Jump to content

Skrzypiące podeszwy(protektor)


Recommended Posts

Mam problem ze skrzypiącymi podeszwami w klapkach na koturnie (Fly London).Guma jest dość miękka, protektor ma wzory w kształcie much i potwornie skrzypi na panelach.Buty są niezwykle wygodne ale chodzenie w nich po biurze to horror dla mnie i dla innych? Czy można coś z tym zrobić (oprócz podklejenia ich np. cienka gumą)?Skrzypienie generuje sam protektor(tak jak np. tzw.traper z miękkiej gumy)

Link to comment
Share on other sites

Witam:)

 

szkoda, że nie dodałaś zdjęcia... trudno wyrokować bez portretu podejrzanego(-nych). Z opisu na  e-obuwiu też niewiele wynika "podeszwa - wysokogatunkowe tworzywo" a pod to pojęcie można podpiąć dosłownie wszystko...

najlepiej udać się do szewca żeby ocenił dostępne opcje w konkretnym przypadku - w "najgorszym" przypadku, można je podkleić gumą np. styrogumem, a żeby podeszwy nie straciły swojego unikalnego wyglądu - charakteru trzeba je odpowiednio i umiejętnie opiłować, dlatego należy udać się do "dobrego, tudzież doborowego szewca jak się zowie". ?

 

Pozdrawiam

ps. dodaj fotki podeszwy - będzie można powiedzieć coś więcej

 

 

 

0000199067358_fly-yaz_luxor_black_zo_05.jpg

Link to comment
Share on other sites

poligum  mimo niewielkiej grubości jest dość sztywny więc nie polecam

 

radziłbym styrogum  np. http://dlaszewca.pl/zephir-sky-chmury-styrogum-4mm-bez-p-1125.html

 

jednak żadnego materiału nie da się przykleić nie ścierając wierzchniej warstwy podeszwy - w tym przypadku jest to protektor - trzeba go usunąć (poza tym myślę, że to właśnie protektor jest odpowiedzialny za hałas)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ojej, gdybyś dał mi tę radę wcześniej to bym je ze sobą zabrała na urlop ?jestem właśnie od tygodnia nad morzem i kilometry po plaży za sobą, aczkolwiek boso ?. Zauważyłam że po kilkukrotnym przejściu się po mieście i betonie już jest ciut lepiej ?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie o to chodzi, żeby tę gumę trochę "stępić" tzn. zaokrąglić krawędzie bieżnika (chodzenie po betonie) a przy tym aby stała się mniej "lepka", co zapewnią wbite w gumę mikroskopijne kryształki kwarcu (piasku).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Się podepnę

Ratujcie. Buty nowe, baaardzo wygodne no tyyle dodatkowych cm wzrostu!! ;))
 
W sklepie - cisza, w domu - git, na dworze - bez problemu...
 
W pracy... Masakra... Pracuję w urzędzie, 3 piętra korytarzy z jakimś standardowym pcv na podłodze. No wszyscy mnie słyszą! A dźwięk wybitnie wredny i głośny...
 
Wymyślicie coś?
 

20180831_122217.jpg

But.m4a

Link to comment
Share on other sites

Ciężkie zadanie ze względu na ten głęboki protektor...Trzeba by było zeszlifować całkowicie (pewnie ok.0,5cm) i nakleić "coś" innego...Moje skrzypiące klapki dzięki łażeniu  po mieście troszkę przycichły ale i tak wszyscy słyszą że idę po kawę (znowu)?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.