Jump to content

Caterpillar (CAT)


nie_problem
 Share

Recommended Posts

MARKA: Caterpillar (CAT)

 

KRAJ: USA

 


LOGO:


 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

 

4.jpg 5.jpg

 


FILMY:


 

 

 

 


HISTORIA I INFORMACJE O MARCE:


 

Od momentu, kiedy po raz pierwszy zaprezentowano model Colorado, obuwie firmy Catepillar przedstawia najlepsze cechy w kategoriach work i urban, czyli surowy styl, wytrzymałość i funkcjonalność. Historia marki Catepillar sięga 1904 r., kiedy założyciele firmy Holt&Best, poprzednicy Catepillar'a skonstruowali pierwszy torowy traktor. CAT, z siedzibą w Peoria, Illinois, USA jest największym światowym producentem różnego rodzaju maszyn budowlanych, które wyznaczają standardy jakości i wytrzymałości. Podobnie jest z obuwiem odzieżą - w 1990 r. zostały zaprezentowane i zaakceptowane na rynku amerykańskim. Od tamtej pory kolekcja znacznie się poszerzyła obejmując nowe kategorie, wykorzystując nowoczesne style i materiały, jednak nadal zawierając cechy charakterystyczne dla pierwowzorów, czyli wytrzymałość i funkcjonalność.

 

źródło: http://www.catfootwear.pl

 


 

Caterpillar Inc. (także CAT) - amerykańskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Peorii (stan Illinois). Jeden z największych producentów maszyn budowlanych i górniczych a także silników dieslowskich i turbin gazowych. Obecnie CAT posiada w swojej ofercie sprzedaży około 400 różnego rodzaju typów produktów.

 

Caterpillar powstał 15 kwietnia 1925 r. z połączenia Holt Manufacturing Company ze Stockton (stan Kalifornia) i C. L. Best Gas Traction Company z San Leandro (stan Kalifornia). Połączone przedsiębiorstwo otrzymał wówczas nazwę Caterpillar Tractor Co..

 

Obecnie jej prezesem (CEO) jest James W. Owens. Przedsiębiorstwo zatrudnia 93,233 (trzeci kwartał 2006 r.) pracowników i jest notowana na giełdzie nowojorskiej (pod symbolem CAT). Caterpillar posiada swoje fabryki m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francja, Meksyku, Chinach, Włoszech, Indie, Rosji, RPA, Kanadzie i w Polsce.

 

Opancerzone buldożery Caterpillar (model D9R) są używane przez armię izraelską głównie w walkach miejskich na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy. Takie użycie sprzętu wzbudziło liczne protesty (głos zabrała m.in. organizacja "Żydowski Głos dla Pokoju"), także Amnesty International sprzeciwia się używaniu izraelskich spychaczy do wyburzania palestyńskich osiedli. Caterpillar ma także liczne problemy z aktywistami ekologicznymi ze względu na używanie jego sprzętu do wyrębu lasów (głównie dżungla amazońska i inne lasy tropikalne). W ostatnich latach firma próbuje poprawić swój niekorzystny wizerunek w tym względzie poprzez dotacje na rzecz różnych przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska.

 

 

W asortymencie firmy znajdują się jedne z największych na świecie ciężarówek używane w kopalniach odkrywkowych Caterpillar 797B.

Firma sprzedaje również licencje na produkcję pod marką Caterpillar, bądź CAT obuwia, odzieży, zegarków, modeli maszyn Caterpillar, a także innych produktów.

 

źródło: http://www.wikipedia.org

 


 

Caterpillar to marka z wieloletnią tradycja i silnymi wartościami. Zbudowana została na solidnych podstawach etyki w pracy przez ludzi, którzy cenili odwagę w podejmowaniu życiowych wyzwań. Buty, odzież i akcesoria marki CAT charakteryzują się autentycznością, wytrzymałością i wyrazistymi wzorami. Zaakceptowana przed laty na runku amerykańskim kolekcja stale się poszerza. Produkty inspirowane obowiązującymi trendami nie straciły jednak nic ze swojej funkcjonalności i industrialnego charakteru. Wciąż trafiają do mężczyzn i kobiet na całym świecie. Wielbiciele marki CAT to jednostki ceniące sobie bezpieczeństwo i funkcjonalność, posiadające swój własny styl oraz otwarte na nowe trandy.

 

Buty CAT są wynikiem ciągłej pracy specjalistów i innowacyjnego podejścia do produkcji obuwia oraz wykorzystania nowych materiałów i technologii. Wynikiem całkiem świeżego spojrzenia na tę kwestię są wzory z linii Progress. Przy ich tworzeniu zastosowano zasadę "mniej znaczy więcej". Używając mniej materiałów stworzono wytrzymałego i wygodnego buta.

 

ACTIVE

Active to kolekcja butów do codziennego użytku, inspirowanych sportem. W procesie jej tworzenia brali udział nie tylko designerzy, ale także eksperci w dziedzinie sprzętu sportowego. Dlatego modele z linii Active charakteryzują się dużą różnorodnością- od takich, w których postawiono na funkcjonalność do tych, w których najważniejsza jest stylistyka.

