Skocz do zawartości

Czy jest na sali cudotwórca?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie chciałbym tylko podkreślić, że jestem laikiem w dziedzinie naprawy obuwia i prosiłbym o wyrozumiałość.

Zanim napisałem ten temat przejrzałem ten dział dokładnie i zauważyłem, że niektórzy działają tutaj cuda za co wielki pokłon.

Do sedna - Mam parę Air Maxów które kupiłem jakiś czas temu za granicą (w polsce nie były dostępne) i wydałem na nie krocie

i nie żałuje wydanych pieniędzy do dzisiaj. Jest to mój ulubiony model butów i nie chciałbym ich wyrzucać. Jak na moje sytuacja nie jest bardzo tragiczna, aczkolwiek tak jak wspomniałem - nie znam się i mogę się mylić !

A stało się to, że siateczka na toeboxie zaczęła się pruć. Nie wiem, czy to ze zmęczenia materiału, czy o co chodzi, w każdym razie z każdym dniem wyglądało to coraz gorzej.

 

Byłbym wdzięczy za odpowiedź która stwierdziłaby jednoznacznie czy da się to naprawić, a jeśli tak to ile mnie to wyniesie.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Prawy but i to co się z nim stało

post-326-0-57921100-1341152731_thumb.jpg

c.d.

post-326-0-71447700-1341152713_thumb.jpg

Lewy but nie wygląda tak tragicznie, aczkowliek wolałbym, żeby tego nie było.

post-326-0-42299500-1341152743_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

 

Szewcem nie jestem i wypada poczekać, by Krizg77 nam tu coś podpowiedział, ale wydaje mi się, że temat ciężki.

Obstawiam, że odtworzyć tego tak, by śladu nie było się nie da. Może jednak, da się wstawić w jakiś rozsądny sposób kawałek skóry? hmmm ... kiedyś szewc cały przód cholewki "oprawił" mi skórą i nie wyglądało to najlepiej, ale spełniało swoją funkcję. Szewc też nie był najlepszy, bo nadużywał. Być może dobry szewc jest w stanie coś tu zaradzić?

 

No ciekaw jestem co na to fachowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no to jednak się da :)

Super dzięki za wyprostowanie :)

 

Pozwoliłem sobie wyedytować post , zmniejszyć i dodać fotkę :)

Co do fotek już kiedyś komuś tłumaczyłem, więc dodałem punkt 6 w FAQ i wykorzystałem screeny - mam nadzieję, że pomogą :)

http://www.wbutach.pl/topic/570-faq-kierunek-poszukiwan-i-odpowiedzi-juz-zawarte/page__view__findpost__p__4001

 

Fotki najlepiej umieszczać w formacie jpg w stosunkowo rozsądnych rozmiarach 600,800,1200 pikseli - Twoją zmniejszyłem trochę, bo miała ponad 2000 pikseli i ważyła ponad 2mb :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziękuję za zainteresowanie, to po pierwsze :). Rozumiem, że ta łatka miałaby się znaleźć pod materiałem?

Jeszcze mam jedno pytanie. Trochę sam zastanawiałem się jak rozwiązać ten problem i chciałbym się dowiedzieć,

czy istnieje możliwość wycięcia całej tej siateczki i dopasować inny materiał i go przyszyć, czy podkleić?

Domyślam się, że mogę oczekiwać zbyt wiele, aczkolwiek z drugiej strony ciekawi mnie czy takie rozwiązanie

jest możliwe.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ! nie_problem .

 

Co do tematu butów ,łatka będzie na wierzchu (tak jak na tym przykładzie)nie pod materiałem bo niby co by to dało?, no chyba że chcesz zrobić ”kamuflaż” a buty postawić w gablotce ,ale jeśli chcesz je dalej użytkować trzeba oszpecenie zakryć (cerowanie nie wchodzi w rachubę) a uszkodzenie wzmocnić tak aby dalej użytkować buty. Oczywiście wymian całej tej siateczki jest możliwa, nie wycięcie tylko wyprucie i na to miejsce wstawienie innego materiału.

Problem w tym skąd weźmiesz taki lub podobny materiał, no i czy w twojej okolicy znajdziesz szewca który się tego podejmie.

 

 

Pewien szewc powiadał, jak na szafie postawicie to sto lat pochodzicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cZoŁeM laugh.gif

 

...jedyny materiał jaki wchodzi w grę to SKÓRA (z tasiemkami wzmacniającymi)sleep.gif

 

...przykro mi ale nie podejmuję się wyzwań "NA WYNOS" bo diagnoza przypadku nawet z najdokładniejszych fot nigdy nie da 100% oglądu sytuacji.sleep.gif

...dlatego wstawiam "galerię" zdjęć moich prac i obiecuję, jak trafi się podobny przypadek to go zamieszczę smile.gif

 

cZuWaJph34r.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie roboty na odległość wiążą się z ryzykiem dla obu stron i kosztami związanymi z wysyłką w obie strony.

O ile przy droższych butach ma to sens, to przy tańszych temat jest trudny.

 

Podzielam zdanie przedmówcy - chyba warto udać się do najlepszego szewca w okolicy, dać mu pomacać ... hmmm ... buta :) i sprawa będzie jasna.

Daj koniecznie znać czy coś z tego wyszło i jaki był koszt. Bardzo ciekawy jestem efektu końcowego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Doczepiłem tematyka ta sama.

Buty użytkowane dwa miesiące, odpowiedź z reklamacji " buty się zużyły " B) ?!.

 

P2116951.JPG

P2116952.JPG

 

poprute jeden jaki ik drugi.

P2116953.JPG

Klient dał mi dowolność, byle by załatać.

P2116954.JPG

Elementy srebrne są z boku.

P2116955.JPG

Gotowe!

P2116956.JPG

I po szyciu.

P2116957.JPG

 

Dla zainteresowanych, http://www.sarenza.pl/asics-gel-resolution-4-s781962-p0000053433?ectrans=1

 

Bo dobryyy bóóóg zrobił co móóógł a reszta tralalalalaaaaaaa :lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.