Skocz do zawartości

Badura ?


Kaonashi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć temat uczciwości "producentów" obuwia. Proszę spojrzeć.

 

Półbuty firma Agda (Kalwaria Zebrzydowska) - cena ok. 150 zł

 

800x600_7c11139de52a4746862d0199b26ea01a.jpeg?rand=1363335445

 

i te same półbuty Badura - cena 240 zł

http://www.sklep.badura.pl/s,polbuty-wizytowe,27546

 

Z pewnego źródła wiem, że nie jest to zbieżność wzoru. Agda produkuje buty dla Badury (oczywiście z logo Badura). Klient płaci w tym przypadku +100 zł na markę.

 

Czy to jest uczciwe zachowanie firmy ?

 

Jeszcze jakieś 10-15 lat temu buty firm takich jak Pilpol, Badura kupowałem na bazarze za ok. 120 zł. Były to bardzo porządne buty, w których można było spokojnie chodzić 5 lat. Dziś te marki weszły na salony, otworzyły butiki w galeriach, podniosły ceny 2-3 razy, a jakość ich obuwia spadła drastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosił byś Adadisy i Paumy oraz kożystał z telefonu NOKLA (zamieniając dużą literę L na małą jedynie) ?

Firmy dzisiaj wydają potężne pieniądze na reklamę i promowanie własnej marki tym samym .

Czy zdajesz sobie sprawę jakie kwoty wchodzą w rachubę ?

Pytanie całkiem poważne .

Mało kto wie ile kosztuje dzisiaj pół minuty czasu reklamowego w topowych kanałach tv i jak długo trzeba czekać w kolejce ,oraz ile kosztuje nakręcenie samego klipu (a to zaledwie wierzchołek całej kampanii reklamowej planowanej skrupulatniej lub mniej przed premierą produktu ) .

Alternatywy były zawsze .

Staram się jedynie zachować równowagę myślenia tym wpisem .

Łatwo np zrobić odrobinę negatywnego szumu o danej marce i trudno to czasami odkręcić firmom o małej sile finansowej na np solidne kampanie reklamowe .

Czy w tym przypadku warto zatem robić burzę w szklance wody ?

Nie sądzę ;)

Problem sprowadza się do tego raczej ile się zwyczajnie zarabia, a nie ile co kosztuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż najwięksi potentaci na rynku również często produkują bardzo tanio, a sprzedają bardzo drogo. Raz z chęci zarobku, dwa ze względu na wypromowaną markę i rozpoznawalność właśnie, w którą zainwestowały sporo. Aczkolwiek ciekawa sprawa, że żadna z firm nie zadbała o wyłączność wzoru. Buty faktycznie prezentują się identycznie.

 

Wydaje mi się, że mieliśmy na Forum przedstawicielkę Badury. Może firma osobiście ustosunkuje się do sprawy? Byłoby to ciekawe i zarazem pouczające.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosił byś Adadisy i Paumy oraz kożystał z telefonu NOKLA (zamieniając dużą literę L na małą jedynie) ?

 

Jeśli firma Adadis robi adadisy a firma Adidas adidasy to któreś z nich będę nosił w zależności od ich ceny, jakości, wyglądu i wielu innych. Natomiast jeśli Adadis robi adadisy, a Adidas je skupuje i sprzedaje jako swój produkt to ja dziękuję.

 

Doskonale rozumiem, że koszt produkcji butów może wynosić 50 zł a po dodaniu kosztów reklamy, butiku w galerii, ładnych, miłych pań w sklepie, promocji sprzedawany jest za 500 zł. Ale nie o to mi chodziło w tym temacie.

Edytowane przez Kaonashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego w ogóle padł ten temat, toć od 20 lat mamy demokrację która to charakteryzuje się tz. Wolnością, wolnością w ustalaniu cen i wolnością w wyborze tego w czym i za ile chcemy chodzić, nikt nikomu nie przystawia pistoletu. Temat iście z donosu z minionej epoki :)

a tak poza tym to nie wypada zaglądać do cudzego portfela i liczy jego zysków nie wiedząc ile pracy, potu, nie przespanych nocy, pomysłowości i wielu wielu innych czynników składających się na sukces musiał zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego w ogóle padł ten temat, toć od 20 lat mamy demokrację która to charakteryzuje się tz. Wolnością, wolnością w ustalaniu cen i wolnością w wyborze tego w czym i za ile chcemy chodzić, nikt nikomu nie przystawia pistoletu. Temat iście z donosu z minionej epoki :)

a tak poza tym to nie wypada zaglądać do cudzego portfela i liczy jego zysków nie wiedząc ile pracy, potu, nie przespanych nocy, pomysłowości i wielu wielu innych czynników składających się na sukces musiał zainwestować.

 

Przepraszam ale ten komentarz to trochę ni w p.... ni w oko. Nie przypominam sobie, abym skarżył się na cenę albo komuś zabraniał noszenia tego czy owego. Tylko nie podoba mi się, jeśli ktoś wciska mi purchawki twierdząc, że to trufle. Jeśli Ty nie masz nic przeciwko temu - ok, wolno Ci to tolerować.

