Jump to content

Recommended Posts

Chciałbym prosić o pomoc w renowacji moich butów Timberland. Buty mają około czterech lat i są zrobione z delikatnej łatwo chłonącej wodę skóry. Ich stan jak widać na zdjęciach jest fatalny co jest wynikiem użytkowania ich w złych warunkach pogodowych, niewłaściwej pielęgnacji (min. używaniu wosku poleconego przez sprzedawcę nienadającego się do tego rodzaju skór - buty w oryginale jasno żółte) oraz nieprawidłowego żarliwego czyszczenia środkami domowymi.

 

Problem jest przede wszystkim z niejednolitym, wyblakłym kolorem skóry oraz głębokimi zabrudzeniami wewnątrz skóry buta, których nie udało mi się wyczyścić. W związku z tym zwracam się z pytaniem czy doprowadzenie ich do stanu użytkowalności jest w ogóle możliwe? Rozumiem przez to jednolity kolor na całym bucie bez przebarwień i bez widocznych głębokich zabrudzeń. Kolor nie koniecznie oryginalny, może być ciemniejszy niż obecnie a najlepiej podobny do koloru okolic dziurek na sznurówki z trzeciego zdjęcia. Jeżeli ich renowacja jest możliwa prosiłbym o informacje w jaki sposób mam postąpić oraz jakich środków użyć do ich ewentualnego dalszego czyszczenia czy malowania.

 

Pozdrawiam.

 

 

20170329_134419.jpg

20170329_134432.jpg

20170329_134445.jpg

Link to comment
Share on other sites

Proponowałbym je zrobić "na lico" nawet może być jaśniejszy kolor. Zamknąć lakierem co da odporność na wodę. Zakonserwować. Wczoraj znacznie mocniej zniszczone buty doprowadziłem do stanu "odmiennego" jedynie na specjalnych olejach garbarskich, woskach do skór muzealnych, omnidaimie i jeszcze pewnym specyfiku. Woda w nie wsiąkała w każdym miejscu. Obecnie woda nie ma możliwości wejścia w skórę. Jednak osobiście wolę pełną renowację farbami wodnymi plus lakiery i konserwacja.

Link to comment
Share on other sites

Witam i dziękuje za zainteresowanie.

 

Chętnie zrobiłbym to co Pan proponuje, jeżeli odnowiłoby to wygląd butów. Nie znam się jednak na tym kompletnie tj. nie wiem jakich środków użyć, w jakiej kolejności i w jakiej ilości. Można by prosić o jakieś poradniki dotyczące tego procesu ewentualnie jego objaśnienie?

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Z takimi butami można zrobić w tym momencie naprawdę wiele. Fajny materiał do zabawy, ale jeżeli nie czujesz się na siłach, nie chce Ci się babrać, szkoda Ci pieniędzy, bo środki kosztują, a coś może nie wyjść ... to może lepiej właśnie zlecić robotę komuś, kto doświadczenie w temacie już ma  ---> @tosa I po sprawie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.