Skocz do zawartości

Czyszczenie i pielęgnacja butów ze skóry licowej


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zniechęcam się,

W tygodniu pokonuje średnio 60km w różnym terenie i jak dotąd buty czy to z membraną czy bez niej mi nie przemokły.

Przyznaje,że jeszcze nie tak dawno nie używałem środków Saphir i Avel i do olejowania butów używałem zwykłej dziecięcej oliwki Bambino i z butami nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu pokonuje średnio 60km w różnym terenie i jak dotąd buty czy to z membraną czy bez niej mi nie przemokły.

 

I o to chodzi. Nie słuchaj Złego Admina, kiedy ma zły dzień :)

Napisz proszę jeszcze ostry2407 czy po takiej impregnacji zaobserwowałeś zmianę, jeżeli chodzi o oddychalność?

Jak stopa znosi długotrwałą eksploatację w tak zaprawionym obuwiu?

 

W innym wątku toczy się dyskusja i ciekaw jestem Twojej opinii w temacie. Od zawsze zdania są podzielone i coś mi się wydaje, że tak już zostanie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dwa ciekawe wpisy blogowe na tematy, które przewijają się również przez forum.

 

Water Spots on Shoes

 

01.jpg

 

http://www.hangerpro...ng-water-spots/

 

 

 

Magic of a little Saphir Renovateur

 

02.jpg

 

http://www.hangerpro...oes-a-long-way/

 

Cały wątek na temat pielęgnacji na StyleForum, który był inspiracją dla powyższego wpisu blogowego:

http://www.styleforum.net/t/228153/the-official-shoe-care-thread-tutorials-photos-etc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

W imię zasady kto pyta nie błądzi mam pytanie dotyczące kolejności i elementów pierwszego zestawu do czarnych butów. Chciałbym zabrać się za to tak jak należy.

 

Chodzi o kilka par butów, większość noszona już jakiś czas i widywała tylko specyfik na K… , ale każdy w życiu nieraz błądzi. Buty mają delikatne przetarci i minimalne ryski, jak to produkt używany. :)

 

A więc do rzeczy, czy następująca kolejność jest poprawna oraz z czego mogę zrezygnować albo czego tu brakuje lub którą z tych czynność powinienem wykonywać dopiero jak doprowadzę buty do właściwego stanu, tzn. przy bieżącej pielęgnacji.

 

1. Renomat - i tu pierwsze pytanie: czy podeszwy też można traktować renomatem czy lepsze będzie mydło?

2. Renovating Cream- chodzi o zamaskowanie delikatnych przetarć i rysek

3. Dubbin- czy konieczny o tej porze roku na cholewce buta, oraz czy Dubbin HP bezbarwny będzie dobry na podeszwy

4. Renovator krem- czy jest konieczny przy pierwszy zabiegu,czy dopiero później?

5. Pommadier

6. wosk

Czy przy tak zwany bieżącym dbaniu o buty mogę się potem ograniczyć do kroków

4

5

6

a dopiero w sezonie jesienno-zimowym dorzucać do tego dubbin?

Mam jeszcze pytanie czego najlepiej używać do krawędzi podeszwy i obcasa?

liczę na waszą pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Witam

Chodzi o kilka par butów, większość noszona już jakiś czas i widywała tylko specyfik na K… , ale każdy w życiu nieraz błądzi. Buty mają delikatne przetarci i minimalne ryski, jak to produkt używany. :)

 

A więc do rzeczy, czy następująca kolejność jest poprawna oraz z czego mogę zrezygnować albo czego tu brakuje lub którą z tych czynność powinienem wykonywać dopiero jak doprowadzę buty do właściwego stanu, tzn. przy bieżącej pielęgnacji.

W zasadzie zależy od rodzaju butów i ich stanu ... ale spróbujmy :)

 

1. Renomat - i tu pierwsze pytanie: czy podeszwy też można traktować Renomatem czy lepsze będzie mydło?

Można, choć osobiście jakoś mydło mi lepiej podchodzi przy podeszwach :)

 

2. Renovating Cream- chodzi o zamaskowanie delikatnych przetarć i rysek

Słusznie

 

3. Dubbin- czy konieczny o tej porze roku na cholewce buta, oraz czy Dubbin HP bezbarwny będzie dobry na podeszwy

Jeżeli skóra jest w dobrej kondycji (nie jest przesuszona), a buty nie będą eksploatowane w trudnych warunkach (góry, teren) to nie ma specjalnie konieczności stosować dubbinu w sezonie wiosenno letnim na cholewce. Dubbin HP na podeszwy jak najbardziej tak.

 

4. Renovator krem- czy jest konieczny przy pierwszy zabiegu,czy dopiero później?

Fajnie odświeża skórę i odnawia, ale konieczny nie jest.

 

5. Pommadier

OKey

 

6. wosk

OKey

 

Czy przy tak zwany bieżącym dbaniu o buty mogę się potem ograniczyć do kroków

4

5

6

Tak - widać, że poczytałeś już trochę :)

W zasadzie, kiedy buty masz już potraktowane pommadierem i woskiem, najczęściej wystarczy kilka ruchów szczotką lub szmatką i jest w porządku.

 

a dopiero w sezonie jesienno-zimowym dorzucać do tego dubbin?

Jeżeli skórze nie wystarcza pommadier to tak.

 

Mam jeszcze pytanie czego najlepiej używać do krawędzi podeszwy i obcasa?

