Skocz do zawartości

Książki, czasopisma o butach i skórach


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Lwów 1939 rok. Masz rację w Radomiu może być. Napiszę do nich, może znajdą.

Słuchaj Bananetti, kiedyś podesłałeś mi spakowaną w rarze książkę czeskiego szewca. Chciałem ją teraz otworzyć (pliki) a tutaj się okazało, że ona (każdy plik) jest zabezpieczony hasłem. Pamiętasz to hasło? A może masz to spakowane bez hasła?

Pozdrawiam

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

czy ktoś ma w posiadaniu, bądź ma dostęp do książki Vaclawa Budila Modelowanie obuwia? Mam skan tej książki (zrobiony ze zdjęć) i bardzo ciężko się z niego korzysta. Nie za bardzo idzie ją wydrukować, a potrzebuję mieć ją na papierze. Gdyby ktoś ją chciał sprzedać, to byłoby super (mało prawdopodobne), ale zadowolę się zrobionym ksero. Zwracam koszty zrobienia ksero i dorzucam 30 zł za fatygę.. Napisałem w tym temacie do Biblioteki w Radomiu ale mnie olali. Wyczaiłem, że w swoim księgozbiorze ma ją  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im KEN w Warszawie, ul Gocławska 4.

Pozdrawiam

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wykończalnictwo skór miękkich" Autor Wiktor Lasek. WNT WARSZAWA 1971 WYDANIE I

„Cholewkarstwo” – podręcznik technologii dla ZSZ, R. Liszka, J.Rerutkiewicz, H. Uliasz, Państwowe Wydawnictwa Szkolnictwa Zawodowego, Watszawa, Wydanie II poprawione, 1973 r.,

 

Polecam te dwie pozycje. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

książki które udało mi się zdobyć, 

brak słynnego Szewstwa Rerutkiewicza

dla zainteresowanych mogę dosłać fotki spisu treści lub jak potrzeba czegoś konkretnego

Witam,

piękna kolekcja.

Czy jest możliwość zeskanowania, niektórych pozycji, bądź zrobienia ksero (oczywiście odpłatnie).

Pozdrawiam

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książki które udało mi się zdobyć, 

brak słynnego Szewstwa Rerutkiewicza

dla zainteresowanych mogę dosłać fotki spisu treści lub jak potrzeba czegoś konkretnego

lOl mogę być twoim kolegą :D  Dzisiaj twój post śnił mi się w nocy, tak wyraźnie widziałem zdjęcia książek .......

 

W tym panteonie brakuje tylko jednej (a może dwóch) wisienek na torcie a mianowicie "Modelowanie obuwia" Vaclav Budil. Ta druga wisienka to jeszcze jedna pozycja o modelowaniu cholewek czechosłowackiej produkcji ale nie przypomnę sobie ani tytułu ani autorów.

Edytowane przez Bananetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Pół roku sprawdzałem na Allegro czy nie ukazała się książka Budila Modelowanie obuwia. I nic. Więc postanowiłem sam ją poszukać. Tylko u kogo może ona stać na półce? Zadałem sobie pytanie.

Biblioteki pedagogicze. Wklepałem w google i pojawiła się informacja, że książka jest w Warszawie. Po rozmowie telefonicznej okazało się, że była, bo ją przemielili na makulaturę.

Mogła zalegać też w biurach technologiczno konstrukcyjnych fabryk obuwia. Niestety okazało się, ze tych fabryk już nie ma.

No to wymyśliłem, że w szkołach, które uczyły zawodu obuwniczego (co by to nie znaczyło). Z google wyskoczyło mi kilka szkół, więc zacząłem dzwonić. Obraz, który się wyłonił z tych rozmów był tak samo tragiczny jak z przemysłem obuwniczym. Szkół też nie mamy. Ale w bibliotece technikum obuwniczego w Chełmku (od 6 lat nie kształcą już w tym zawodzie) książka była. Przemiła Pani dyrektor, jak się dowiedziała, że tu na forum obuwniczym jest kilkudziesięciu głodnych wiedzy pasjonatów - szewców - podarowała mi jeden egzemplarz. A ja z racji tego, że mam tylko jeden egzemplarz, mogę wam podarować tylko skan tej książki.

W linku poniżej jest ona do ściągnięcia i  nadaje się do druku.

https://app.box.com/s/ocjc3uhg7kewdr72e77hettcaxuib54y

 

Możesz mi nie_problem nadać sprawność szewca dedektywa. :)

Pozdrawiam wszystkich

P.s.

Mam w pracowni zaciągniętego jednego sztybleta, drugi czeka na swoją kolej od miesiąca. I będzie czekał do jesieni, bo teraz mam w głowie ogródek działkowy. Jak zbiorę plony, to wracam znowu do szewstwa.

W tym roku planuje uszyć piękne mokasyny.

a

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.