Skocz do zawartości

Pierwsze podejście do Full Brogue


aSi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

męczyłem się kilka dni i mogę już przedstawić efekty pracy.

Najpierw faza projektowania.

DSC01306.JPG

Ze zdjęć butów trochę ciężko się projektuje, ale wreszcie powyprowadzałem jako takie linie.

DSC01307.JPG

DSC01308.JPG

DSC01310.JPG

DSC01309.JPG

Niestety efekt końcowy nie jest zadawalający. Proporcje poszczególnych elementów nie są idealne (zadawalające). Ale jedna lub maksymalnie dwie korekty i linie będą cacy.

Przy ćwiekowaniu cholewki ponaciągałem niektóre miejsca więcej i od razu dziurki ozdobne się porobiły jajcowate. Nie we wszystkich miejscach cholewka przylega ściśle do kopyta.

Na razie nie wiem jeszcze dlaczego przy naciąganiu tak to wyszło, ale metodą dalszych prób dojdę (mam nadzieję). Na razie podejrzewam skórę. Użyłem do tego prototypu skóry z jakiegoś fotela i tak wygląda, że ona jest sztuczna, bo jej ciągliwość jest z każdej strony taka sama i bardzo mało się rozciąga.

Pozdrawiam

a

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aSi jeśli z tej kartki projektowej zrobiłeś formę to się nie dziw że masz " jajcowate oczka" ,wyrysuj ten projekt na kopycie zdejm i porównaj z tym co masz, kopyto nie zrobi za ciebie cudu, diabeł tkwi w szczegółach, nie zganiaj winy na skórę, zobacz z czego obecne robią buty i jak wyglądają.

Ogólnie bardzo ładnie. równiutkie szycie, symetrycznie rozmieszczone dziurki. Trening czyni mistrza!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aSi pełen szacunek. Widać, że się zawziąłeś i idziesz do przodu. Ponadto pokazujesz, że samemu można i to z powodzeniem. :respect: O błędy się nie martw. Nie popełnia ich ten co nic nie robi. Ważne, że je widzisz i kombinujesz jak je wyeliminować. Zresztą koledzy z forum jak widzę podpowiadają więc następnym razem będzie jeszcze lepiej. Jest w twojej robocie jeszcze inna rzecz. Są takie osoby - cicho bo siedzi za moimi plecami jedna z nich <_< - które nie do końca wierzą, że samemu można się tego nauczyć, traktując takie hobby z przymrużeniem oka :sleeping: - o cholera przeczytała :lol: - A wiec do boju Panie kolego i oby szło z buta na but coraz lepiej. Może i ja się zdecyduję coś pokazać, chociaż przy Twoich efektach wychodzę raczej blado. :good: . A widzisz babo....... :pc:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aSi pełen szacunek. Widać, że się zawziąłeś i idziesz do przodu. Ponadto pokazujesz, że samemu można i to z powodzeniem. :respect: O błędy się nie martw. Nie popełnia ich ten co nic nie robi. Ważne, że je widzisz i kombinujesz jak je wyeliminować. Zresztą koledzy z forum jak widzę podpowiadają więc następnym razem będzie jeszcze lepiej. Jest w twojej robocie jeszcze inna rzecz. Są takie osoby - cicho bo siedzi za moimi plecami jedna z nich <_< - które nie do końca wierzą, że samemu można się tego nauczyć, traktując takie hobby z przymrużeniem oka :sleeping: - o cholera przeczytała :lol: - A wiec do boju Panie kolego i oby szło z buta na but coraz lepiej. Może i ja się zdecyduję coś pokazać, chociaż przy Twoich efektach wychodzę raczej blado. :good: . A widzisz babo....... :pc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.