Skocz do zawartości

Timberland, podlega reklamacji ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum. Chciałem zapytać czy obuwie które zakupiłem jesienią tego roku będą podlegać reklamacji. Otóż zaimpregnowałem buty przed pierwszym wyjściem tym środkiem (poleciła Pani w sklepie).http://e-timberland.pl/timberland-wosk-do-butow-mezczyzni-akcesoria-srodki-pielegnacyjne,plec,MM,A,APC,13122356.bhtml Drugi raz zaimpregnowałem buty tym samym środkiem jakieś 3 tygodnie temu, po czym nie chodziłem w tych butach jakieś 2 tygodnie. Tydzień temu zauważyłem na butach dziwne plamy, jakby wyżarte przez sól, których niestety nie da się umyć zwykłą szmatką i wodą. Chciałem zapytać czy podlega to reklamacji ponieważ do najbliższego sklepu Timberland mam ponad 100km i nie chciałbym się niepotrzebnie fatygować. Z góry dzięki za odpowiedź : )

post-2039-0-53634400-1424168649_thumb.jpg

post-2039-0-49563000-1424168682_thumb.jpg

post-2039-0-87916700-1424168718_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda trochę jak zacieki solne, albo odbarwienia lica, ale faktycznie przy pięcie (na tej wysokości) tego raczej być nie powinno. No chyba, że głęboko brodziłeś. Może to jakaś reakcja alergiczna na zastosowany środek? Może to biały nalot, a nie odbarwienia? Próbowałeś to po prostu doczyścić dobrym Cleanerem do skór?

 

Ja próbowałbym tak (Cleaner + krem Saphir lub Tarrago w kolorze skóry):

http://www.wbutach.pl/topic/1360-renowacja-butow-ze-skory-licowej-po-niewlasciwej-impregnacji/

 

Przy czym pamiętaj, że to jakich środków użyjesz i jak je użyjesz to jest Twoja decyzja i ewentualne ryzyko. Przed użyciem zawsze rób próbę na małym skrawku. Ani producenci, ani sprzedawcy nie wezmą raczej odpowiedzialności za to w jaki sposób i czym pielęgnujesz swoje buty.

 

Nie jestem rzeczoznawcą, ale obstawiam że szanse na uznanie reklamacji w takich przypadkach są mizerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zareklamować wolno Ci wszystko, choć w tym wypadku wątpliwe jest, czy ta reklamacja zostanie uznana.

Wygląda to na jakieś błędy w konserwacji (w domyśle złe środki) zasolenie, itp., ale konkretna przyczyna raczej nie do ustalenia.

Moim zdaniem wystarczy te buty odtłuścić, potraktować brązowidłem i wypastować. Niestety o białych szwach możesz raczej zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.