Skocz do zawartości

Lotniki


mohican

Rekomendowane odpowiedzi

Witam-Po długiej przerwie postanowiłem przymierzyć się do zrobienia lotników bezszwowych z jednego kawałka skóry.Na początek -kopyto na wzór wielkich mistrzów rzemiosła -robione u tego samego fachowca z usług którego korzysta Pan Kielman, z poprawkami do kształtu moich stóp.Nie wiem na ile uda mi się wykonać to zadanie ale jest chęć.Oto fotki023.JPG026.JPG027.JPG028.JPG030.JPG031.JPG033.JPG036.JPG037.JPG.Reszta w trakcie -pozdr-mohican.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-Próbę rób zaraz nie zwlekaj ,będziemy robić razem.U mnie to też tylko próba -chciałem zobaczyć jak się skóra układa na kopycie, właściwe lotniki będą zrobione z innego gatunku skóry bo to co pokazałem to skórsko wątpliwej jakości -widać na fotkach.Przy rozciąganiu na kopycie pojawiły się załamania i jakby nie dogarbowana część mizdry pojawiły się drobne zgrubienia.Na fotkach tego nie widać ale na żywo tak.Dlatego właściwe zrobię z innej skóry i oczywiście będę się dzielił z Wami postępami w pracach-pozdr-mohican

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-Chęć zrobienia lotników jest i nie zaprzestanę dążyć do celu ,ale jak się okazało nie jestem w posiadaniu takiej skóry która by sprostała temu zadaniu-nie wiem czy mi uwierzycie na słowo ale przy tak wielkich naprężeniach skóry na kopycie pęka lico skóry.Postanowiłem więcej nie ryzykować i zrobić cholewkę z giemzy jest to skóra bardzo mocna ,ale ma i swoje słabe strony-skóra giemza zrobiona na welur lub nubuk jest bardzo trudna w obróbce ,trzeba ją robić jak to się mówi w białych rękawiczkach.Jest jedwabiście delikatna i szybko ulega zabrudzeniom-jedną cholewkę zaciągałem dwie godziny nie wiem ile razy myłem ręce.Nie wiem jak Wam przypadnie do gustu kolor ale ten można zawsze zmienić.Ja zaplanowałem zrobić je w tym kolorze, na spodzie i otoku z jasnego kruponu przypalonego jedynie wodą.Załączam foty.Jeszcze jedno cholewka jest przecinana w wewnętrznej stronie kuli pięty podpatrzone u T.J.@makowiec wie że nie w Twoim guście-pozdr-mohican

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kopyta są zrobione na zamówienie w Wołominie.

Dzięki za wskazówki. Dzisiaj udało mi się skontaktować z właścicielem i zapowiada się ciekawie, może wrócę do drewnianych kopyt.

 

Wracając do lotników. Przepraszam z góry jeśli wyda się to głupie ale to na zdjęciach to jak rozumiem wierzch. Czy pod wierzchem jest podszewka i zakładki? Nigdy nie widziałem i nie znalazłem wzmianek o technicznych aspektach wykonania tego typu butów.

Ten sposób wykonania butów przypomina mi te z filmu na youtube, który pokazuje wykonanie "geobutów" (z łączeń różno kolorowej skóry i szlifowanej tak by przypominało to warstwy gleby - film jest w szycie ręczne krok po kroku).

Edytowane przez Bananetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Dzisiaj udało mi się skontaktować z właścicielem i zapowiada się ciekawie, może wrócę do drewnianych kopyt.

 

Wracając do lotników. Przepraszam z góry jeśli wyda się to głupie ale to na zdjęciach to jak rozumiem wierzch. Czy pod wierzchem jest podszewka i zakładki? Nigdy nie widziałem i nie znalazłem wzmianek o technicznych aspektach wykonania tego typu butów.

Ten sposób wykonania butów przypomina mi te z filmu na youtube, który pokazuje wykonanie "geobutów" (z łączeń różno kolorowej skóry i szlifowanej tak by przypominało to warstwy gleby - film jest w szycie ręczne krok po kroku).

Witam-Oczywiście że to tylko wierzch-teraz do tego trzeba dopasować podszewkę i zakładki obszyć bizą i zaciągnąć jeszcze  raz i dopiero wykończyć buta-pozdr-mohican

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki Szacun Lotniki to wyzwanie ale te czarne mi bardziej w oko wpadły te kopyta są łamane czy wyćiągane ostatnio wpadły mi w ręce świetne kopyta takie łamane do środka bardzo łatwo śie wyzuwają dla mnie rewelacja pewnie dla nie których żadna nowość ale ja je pierwszy raz miałem w rękach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-Nie są to kopyta łamane są to kopyta z odkręcanym podbiciem -tradycyjne kopyta-pozdr-mohican

 

Wielki Szacun Lotniki to wyzwanie ale te czarne mi bardziej w oko wpadły te kopyta są łamane czy wyćiągane ostatnio wpadły mi w ręce świetne kopyta takie łamane do środka bardzo łatwo śie wyzuwają dla mnie rewelacja pewnie dla nie których żadna nowość ale ja je pierwszy raz miałem w rękach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wszystko zależy od wyboru dobrej skóry, ostatnio znalazłem niesamowicie miękką i oto jak udało się ją naciągnąć całkowicie BEZ WODY. Wiem że moje kopyta się nie nadają do takiego zastosowania ale chodzi mi o to że nie potrzeba dużych umiejętności aby zrobić lotniki, 30 minut pracy:

 

post-1275-0-74187900-1434384224_thumb.jpg

post-1275-0-17759300-1434384232_thumb.jpg

post-1275-0-61505000-1434384239_thumb.jpg

post-1275-0-22471900-1434384247_thumb.jpg

post-1275-0-62607800-1434384254_thumb.jpg

post-1275-0-27265300-1434384262_thumb.jpg

post-1275-0-69714900-1434384269_thumb.jpg

post-1275-0-97796200-1434384277_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.