Skocz do zawartości

Jak zrobić wkładkę-okienko w elemencie ze skóry


koifishleather

Rekomendowane odpowiedzi

1. Wybieram kawałki skór jakich użyję do wykonanie "czegoś tam" co sobie obmyślę. Pochwy akurat żadnej na warsztacie nie było więc postanowiłem zrobić ciastko o nazwie "delicja szampańska", tylko ze skóry.

 

Wybrane materiały:

 

61898448xl6.jpg

 

/Taśmy klejącej użyłem do odrysowania okręgów/

 

2. Wycinam kształty elementów w NAWOSKOWANEJ skórze a następnie wykrawuję kształt "okienka" /w tym przypadku okrąg/

 

43793549nw6.jpg

 

3. Fasetuję krawędź wewnętrzną okienka i krawędź elementu który stanowił do niedawna wypełnienie okienka.

 

15959859kc0.jpg

 

4. Ze względu na tendencje ostrza do cięcia "pod kątem" do wewnątrz ciętego materiału, obracam "wkładkę" i przyklejam ją "do góry nogami" na skórę kobry, która to skóra będzie stanowiła wnętrze "okienka".

Obrócenie wkładki sprawiło, że jej krawędzie zbiegają się teraz do góry co ułatwia instalację i umożliwia swobodniejsze zainstalowanie wkładki wraz z przyklejoną skórą.

 

97388706yo8.jpg

 

5. Wyznaczam ślad po którym wszyję wkładkę

 

52189073iz7.jpg

 

6. Radełkiem wyznaczam miejsca szycia

 

97876192cz4.jpg

 

7. Wkładam i wklejam wkładkę powleczoną skórą węża, bociana, rekina lub innego dziwnego zwierza.

 

46683158rj7.jpg

 

8. W trakcie pracy postanowiłem przyszłą "delicję szampańską" do czegoś jednak wykorzystać - i do tego celu potrzebowałem jeszcze kawałka skóry. Przy okazji zrobiłem pentelkę z cienkiego /1 cm/ paska skóry.

 

35806754id9.jpg

 

9. W dodatkowym, obrysowanym kawałku wycinam miejsce na "dzyndzel"

 

21641991cd5.jpg

 

10. Sklejam zestaw i robię otwory pod szycie /w miejscach zaznaczonych radełkiem/

 

10oy8.jpg

 

11. Szyję

11db6.jpg

 

12ud9.jpg

 

12. Delicja szampańska gotowa

 

13nr0.jpg

 

/w zasadzie to już koniec i dalsza część poświęcona będzie tematowi "jak z delicji zrobić breloczek"/

 

13. Przyklejam okrągły element i wstępnie przycinam wystające krawędzie dodatkowego kawałka skóry. Do pozostawionej szczeliny wklejam "dzyndzel". Wyznaczam linie ściegu zewnętrznego i radełkiem wyznaczam miejsca szycia.

 

14qe9.jpg

 

15ed4.jpg

 

14. Szyję a następnie na gorąco woskuję brzegi całości. ostrym nożem usuwam wystające fragmenty środkowej, dodatkowej warstwy skóry.

 

16mv3.jpg

 

15. Nakładam wosk na brzegi i wygładzam wstępnie drewnianym klockiem

 

17iy6.jpg

 

16. Fasuje krawędzie górną i dolną

 

18rd6.jpg

 

17. Teraz zaczynam szybko ruszać tym drewnianym klockiem / 2 razy szybciej niż w punkcie 1'stym/. W ten sposób poleruje.

 

19xn2.jpg

 

18. GOTOWE

 

20mo8.jpg

 

Może mało nożowy breloczek ale można przy nim nosić klucz do Tajnej Kasetki z Customami. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.