 

Czy to forum jest dla sprzedawców czy dla konsumentów ? Myślałem, że jako konsument mam prawo napisać, że te butki są bardzo fajne, a inne fajne nie są, bo rozleciały się po kilku miesiącach. Akurat ja byłbym wdzięczny za informację, że ten sam produkt mogę gdzieś znacznie taniej kupić, ale widzę, że powinienem był zachować tę informację dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał kolega Kwinto!

Nikt się nie zastanawia ile f-mę kosztuje wytworzenie pary obuwia-od powiedzmy zakupu ,, butów wzorcowych'' bądź swojej inwencji,targów.

Zrobienie kopyta modelowego,nsp para próbna ,do tego cholewka -najczęściej 42 nr.

Poprawki ,następne próby itd.

Mamy poprawny 42 nr- super!!Teraz pełna rozmiarówka - i nie mylmy pojęcia ,,standard stopniowania''/czyli wszystkie numery pasują bo nr 42 został dopracowany.Ponowne próby!Jak wszystko gra- kopyta ,wykrojniki / o ile ktoś nie posiada plotera / .obejmy i wiele ,wiele więcej.

Mamy już dopracowane buty ,które wcześniej zabrali chandlowcy aby je promować.Więc policzmy!

Telefony ,paliwo ,cz astki pensji,zusy i w/w czynniki a także wiele więcej -do bardzo duże koszty ,a nie oszukujmy się Nie ma nic za darmo!

A teraz sąsiad kupuje naszego buta -jedzie do znajomka bo on robił kopyta dla nas ,cholewka i naprzód!!!

Produkt mamy już wypromowany,więc cena poniżej naszego i sąsiad zaciera ręce,a konsument stwierdza-o co tu chodzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie podoba mi się, jeśli ktoś wciska mi purchawki twierdząc, że to trufle.

 

to ty napisałeś że to te same buty więc jak mam rozumie cytat wyżej???? to ten sam towar i nikt zamiast trufli nie wciska ci purchawek, jeżeli już to trufle za 150 lub 240

 

 

forum jest dla jednych i drugich, bo sprzedawca nie istnieje bez konsumenta a nie da się być konsumentem bez sprzedawcy, widzę że podniosłem ciśnienie koledze, nie było to moim zamiarem, chciałem tylko by kolega sam sobie odpowiedział na pytanie postawione przez niego samego „Czy to jest uczciwe zachowanie firmy ? ” ponieważ znalezienie odpowiedzi przez siebie jest trudniejsze ale pozwala zrozumieć, odpowiedz podana na tacy jest łatwa ale nadal nie zrozumiała,

poczytaj między wierszami we wcześniejszych postach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem, że koszt produkcji butów może wynosić 50 zł a po dodaniu kosztów reklamy, butiku w galerii, ładnych, miłych pań w sklepie, promocji sprzedawany jest za 500 zł. Ale nie o to mi chodziło w tym temacie.

 

No to o co chodzi ?

O to że...

 

Jeszcze jakieś 10-15 lat temu buty firm takich jak Pilpol, Badura kupowałem na bazarze za ok. 120 zł. Były to bardzo porządne buty, w których można było spokojnie chodzić 5 lat. Dziś te marki weszły na salony, otworzyły butiki w galeriach, podniosły ceny 2-3 razy, a jakość ich obuwia spadła drastycznie.

 

15 lat temu relatywnie Polak zarabiał więcej niż dzisiaj ( nie zaglądam do portfela nikomu - stwierdzam fakt) .

W tym czasie ...

  • Wzrósł import
  • Wzrosły podatki w tym vat
  • Wzrosły koszty tzw pozyskania (materiały ,czynsze etc)
  • Wzrosły koszty pośrednie
  • Wzrosła konkurencja
  • Etc.

Ja bym miał (nawet mam ) pretensję do ekip z Wiejskiej nie do producentów jedynie i sprzedawców .

Można się frustrować, ale tych czynników nie zmienimy z dnia na dzień .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłeś, bo na stronie tego producenta nie ma wszystkich modeli. Ja obie pary butów widziałem na własne oczy w tym samym sklepie. Różniły się tylko napisem wewnątrz buta. Sprzedawca powiedział mi, że ma tylko jedną parę z napisem Badura, która trafiła do niego w skutek pomyłki, wśród wielu innych z metką Agda. I oczywiście potwierdził, że Agda robi buty dla Badury.

 

O nic więcej nie chodzi, niż o to, że jak spodoba mi się jakiś obuw z kolekcji Badura to uderzę bezpośrednio do producenta, bo po co przepłacać. Z Badury posiadam trzewiki Diablo - ciekawe kto je robił - bo tych w kolekcji Agda nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy świat marki...

Czy Adidas Puma lub Nike robi wszystko we własnym zakresie produkcyjnym ?

Nie . Bo jest zwyczajnie niemożliwe zaspokoić nagle wiele gustów wieloma modelami ,w tym dodatkowymi pierdołami typu kosmetyki ,zegarki etc .

