Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jas..ne ze tak ja tez szukam po swiecie cos ciekawego co kraj to obyczaj jak we wszystkim .Wyspy tez mi wniosly cos nowego do mojej pracy A jestem ciekaw czy ktos pamieta jak sie robi buty z uzyciem kolkow bo jak narazie to nigdzie nie natrafilem  o przepraszam raz wlasnie tutaj przyszedl postawny siwowlosy irlandczyk i pyta czy mu moge naprawic wlasnie tak zrobione buty troszke bylem zdziwiony bo na wyspach ta metoda z tego co wiem to nie istnieje tylko sa szyte rozmawiamy dalej i wszystko pomalu wychodzi gdzie co jak i jak myslicie bo ja pomyslalem tak jak wy byscie pomysleli czyli nasz kraj  kochana Polska ale jak sie okazalo byly to buty robione na zamowienie u naszych zachodnich sasiadow czyli w Niemczech.Jeszcze jakis czas pogawozylismy i do dzisiaj tak zostalo  czasem spotykamy sie w Belfascie na kawie. Wracajac do tematu czyli buty kolkowane to zaczolem grzebac w mojej pamieci i poskladalem troche faktow i odpowiedz okazala sie prosta wiele nazw szewskich uzywanych w Polsce zaczerpnelismy wlasnie z tamtad .Mistrz u ktorego sie uczylem mowil o tym samym i nie tylko on ale i jego koledzy po fachu sluchajac roznych opowiesci bylem jak to sie mowi na starzu a prosciej prostowalem gwozdzie bo jak moze niektorzy pamietaja to starzy szewcy do milych nie nalezeli nie zeby byli dranie ale o nauke zawodu mi chodzi jak powiedzial tak ma byc zrobione to nie bylo upros po godzinach robota musiala byc zrobiona zamowienie to zamowienie klijet czeka.Co ja sie tak rozkliwilem ok czasami troche teskno za starymi mordami ale nic to zyc trzeba dalej ok teraz juz koncze moze kiedys napisze jakas ciekawa historie jak bylo i chyba juz nie wroci bo ...........????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Taka moja wrzutka dotycząca modelowania cholewek (w tym przypadku damskiego trzewika). Wyliczenia wykonane na podstawie przykładowych danych. Starałem się to dość schematycznie i obrazowo pokazać.

W/w sposób jest opisywany zarówno w Modelowaniu cholewek Budila jak i w Cholewkarstwie. Dla osób poszukujących wiedzy a mających problem z dotarciem do "białych kruków" może się to przyda.

siatka_konstrukcyjna.pdf

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.