 

CASUAL

Buty do codziennego użytku muszą być wygodne i wytrzymałe. Nie bez znaczenia jest także ich wygląd- klasyczny i stylowy zarazem. Buty z linii CAT Casual łączą te cechy. Potrzeba stworzenia butów jednocześnie trwałych i łatwych w utrzymaniu, doprowadziła do zastosowania w ich produkcji Kevlaru- jednego z najbardziej wytrzymałych materiałów na świecie. Gumowe wykończenia podeszwy zapewniają stabilność, a wkładka Eva absorbuje wstrząsy i gwarantuje stopie komfort.

 

I-TECH

To prawdziwa rewolucja w produkcji butów. Wygodę i znakomitą amortyzację typową dla obuwia sportowego połączono z wytrzymałością i designem charakterystycznym dla klasycznych produktów marki Caterpillar. Zastosowanie konstrukcji Goodyear zapewnia trwałość i wytrzymałość, a wkładka EVA absorbuje wstrząsy i dba o komfort stopy. Dzięki takim rozwiązaniom buty z kolekcji iTechnology są elastyczne, stylowe, mocne i wygodne.

 

RUGGED

W miejskiej dżungli potrzeba mocnych butów. Wytrzymałych i sprawdzających się w trudnych sytuacjach. Modele z tej linii charakteryzują się wyjątkowo mocną konstrukcją i dużą wytrzymałością. Mają skórzane wierzchy i odporne na ścieranie podeszwy. Muszą być jednak także wygodne i elastyczne. Dlatego przy produkcji wzorów z tej linii użyto technologii stworzonych przez firmę Caterpillar i będących jej własnością. W niektórych modelach wykorzystano Techniflex, ktory sprawia, że but jest giętki i lekki. Część z nich posiada także Hiddens Tracks Cushioning zapewniający podeszwie miękkość. Wyróżniają się one także nowoczesnym wzornictwem i czystymi liniami przez co świetnie wpisują się w obowiązujące trendy.

 

THE LEGENDARY RAW COLLECTION

Gama produktów Legendarny Raw Collection została stworzona, aby uzupełnić nieustanną rewolucję dżinsu, w którym świat odnalazł i pokochał świetne ceny i postępowość stylu. Czerpiąc z historii ciężkiej pracy i użytkowych celów, aby wykreować wspólną modę dla mężczyzn i kobiet na całym świecie. Legendarny Raw Collection jest szorstkie, pewne siebie i silne – uosabia atrybuty, które nigdy nie wychodzą z mody.Kolekcja linii Legendarny Raw Collection przedstawia buty dla mężczyzn i kobiet, które odzwierciedlają bieżące trendy zmierzające ku wysokiej jakości dżinsów i wykrojom spodni. Szorstkie, a zarazem wysublimowane wzory są stworzone z bogatych acz szorstkich materiałów oraz dopracowanych szczegółów – od ukośnych stonowanych elementów w modelach dla mężczyzn, aż po wymienne sprzączki w paskach dla kobiet.

 

Każdy wielbiciel klasycznych jeansów, odnajdzie w butach z tej kolekcji brakujący element. Stworzone z myślą o dopełnieniu całości miejskiego wizerunku, szybko podbiły świat mody. Mocne, wyraziste a zarazem klasyczne wzory znalazły szerokie grono otwartych i stylowych klientów. Do produkcji butów z tej kolekcji używane są najtrwalsze i najlepsze materiały. przy ich tworzeniu szczególną uwagę przykłada się do detali i wykończeń. Dlatego The Legendary Raw Collection to propozycja dla tych, którzy ponad wszystko cenią funkcjonalność i wytrzymałość oraz najnowsze trendy mody.

 

żródło: Amer Sport

 


 

Najwyższa jakość i wytrzymałość to priorytety dla Caterpillar również w produkcji obuwia i odzieży. Odkąd w latach 90—tych CAT zaprezentował światu pierwszą kolekcję zyskał wielu zwolenników, którzy co sezon mogą liczyć na coraz ciekawsze, a jednocześnie charakterystyczne dla marki modele obuwia. Mocne, wykonane z najwyższej jakości materiałów (najczęściej skóra), wygodne buty CAT – spróbuj, a za każdym razem, kiedy będziesz myślał o butach – pomyślisz CATERPILLAR.

 

Cat Footwear tworzy wytrzymałe obuwie, które zawiera w sobie wartości i osobowość całej marki. Te wszystkie cechy powoływane są do życia poprzez sposób tworzenia i używania przez firmę materiałów, charakterystycznego designu i oraz jakość, która powstaje przez połączenie wszystkich tych elementów.

Niezależnie od głównego nurtu postrzegania firmy, cała gama produktów CAT uosabia trwałość, innowację i styl wyrażający prawdziwe DNA marki CATERPILLAR.