Czy produkują to w jednym kraju ? Nie . Sam mam Bata z Chin i wcale mnie to już nie dziwi .

 

Ja bym nie był taki pewny kupna taniej u rzekomego źródła - bywa odwrotnie od naszego chcenia ;) Ze względu na politykę marketingową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Adidas Puma lub Nike robi wszystko we własnym zakresie produkcyjnym ?

 

Z kilku źródeł już słyszałem, że dochodzi do groteskowych sytuacji, gdzie podrobione buty wielkich marek produkowane są w tych samych fabrykach co oryginalne.

Ciekawe ile w tym prawdy.

 

Kaonashi:

Co do samego tematu - nie ma co się spinać. To forum otwarte dla każdej ze stron i każda ma prawo swoją opinię wyrazić. Zwróciłeś uwagę na dość ciekawą i specyficzną sytuację, która szczerze mówiąc i mnie w sklepie zaskoczyłaby niezmiernie :)

 

Jeżeli Agda robi buty dla Badury, to nie jest to ani dziwne, ani złe. Mnie bardziej zastanawia sam fakt - dokładnie ten sam but sygnowany dwoma markami. Chyba nie spotkałem się z taką sytuacją wcześniej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest w miarę proste w wytłumaczeniu .

Mała firma X wdraża produkcję i wcześniej wystawia produkt promocyjnie na targach .

Brand kupuje pomysł i podpisuje umowę - umowa pada - produkt dobry (rokujący ) naprodukował się i co ? Ma leżeć w magazynach ?

Sprzedaje się i tyle lub produkuje nadal nawet pod wymyślonym brandem - nic nowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest w miarę proste w wytłumaczeniu .

Mała firma X wdraża produkcję i wcześniej wystawia produkt promocyjnie na targach .

Brand kupuje pomysł i podpisuje umowę - umowa pada - produkt dobry (rokujący ) naprodukował się i co ? Ma leżeć w magazynach ?

Sprzedaje się i tyle lub produkuje nadal nawet pod wymyślonym brandem - nic nowego .

 

Sytuacja może być typowo polska. Firma X nabywa dany wzór (wykonany w rozmiarze średnim) zleca wdrożenie do produkcji. Podwykonawca korzytając z wykroników i kopyt do danego zamówienia realizowane go dla firmy X "dostukuje" sobie kilkaset par w "gratisie". Spotykałem się wielokrotnie z sytuacjami, że podwykonawca używał wcześniej stosowanych form do późniejszej swojej produkcji.

Mądry producent wykonujący swoje buty czyimiś rękami cholewki robi w jednym miejscu spody w inny a montaż jeszcze gdzi indziej to jest pewnego rodzaju rozwiązani nie tylko polskiej zaradności.

 

Choć w tym przypadku mogła być "kulawa" umowa lub oferowane buty z jakiś powodów nie zostały odebrane przez zleceniodawcę (błędy montażowe, materiałowe, etc.). Fakt faktem głupio spotkać "własne" buty w tym samym sezonie na półce z inną metką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość belzebub

Ja wam rozwiąże temat i powiem ze firma Agda nie produkuje dla Badury i produkować nie moze ze względów technicznych po prostu nie ta liga, myśle ze firma Agda przez pomyłke wysłala swój wzorzec do sklepu, a pani sprzedawca dla swojego spokoju powiedziała ze to podproducent badury zapewniam ze NIE Nalezało by sprawdzić czy sklep sprzedający to obuwie ma wogóle w ofercie badure. Takie opowiadanie że ceny różne to myśle ze psu na bude gdyż Agda na towary takie jak stosuje Badura sobie nie pozwoli gdyż jest za małą firmą ( brak ludzi i sprzętu) I POPROSTU PODRABIA TAKIE MARKI JAK BADURA CZY PILPOL

mozna sobie jeszcze zadać pytanie -- znajdż jak największą ilość detali różniącą te dwie pary badura--agda

Edytowane przez belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam rozwiąże temat i powiem ze firma Agda nie produkuje dla Badury

Źródło informacji ?

 

i produkować nie moze ze względów technicznych po prostu nie ta liga

Zaraz pęknę ze śmiechu.

 

myśle ze firma Agda przez pomyłke wysłala swój wzorzec do sklepu, a pani sprzedawca dla swojego spokoju powiedziała ze to podproducent badury zapewniam ze NIE Nalezało by sprawdzić czy sklep sprzedający to obuwie ma wogóle w ofercie badure.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, a nie wymyślaj historii.

 

znajdż jak największą ilość detali różniącą te dwie pary badura--agda

To sobie szukaj detali. Obie pary miełem w rękach. To po prostu te same buty.

Edytowane przez Kaonashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość belzebub

To zostało mi tylko przeprośić Panów którzy wiedzą lepiej bo ja nie moge wiedzieć, co ja moge wiedzieć bo tylko znam obydwóch właścicieli w/w/ firm osobiście a pozatym mieszkam obok ich zakładów w promieniu 500 metrów. szacun panowie dla was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.