Skocz do zawartości

Splatane rzemienie zamiast sznurka - splot z 4 - foto tutorial


koifishleather

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zawsze można znaleźć linkę która będzie się nadawała do zastosowania w rękojeści noża, będzie wytrzymała i na dodatek estetyczna. Splecenie z dowolnego, w zasadzie, rodzaju skóry własnego "powrozu" pozwala na wykonanie czegoś co spełni nasze oczekiwania /Nie widzi mi się np. linka alpinistyczna przy jakimś fajnym BOWIE albo przy skórzanym etui na scyzoryk.

 

KOLORY dla łatwiejszego śledzenia postępu prac.

 

W razie niejasności - pisać

 

p1020585tv5.jpg

 

p1020586gn7.jpg

 

p1020587me4.jpg

 

p1020588nr9.jpg

 

p1020589cw3.jpg

 

p1020590hf6.jpg

 

p1020591bm0.jpg

 

p1020592rq0.jpg

 

p1020593kg1.jpg

 

p1020595lo4.jpg

 

p1020596mw0.jpg

 

p1020597bz1.jpg

 

W zależności od grubości dostajemy coś takiego /tutaj zrobione z kangura/

 

p1020599jl3.jpg

 

Mam nadzieję, że się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Od razu przepraszam za laickie pytania, które mogą wydać się śmieszne. Chcę zrobić plecioną ringówkę (smycz wystawową) dla psa. Czy wykonując taki splot jak powyżej otrzymam okrągłą plecionkę? Jak grube mam wybrać rzemienie, jeśli chcę zrobić plecionkę o grubości dajmy na to 6mm?

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od razu przepraszam za laickie pytania, które mogą wydać się śmieszne. Chcę zrobić plecioną ringówkę (smycz wystawową) dla psa. Czy wykonując taki splot jak powyżej otrzymam okrągłą plecionkę? Jak grube mam wybrać rzemienie, jeśli chcę zrobić plecionkę o grubości dajmy na to 6mm?

 

Dziękuję.

 

tak, ten splot z 4 wychodzi okrągły, grubosc zalezy od grubości skóry i szerokości rzemieni,jest taki wzór (którego nigdy nie stosowałem ;) ale na taką smycz o grubosci 6 mm to najlepiej wziąsc rzemieni ok 4mm szerokości , i 2mm grubości jeśli masz cieńszą skórę to wystarczy opleść na rdzeniu czyli pojedyńczym rzemieniu (najlepiej przewalcowanym żeby był okragły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ten splot z 4 wychodzi okrągły, grubosc zalezy od grubości skóry i szerokości rzemieni,jest taki wzór (którego nigdy nie stosowałem ;) ale na taką smycz o grubosci 6 mm to najlepiej wziąsc rzemieni ok 4mm szerokości , i 2mm grubości jeśli masz cieńszą skórę to wystarczy opleść na rdzeniu czyli pojedyńczym rzemieniu (najlepiej przewalcowanym żeby był okragły.

 

 

Dziękuję za odpowiedź. Masz może jakiś tutorial do takiego splotu? Powiedz mi jeszcze jak dużo rzemień traci na długości? Ile cm potrzebuję na plecionkę o dł. 120cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź na chomik: whips , w folderze dokumenty masz kilka tutoriali do nylonów a także skany (jpg) najlepszej książki o batach jaka wyszła czyli Rona Edwardsa - jest tam wszystko, sploty wykroje, skóry, techniki rożnych makerów i wiele wiele innych rzeczy .

 

A jesli chodzi o naddatek materiału to traci ok 1/3 więc na 120 musisz mieć co najmniej 160 cm długie rzemienie (tego dokładnie wyliczyć się nie da bo też zalezy to od skóry (ile sie naciągnie) grubosci i szerokości rzemieni , czy jest rdzeń czy go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. oczywiscie że mozna z okragłych ale wtedy splot nie wyjdzie okrągły tylko ... guzowaty - poszczególne rzemienie będą tworzyły pętle ale wcale brzydki nie będzie.

 

ad. 2 jak zrobić rączkę: zaczynasz plecenie od karabinka biorąc 2 rzemienie, składając je na pól i przekładając przez koluszko karabinka. zaczynamy pleść, i robimy taki długi splot jaki nam potrzeba, zawijamy go w petlę i za pomoca szydła. wystarczy wprowadzamy rzemienie jakby z powrotem powtarzając splot. wystarczy tak zaplesc ok 5 cm by połaczenie było mocne. odcinamy pozostałe lużne końce i gotowe - wiem ze jeden obraz jest wart tysiaca słów ale nie chce mi sie w tej chwili plesc, jak bedzie trzeba to nakrece jakiś filmik jak to się robi ale najpierw spróbuj samemu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. oczywiscie że mozna z okragłych ale wtedy splot nie wyjdzie okrągły tylko ... guzowaty - poszczególne rzemienie będą tworzyły pętle ale wcale brzydki nie będzie.

 

ad. 2 jak zrobić rączkę: zaczynasz plecenie od karabinka biorąc 2 rzemienie, składając je na pól i przekładając przez koluszko karabinka. zaczynamy pleść, i robimy taki długi splot jaki nam potrzeba, zawijamy go w petlę i za pomoca szydła. wystarczy wprowadzamy rzemienie jakby z powrotem powtarzając splot. wystarczy tak zaplesc ok 5 cm by połaczenie było mocne. odcinamy pozostałe lużne końce i gotowe - wiem ze jeden obraz jest wart tysiaca słów ale nie chce mi sie w tej chwili plesc, jak bedzie trzeba to nakrece jakiś filmik jak to się robi ale najpierw spróbuj samemu ;)

 

Tak właśnie myślałam ale chciałam się upewnić. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.