 

Wytrzymała i odważna wiarygodność mody, którą udało się uzyskać w ciągu minionych dekad, wywołała w ostatnich czasach odrodzenie utalitarystycznego stylu na całym świecie. Obuwie CAT reprezentuje wygląd, który z jednej strony nie jest przeznaczony na wybieg dla modelek, ani – z drugiej strony – nie jest prosty. Jest modny w stonowanym, autentycznym, industrialnym i ulicznym stylu, który nieustannie jest obecny na całym świecie.

 

Obuwie CAT jest wytrzymałe, dumne, prawdziwe, silne i pewne siebie. A ludzie, którzy noszą produkty CAT, czują emocjonalną więź z osobowością tej marki. Surowa szczerość i nieograniczona natura produktów CAT odzwierciedla u klientów przedkładanie prawdziwego życia nad pretensjonalnością. Wiek potencjalnych klientów jest nie do określenia, ale ich postawa jest zawsze odważna i pełna pewności siebie. CAT daje im produkt, który odzwierciedla ducha marki oraz jego DNA, które ce[beeep]e: wytrzymałość, duma, bezkompromisowość oraz siła tradycji. Obuwie CAT daje wolność w wyrażeniu własnego charakteru, siłę niezbędną do wykonywania wszystkich zadań, i pewność siebie do „dumnego kroczenia” wszędzie tam, gdzie poniosą nogi.

 

źródło: Amer Sport + źródła własne

 


ROZMIARÓWKA:


 

tabele_rozmiarowe_cat.jpg

 


TECHNOLOGIE I SYSTEMY:


 

Extended wear compound - wielowarstwowa podeszwa zapewniająca odpowiednią amortyzację i komfort użytkowania

Flex Tech - dzięki zastosowanej technologii giętka i elastyczna podeszwa nie ogranicza ruchów stopy

Engineered durability – wyjątkowo mocna konstrukcja buta, zaprojektowany z naciskiem na wytrzymałość

Stability Cradle – system zapewniający większą stabilność w trakcie użytkowania

 


FLAGOWE PRODUKTY:


 

Model: Second Shift

cat_second_shift.jpg

źródło: http://www.catfootwear.pl

 


KONTAKT:


 

AmerSport Sp. z o.o.

ul. Sochaczewska 9

01-327 Warszawa

 

tel: (022) 666 24 24

fax: (022) 666 34 51

 


OFICJALNE STRONY:


 

http://www.catfootwear.com

 

catfootwear_com.jpg

 

 

http://www.catfootwear.pl

 

catfootwear_pl.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Dokładnie AXE316, ten vintage to siła tych butów. Wprawdzie zakupu w najbliższym czasie nie planuje, niemniej jednak CATy są na mojej liście życzeń.

 

W ogóle mam sentyment do amerykańskich butów. Ostatnio zauważyłem że niemal wszystkie pary butów które posiadam są albo amerykańskich albo polskich producentów. Wyjątek stanowią tu tylko niemieckie Lowy. Ale jak to mówią wyjątek potwierdza regułę. ;)

Edited by Fizyk
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Dzień Dobry :)

 

Myślę, że wszystkie odpowiedzi znajdziesz tu:

http://www.wbutach.pl/topic/230-czyszczenie-odnowienie-renowacja-zamszu-i-nubuku/

http://www.wbutach.pl/topic/520-timberland-i-lacoste/

http://www.wbutach.pl/topic/527-emu-ugg-i-inne-jak-dbac-o-damskie-zimowe-buty-tego-typu/

 

I wszysykie wątki:

http://www.wbutach.pl/forum/230-buty-z-zamszu-i-nubuku/


 

Podsumowując - taki zestaw powinien Cię zadowolić:

http://multirenowacja.pl/zestaw-do-czyszczenia-i-impregnacji-emu-ugg.html

 

Ewentualnie wersja z Renowatorem koloru:

http://multirenowacja.pl/3w1-zestaw-do-emu-ugg.html

 

Rzecz jasna do jednej pary butów tego nie zużyjesz. Zaopiekujesz się dzięki tym produktom całą szafką obuwniczą - półka zamsz i nubuk :)

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest SportowiecPL

http://catfootwear.pl/index.php?id=274

 

Cześć jestem nowy, ale podpinam się do tematu.

Te, co podałem w Linku (Holton). Podobno są bardzo dobre i wytrzymałe. Mam zamiar je sobie zakupić na zimę. Wiem, że nie do końca zimowe one są jednak ja chce i już;]

Mam okazje kupić je w sklepie po promocyjnej cenie. Mianowice ten kolor i wykonanie(jak trzymałem je w dłoni) wydają się na buty godne zaufania.

Jednak mam lekkie, ale. Ale naradzie nie będę tego pisałem, zobaczę czy to się okaże poprawną koncepcją przy używaniu.

Przytaczając pytanie do was, czy ktoś z was (wszyscy) miał ten model, chodził, jakie wrażenie. Ogólnie to mowa do stałe chodzenia, nie chodzi mi o czasowe. Np: przez jesień?

 

Jeżeli ktoś z was ma chwilę i miał ten model. Proszę bardzo o kilka słów pozdrawiam

Edited by SportowiecPL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.