za to z karami bada się wyrabiali
 4. Panie i Panowie szewcy jak zapatrujecie się w sprawie nowego prawa jakie będzie obowiązywało od nowego roku? Trzeba się zapisać czy nie? Z artykułu poniżej wnioskuje że to nas się tyczy. https://www.tulodz.pl/biznes,prawo,to-jeszcze-nie-koniec-smieciowej-rewolucji-kogo-dotyczy-obowiazek-wpisu-do-bazy-danych-odpadowych,new,mg,2,59.html,3625
 5. Starość dopadła podeszwy jak dla mnie jest to najpopularniejsza wada tych butów. Masz tutaj dwa rozwiązania, albo wymieniasz piankę i zakładasz zelówkę antypoślizgową (np. Vibram Claw) albo całe nowe spody.
 6. Difer to że zamknąleś zakład? Jak, dla mnie byłeś jednym z najbardziej ogarniętych w fachu. Mam właśnie najwięcej w zakładzie klejenia butów tekturowych które się kruszą, lub paski w sandałkach które się łuszczą ? zdaje sobie sprawę że jak się odkleją będzie wina szewca a nie badziewia które kupili po 20 zł. Nawet jak historia zatoczy koło to już wtedy nie będzie komu uczyć szewców ? Mentalność ludzi którzy zachwycili się tanimi butami powoli się zmienia oby nie za późno.
 7. Dobry Państwu Jak widzicie przyszłość naszego zawodu? Już nie mówię o samych cechach bo to raczej agonia. Myślę o wszystkich: mistrzach czeladnikach i "wymieniaczach fleków"-osobach siedzących w produkcji i naprawie obuwia. Mam wrażenie że nasz zawód kurczy się w zastraszającym tempie. Praktycznie brak nowych osób nawet do nauczenia sie wymiany fleków. Powoli na mapie Polski pojawiają się spore dziury szewskie.
 8. Najpierw spróbuj rozciągnąć, na prucie zawsze się czas znajdzie.
 9. Podeszwa jest do wymiany, pianka prędzej czy póżniej będzie się kruszyła i klej nie będzie trzymał.
 10. Ja bym się przeszedł po szewcach lub cholewkarzach i się pytał. Teraz jest ta mało chętnych do tego zawodu ze niektórym by sprawiła przyjemność żeby uczyć kogoś nowego.
 11. Nie jest raczej wina wgniecionej skóry tylko materiału wewnątrz paska
 12. Jeżeli nie możesz odkręcić wkrętów, zostaje Ci przewiercenie ich
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.