Skocz do zawartości

FAQ kierunek poszukiwań i odpowiedzi już zawarte .


AXE316

Rekomendowane odpowiedzi

Robi się gęsto i czasami nawet wyszukiwarka nie da rady .

Zatem czas na FAQ

Tworzymy je razem .

Takie FAQ jacy userzy - wszystko zależy od nas wszystkich i tym samym unikamy bałaganu .

Kolejno będę wklejał gotowe podpowiedzi ,które mam nadzieję innym pomogą się poruszać i tym samym unikniemy zbędnego tworzenia tematów które nikomu nie służą ,a są najczęściej tylko zwykłym zapytaniem smile.gif

 

 

1. FAQ - Najczęściej zadawane pytania

  1. Jakie informację znajdę na forum wbutach ?
    Polskie forum poświęcone butom, skórom, akcesoriom ... i wszystkim tym, co z tematyką związane.
     
    Znajdziesz tu informacje o:
    -butach,
    -pielęgnacji obuwia,
    -szewstwie,
    -sklepach,
    -obuwniczych kampaniach,
    -technologiach i systemach z obuwiem związanych
    -skórach,
    -pracy w skórze,
    -akcesoriach,
    ...
  2. Chcę kupić nowe buty, ale nie mogę się zdecydować - czy mogę zasięgnąć opinii?
    Oczywiście, ale pamiętaj by uczynić to w odpowiednim wątku - w tym przypadku:
    Kupujemy buty Oraz
  3. Sposoby pielęgnacji
    PIELĘGNACJA OBUWIA.png
    Zadać pytanie bo nie znalazłem odpowiedzi
    Konserwacja i impregnacja tłuszczowa skóry nubuk na przykładach.
    Jak pozbyć się nikwax -u na przykładzie Garmont
    EMU, UGG i inne... jak dbać o damskie zimowe buty tego typu
    Wyblaknięty zamsz i co dalej...?
    Malowanie obuwia skór i nie tylko .
  4. Informacje o skórach (typy rodzaje wyprawienia etc.)
    Informacje o skórach
    Garbowanie Dyskusja w tym temacie
  5. Chcę zadać inne pytanie, czy jako nowy użytkownik mogę założyć nowy wątek?
    Oczywiście - zanim to jednak zrobisz, użyj wyszukiwarki upewniając się czy nie znajdziesz gotowych odpowiedzi na swoje zapytanie. Nie powielaj wątków, umieszczaj pytania we właściwych miejscach. Nowe wątki twórz tylko wtedy, kiedy interesujący Cię temat nie był wcześniej poruszany.
    Szybkie wyszukiwanie:
    wyszukiwarka_wbutach.jpg
    Wyszukiwanie zaawansowane (opcje dodatkowe):
    LINK DO WYSZUKIWARKI
  6. Jak dodać fotki do wpisu (dodawanie wielu fotek jednocześnie)?
    By dodawać wiele fotek jednocześnie zmień opcję przy generowaniu posta klikając na link:
    "Wypróbuj zaawansowany tryb wysyłania plików"

  • OPCJA 1 - Z TWARDEGO DYSKU:
    dodawanie plikow.jpg
    dodawanie plikow2.jpg
    3.jpg
    4.jpg
    5.jpg
  • OPCJA 2 - LINK DO FOTKI Z INTERNETU:
    opcja_link.jpg


2. Galeria

http://www.wbutach.pl/gallery/

Na stronie głównej pojawił się panel z galerią, w której wyświetlane są ostatnio dodane przez użytkowników fotki. Galeria ma służyć nam i Wam w gromadzeniu i przedstawianiu ciekawych fotografii. W postach można dodawać w łatwy sposób fotki lub całe albumy z galerii, klikając w ikonkę "Moje media".

 

3. Blogi

http://www.wbutach.pl/blogs/

Aplikacja umożliwia forumowiczom zarówno tworzyć swoje własne blogi w panelu forum jak i podpinać i promować zewnętrzne blogi prowadzone w innych serwisach.

 

4. Punktowanie / Dziękowanie

rep_up.pngrep_down.png

Przy każdym poście znajdują się strzałki - jeżeli ktoś Ci pomógł, lub uznasz, że post jest wartościowy kliknij zieloną strzałkę - reputacja wartościowego użytkownika rośnie. Istotne tym bardziej, że planujemy najbardziej wartościowych użytkowników w przyszłości nagradzać.


5. YOUTUBE w Profilu

 

Pojawiła się możliwość umieszczenia w profilu użytkownika ulubionego filmu Youtube lub całej playlisty.

Konfiguracja jest prosta:

  1. Wchodzimy w ustawienia uzytkownika i zakładkę Youtube- w moim przypadku: nie_problem/ustawienia/Profile Youtube Video
     
  2. W okienku Video ID I Playlist ID wpisujemy ID wybranego z Youtube filmu (ciąg znaków po "=") , na przykład ID filmu z linka
    http://www.youtube.com/watch?v=SbfO352cwgo

    to SbfO352cwgo
     

  3. Opcje dostosowujemy do własnych upodobań. Jeżeli zaznaczymy opcję Show On Side Blocks - nasz ulubiony film będzie nam towarzyszył również podczas przeglądania strony głównej.

Myślę, że załączniki właściwie wszystko wyjaśnią :)

 

wbutach_youtube.jpgwbutach_youtube2.jpg

 


6. MAPA FORUMOWA

 

Na forum pojawiła się nowa opcja, pt. MAPA (górne Menu).

 

MAPA umożliwia nam dodanie własnej lokalizacji oraz rozeznanie się z jakich zakątków świata pochodzą użytkownicy naszego forum.

 

Można podać dokładną lokalizację (mp. Poznań, Wrocław, Berlin ...) lub bardziej ogólną (np. Polska, Anglia, Włochy ...).

  1. Wchodzimy w zakładkę MAPA
     
  2. Klikamy "Dodaj swoją lokalizację"
     
  3. Wpisujemy lokalizację, np. Szczecin, Polska, Holandia ...
     
  4. Klikamy "Zapisz"

Fototutorial

mapa1.jpgmapa2.jpg

 

Zachęcamy do podawania, choćby ogólnej lokalizacji - może to być ciekawa informacja dla nas wszystkich.

 

 

pozdrawiam

 


7. OPCJE POWIADOMIEŃ

 

Nie wszyscy wiedzą, że to forumowicze indywidualnie decydują jakiego rodzaju powiadomienia z forum otrzymują.

Wszystko do skonfigurowania w swoim profilu.

  1. Ustawienia
     
  2. Opcje powiadomień
     
  3. Konfigurujemy ustawienia wedle własnych preferencji (opcji jest sporo)

Obrazkowo:

1.

01.jpg

 

2.

02.jpg

 

3.

03.jpg


8. ANKIETA

 

Jak stworzyć ankietę na forum (właśnie tłumaczyłem komuś na priv, więc wykorzystam materiał) :)

 

Tworząc posta klikamy:

  1. Zarządzaj ankietą (po prawej)
     
  2. Zaznaczamy "publiczna"
     
  3. Definiujemy pytania i tytuł ankiety
     
  4. Klikamy "zamknij tworzenie ankiety"
     
  5. Definiujemy temat wątku
     
  6. Wpisujemy treść posta

Gotowe :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez nie_problem
Update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.