Jump to content

Tłuszcz na nubuk?


WitajWodzu

Recommended Posts

Witam.

Kupiłem rano trekkingowe, czarne buty z nubuku. Czy tłuszcz bezbarwny zabije ich meszkowatą strukturę? Mam na myśli przykładowo smalec, bo akurat tym rodzajem tłuszczu zawsze ''impregnowałem'' buty wojskowe, tyle że rzecz jasna z licówki. A efekt był niesamowicie zadowalający. Ani kropli w bucie, no chyba, że wierchem wpadło jak nasypało solidnie. 

Akurat w moich stronach już wszystkie sklepy obuwnicze zamknięte, a chciałem je już jutro założyć, a przed pierwszym wyjściem czymś zaimpregnować. No i zachować jakiś kompromis pomiędzy ''ładne, a praktyczne'', a nie musieć wybrać tylko jednego wariantu.

Z góry dzięki za cenne rady i wskazówki ;)  

Link to comment
Share on other sites

Każdy tłuszcz zniszczy ich meszkowatość. Jeżeli chcesz tego uniknąć, to raczej aerozol - TARRAGO Nano Protector. To prawdopodobnie najskuteczniejszy imregnat do butów i on będzie neutralny dla koloru i estetyki, ale trzeba mieć świadomość, że żaden spray nie przebije skutecznością i trwałością dobrej zaprawy tłuszczowej. W takich przypadkach to zawsze jest kwestia priorytetów i kompromisów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.