Jump to content

Timberland Splitrock 2 - nierówny połysk


Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post na forum. Jestem posiadaczem widocznych na zdjęciach butów Timberland Splitrock 2. Mój problem polega na tym, że nie mogę uzyskać na nich jednakowego połysku. Lewy but wygląda jakby był wykonany z innego (gorszego) gatunku skóry.

 

Buty zostały wyczyszczone za pomocą TARRAGO Universal Cleaner, następnie natłuszczone TARRAGO Dubbin. Potem był stosowany krem TARRAGO Shoe Cream, a następnie pasta TARRAGO Shoe Polish. Efekty wyszły jak widać na zdjęciach. Czy istnieją jakieś sposoby aby na obu butach uzyskać identyczny połysk, bądź też aby oba z nich były równie matowe?

 

 

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest matze

@mi42 ten lewy (znaczy prawy) jest na 100% wykonany z kawałka gorszej jakości, prawdopodobnie takiego idącego pod brzuch albo gardziel. Widać to po fałdach. Znam ten fenomen z wielu butów, ostatnio z moich Corcoranów 1500. Ten "gorszy" ma skórę z tendencją do "sfalczania" i rozciągania się ale olej i  dobry tłuszcz dużo tutaj pomagają. Piszę z własnego, przed paroma dniami uzyskanego doświadczenia. Zastosowałem zestaw by AXE i cóż... Cudów nie ma, olśniony też nie jestem ale, qrde, jest na prawdę lepiej.

Z połyskiem będą u Ciebie problemy, bo to taka marna skórka jest ale jak pisze nie_problem - połysk to nie konieczność tylko zbędny luksus a do tego taktycznie do kitu bo but światło odbija i może Cię zdradzić :lol:

 

Od siebie dodam tyle, że takie buty bym reklamował i byłbym nawet gotowy iść przed sądy. One chyba nie były tanie i według mnie jest to poprostu olewarstwo od strony producenta. Mi to raz tłumaczył pewien pracownik Haixa. Powiedział ile kosztuje metr kwadratowy takiej skóry no i on poprostu nie może kroić wyłącznie z pleców, czyli zejście na brzuch i gardziel to ekonomiczna konieczność. Ja to postrzegam inaczej ale mnijsza o to...

Link to comment
Share on other sites

@matzeDziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Buty kupiłem z przeceny, moja wina, że nie obejrzałem ich dokładnie przed zakupem a dopiero przy pierwszym pastowaniu. Niestety ale w czasie ich zakupu bardzo słabo znałem się na temacie butów skórzanych. Zastanawiam się jeszcze czy nie potraktować ich renomatem. Czy polecany przez Ciebie zestaw (zwłaszcza tłuszcz HP Oil Saphir - nie ukrywam, że w mojej ocenie dość drogi) jest w sposób istotny lepszy od tłuszczu który zastosowałem (TARRAGO Dubbin). Pytam bo zastanawiam się czy warto jeszcze inwestować w te buty...

Link to comment
Share on other sites

Guest matze

Ten Tarrago wchodzi w skład tego zestawu. On nie uczyni cudu ale jajokś tam poprawi. Do tego najpierw olejkiem popryskać i dać mu wsiąknąć (max 24h). Co do "słabo znałem się na temacie butów skórzanych": Przy zakupie raczej nie masz szansy rozpoznania tego niechlujstwa. But świeżo zrobiony, wszystko jeszcze sztywne, napięte, macasz i jakoś oba takie same. Dopiero przy chodzeniu się to uwidacznia. A inwestować moim zdaniem warto. Taka zaprawa w/g AXE trzyma min. 4 miesiące, nawet 6 i niby wysoka cena ma się już inaczej. Robisz na wiosnę i na zimę i jest spoko. Noś te buty i już. Nie rozlecą się i nie rozszerzą. Jest pewien optyczny mankament, ja tego na śmierć nie znoszę ale ja to ja. Pamiętam jeszcze, że reklamowłem z tego właśnie powodu Haix Tibet i mi uznali ale to już bardzo stara baśń.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.