Najlepiej do brzegów i obcasów użyć Dobrego Szewca :)

W zasadzie wszystko zależy od tego co chcemy z tym zrobić. Stosować można różne specyfiki - od wosków po specjalne barwniki typu Tanil lub farby, jak Color Dye. Wszystko zależy :)

 

Podsumowując - z takim zestawem do licówek możesz naprawdę sporo. Myślę, że wiele par butów Ci podziękuje :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że do oczyszczenia cholewek renomat a podeszwy mydłem?

 

no to bez dubbinu się nie obejdzie bo susza w niektórych miejscach jest mocna:(

 

Niestety za taki zestaw podziękują mi tylko te czarne z licówki, a coś mi się wydaje że zabawa to się dopiero zacznie przy odcieniach brązu i zamszakach, wtedy to bez próbnika kolorów i Twojej pomocy nie pójdzie:)

 

o brzegi chodziło o podbicie koloru i ten "wet look", zawsze robiłem to "pastą", szkoda tylko że Tanil jest tylko w litrowych opakowaniach :(

 

Dzięki wielki za pomoc

No i teraz czas wszystko zamawiać :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Vladx_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że do oczyszczenia cholewek Renomat a podeszwy mydłem?

 

Taki system sam preferuję, więc polecam :)

 

Niestety za taki zestaw podziękują mi tylko te czarne z licówki, a coś mi się wydaje że zabawa to się dopiero zacznie przy odcieniach brązu i zamszakach, wtedy to bez próbnika kolorów i Twojej pomocy nie pójdzie:)

 

Damy radę :)

Mydło, Renomat, Renovator, Dubbin ... masz do wszystkich kolorów. Jedynie pommadier cream i wosk warto mieć w kilku kolorach :)

 

o brzegi chodziło o podbicie koloru i ten "wet look", zawsze robiłem to "pastą", szkoda tylko że Tanil jest tylko w litrowych opakowaniach :(

No tak, to w zasadzie produkt dla Szewców, dlatego opakowania "industrialne".

 

pozdrawiam + powodzenia + zadowolenia + Wesołych Świąt i masy prezentów pod ...aaaaaa ten śnieg za oknem :) Mokrego Dyngusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Jestem posiadaczką czerwonych butów ze skóry licowej (półbuty i kozaki). Troszkę poczytałam na temat impregnacji, czyszczenia i pielęgniacji obuwia skórzanego, ale w natłoku informacji przyznam że dalej nie wiem jak się bucikami zajmować. :/ Półbuty do tej pory traktowałam bezbarwną pastą z połyskiem firmy Bufalo. Problem jest z kozakami. Chcąc je zaimpregnować kupilam tłuszcz (też Bufalo). Podgrzałam, nałożyłam, wypolerowałam... i na drugi dzień po wyjściu z domu okazało się, że na butach pojawił się biały osad. Mycie mydłem, płynem do zmywania past nic nie dało. Po zapastowaniu buta osad, szczególnie w zagięciach nadal zstaje.

W związku z tym proszę jakąś dobrą duszyczkę żeby napisała mi jak o buciki zadbać (zależy mi na dobrym wyglądzie i względnej nieprzemakalności zimą). Z góry ślicznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęciami aktualnie może być malutki problem bo buty poszły do reklamacji z technicznych powodów. Ale nie ukrywam, że ogólne informacji na temat pielęgnacji takich butów by się przydały bo na nich najbardziej mi zależy :) Chodzi głównie o to czego używać żeby buty dobrze wyglądały.

A tak nawiasem, jeśli w czasie pastowania takich butów szmatka robi się czerwona (z butów schodzi kolor) to problem złej pasty czy samego buta (używana pasta j.w.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem tak ogólnie to w pierwszych postach tego wątku chyba wszystko jest wyjaśnione.

 

Generalnie pielęgnacja licówki to :

 

1. Czyszczenie - Renomat, Universal Cleaner ...

2. Natłuszczanie, odświeżenie koloru - Pommadier Saphir, Shoe Cream Tarrago

3. Połysk, wykończenie - Pate de luxe Saphir, Shoe Polish Tarrago

 

Tłuszcz w warunkach zimowych lub mokrych. Ewentualnie na wybitnie przesuszoną skórę.

Pigment pozostawiający na szmatce nie musi być powodem do paniki. Powodów może być kilka:

-wcześniej nakładane kremy

-słabiej utrwalone wykończenie

-rozpuszczalniki zawarte w zbyt grubo nałożonej paście działają na oryginalne wykończenie

...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko

Czy jeśli kolor pommadiera Saphir nie do końca zgadza się z odcieniem butów albo buty mają - nie wiem jak to określić - naturalne ciemniejsze smugi, niejednolitą fakturę, wtedy lepiej użyć bezbarwnego Pommadiera i Pate de luxe potem?

 

Dzięki z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krem to nie farba i pigment łanie zazwyczaj się rozkłada. Jeżeli różnica nie jest duża, najczęściej nie ma takiej konieczności. Ja czasem czarną pastę stosuję na czubkach burgundowych butów, by je lekko przyciemnić. Tak naprawdę to kwestia wykonania próby.

 

Osobiście preferuję kremy i pasty w kolorach. Bezbarwne na niektórych skórach miewają tendencje do wydzielania białego nalotu na zagięciach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnie pytanie na dziś :)

Rozumiem, że przy zwykłych butach z lica mogę użyć:

1. mydła avel

2. dubbin'u hp

3. ewentualnie pasty?

 

Ps. czym się różni koloryzacja od połysku? myślałem, że obie rzeczy załatwia się po prostu pastą do butów, a tutaj widzę, że są tutaj na to oddzielne preparaty (odnoszę się do postu otwierającego wątek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.