Skocz do zawartości

Meindl Island Pro - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Obiecalem i jestem ;)

Na poczatek: jedyna mozliwosc sprawdzenia, czy but z membrana jest szczelny to zanurzenie suchego(!) buta w wanience z woda. But nalezy dociazyc bo bedzie sobie plywal. Jezeli sa nieszczelnosci to po paru minutach (max. 15) bedzie woda w bucie. Warto kontrolowac aby ustalic dokladne miejsce nieszczelnosci. Lazenie po mokradlach pokaze wyniki jakie opisal juz @AXE.

 

A teraz o moich przygodach z butami high tech... Pare lat temu szukalem glanów i natknalem sie przypadkiem na firme Haix. Skusilem sie na model "Tibet" - wysoki, solidny bucior, bardzo wygodny, super przyczepcznosc na kazdym podlozu, membrana trzymala super i sam but bardzo mi sie podobal. Po uplywie ok. pól roku prawy zaczal przepuszczac. Maly palec prawej stopy byl mokry. Zadzwonilem do Haixa: nie ma problemu, buty mam do nich przyslac. Za 8 czy 10 dni dostalem nowa pare. Wmienilem ponownie po trzech tygodniach, bo na lewym byla szmaciana skóra z gardzieli a na prawym pancerna z pleców. Bylo to odczuwalne przy chodzeniu a o "walorach" optycznych juz nie wspomne. Przyszla trzecia para.

 

Wszystko bylo ok, ale po dwóch tygodniach maly palec prawej stopy znowu byl mokry. Ponowna wysylka do firmy i tym razem sprawa zaja sie szef kontroli jakosci. Zrobil sekcje buta i stwierdzil, ze na membranie w miejscu nieszczelnosci byla falda, która powstala podczas montazu i to doprowadzilo do szybkiego przetarcia sie membrany. Przyslal mi nawet majla z fotkami. Swoja droga to bardzo sympatyczny facet  ;)  Dostalem wiec czwarta pare i bylo tak jak z pierwsza - po pól roku znowu ten biedny maly palec sie moczyl. Skonczylo sie na zwrocie kasy bo juz mialem dosyc.

 

W miedzyczasie skusilem sie takze na inny model Haix'a: Airpower P9. Po dwóch reklamacjach z powodów nieszczelnosci trzecia pare sam zajechalem (kolec sie wbil) ale czwarta dostalem za darmo. Ta nosze do dzis i jestem zadowolony ale czekam na pierwsza powódz w bucie :(

 

Chyba widac po tym przykladzie, ze cos jest nie tak z jakoscia. Meindle mnie nigdy nie kusily i kusic raczej nie beda ale ludzie mówia, ze to dobre buty. Osobiscie mam takie podejzenie (a nawet chyba juz pewnosc), ze producenci (nie tylko butów) oszczedzaja na czym sie da aby redukowac koszty produkcji. Ceny wyrobów czesto rosna. Klientowi tlumaczy sie to unowoczesnieniem produktu :lol: a tak na prawde to w cene koncowa wlicza sie tez serwis gwarancyjny.

 

Co moze byc z butem, który pomimo sprawdzonych i wielokrotnie dobrze zastosowanych metod impregnacji przepuszcza wode jak odplyw w zlewie? Odpowiedz jest, wydaje mi sie,  dosyc prosta - jest poprostu do kitu, a ze kosztowal 200 czy 1500 zeta? Kogo to obchodzi :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa trochę w takich przypadkach. Już jakiś czas temu stwierdziłem, że nie warto kupować markowych produktów i lepiej kupić 5 tańszych, bo czasem wśród nich znajdzie się taki który akurat udał się chińczykowi, a markowe tak samo się psują, a jedynie zapewniają większy komfort. Co do butów jednak stwierdziłem, że dobrze byłoby mieć coś na dłużej...

Robię właśnie test w wannie, jednego włożyłem na około 40minut i w zasadzie nie czuję palcem aby było tam wilgotno na tyle aby był mokry ślad czy na palcu czy na papierku... sam już nie wiem, może to kwestia różnic temperatur jak gdzieś ktoś napisał i skraplania się po prostu wody w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

sam już nie wiem, może to kwestia różnic temperatur jak gdzieś ktoś napisał i skraplania się po prostu wody w środku...

Dokladnie tak jest. Idziesz w upale ladnych pare godzin. Stopa sie poci, but nasiaka i zaczyna pot odprowadzac. Zostaje jednak wilgotny w srodku. I nagle masz ulewe, spadek termperatury o 10°C i idziesz nastepne dwie godziny po mokrej lace. Jest tak jak pisal @AXE: but jest schladzany a to prowadzi do kondesacji pary i jednoczesnie do uczucia wilgocii, bo nagle z rozgrzana stopa styka sie chlodna warstwa wilgoci.

 

Dlatego pisalem, ze but musi suchy zanim pójdzie do wanny, bo wilgotny od razu Cie "oszuka".  BTW, jak chcesz but na dlugo to sprowadz sobie te wspomniane juz przeze mnie kirzaczi. Podeszwy sa zbijane na gwozdzie, na cholewach gruby jucht - moje chce juz wykonczyc, nie oszczedzam dziadów ale dziady sie nie daja, hehe. Szczytem wygody nie sa ale mozna lazic. Zawszone bojce sowjeckie doszli w nich do Berlina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zwracam się z prośbą o pomoc w dość nietypowym problemem. Otóż Meidle, których multirecowacje szeroko konsultowałem w postach powyżej po około roku użytkowania zrobiły się na mnie po prostu za ciasne. W związku z tym, że mój tata potrzebował takich samych a ma stopę 1 rozmiar mniejszą, zostały mu przekazana a ja kupiłem takie same 1 rozm. większe. Po około roku użytkowania te nowe znów zrobiły się za ciasne a do tych poprzednich ledwo wsadzam nogę. chodzi o "cisność" na długości (gniotą w palec)

W czym jest problem? możliwe, że często moczona skóra kurczy się? czy istnieje coś takiego jak prawidła do butów trekingowych? czy jest jakiś sposób aby buty wróciły to poprzedniego rozmiaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w Rzeszowie raczej będzie trudno o taką usługę. Czy przy takim rozciąganiu nie będzie przeszkadzał Gore-tex?

Proszę o polecenie prawideł do butów trekingowych, które zapobiegną dalszemu kurczeniu, jeśli takie w ogóle istnieją.

Czy przypadek z moimi butami to normalne zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rzeszowie nie będzie ciężko o taką usługę. To standardowa usługa w każdym zakładzie szewskim. Gore nie powinno stanowić problemu. Być może skóra została ostro lub kilkukrotnie przemoczona stąd efekt. Dobrze mieć w domu prawidła cedrowe:

http://multirenowacja.pl/drewniane-prawidla-cedrowe-saphir.html

 

Wspomóc się ewentualnie można jeszcze świetnym środkiem do rozciągania, jeżeli faktycznie jest problem z dotarciem do szewca:

http://multirenowacja.pl/rozciagacz-zmiekczacz-do-skory-butow-spray-50ml.html

 

ewentualnie:

http://multirenowacja.pl/shoe-stretch-100ml-rozciagacz-do-obuwia-spray.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te prawidła będą odpowiednie do każdego rodzaju obuwia? np. klasyczne, sztyblety, trekingowe czy do każdego obuwia jest przeznaczony inny rodzaj prawideł? Jeszcze w kwestii doboru odpowidniego rozmiaru - moja stopa ma długość 27,6cm w tym przedziale mieszą się prawidła w rozm. 41,42,43. Jak bardzo te prawidła powinny rozbychać buta? które zamówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.