Skocz do zawartości

Nike AirMax LunarWr1 Platinum


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem butow Nike jak w tytule. Po ostatnim smiganiu powstały zabrudzenia na czesci czubka ktora "pracuje" i sie zgina. Wydawało mi sie byc to zwyklym zabrudzeniem i starałem sie je kolejno domyc mydłem, vanishem a nawet prałem. Uporczywa plama jednak dalej jest:<

post-2095-0-88326300-1430842225_thumb.jpg

post-2095-0-48197900-1430842230_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, iż należałoby rozważyć domestos lub pranie  w 90C z zastosowaniem silnych środków enzymatycznych i odwirowaniem z udziałem piłeczek do tenisa celem "rozbicia" cząstek obcych naleciałości na materiale tekstylnym . Z pewnością zaciemnienia w liniach zgięć pozostaną zaś pozostałe elementy obuwia a szczególnie ich ogólny stan trudny do przewidzenia. :rofl:

Proszę nie brak ów wskazówek na poważnie.!!!!!!!!!  Znawcy tematu z pewnością zaproponują Ci optymalne rozwiązania.

Ja z pewnością nie odważyłbym się prać butów lub stosować vanishu ale może jest to jakieś rozwiązanie. :whistle:

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałbym stosować Omnidaim Saphir lub Hussard Avel

 

Na temat szkód wyrządzonych domowymi sposobami czyszczenia butów nawet nie chce mi się zaczynać pisać ... co kilka dni zgłaszają się do nas ludzie z prośbą o poradę, bo zniszczyli buty: domestosem, octem, mlekiem, jakimiś dziwnymi mieszankami ... itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czym to aplikować?

Szmatka/miękka szczoteczka/gąbka

 

 

 


I czy jest jakaś opcja kupna "saszetki do testów" lub możliwość wypróbowanie tegoż specyfiku oczywiście odpłatnie na terenie Wrocławia?

Nie.

 

Omnidaim to koncentrat do czyszczenia zamszu, nubuku oraz tekstyliów zatem dość uniwersalnie i warto w domu mieć. Ten drugi to już dość specjalistyczny odplamiacz, zatem raczej szkoda pieniędzy na jedną parę. Ponadto na odległość nikt Ci nie zagwarantuje, że dany środek/sposób na 100% się sprawdzi. Ja w podobnych przypadkach zaczynam od delikatnych cleanerów, przechodząc do coraz mocniejszych, jeżeli efekt mnie nie zadowala ... no, ale to trzeba kilka środków w domu mieć.

 

Generalnie jeżeli nie chcesz inwestować w środki, to lepiej zanieść buty do dobrego szewca i niech majster, który ma różne specyfiki u siebie kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.