Jump to content

Renowacja siedziska fotela Volvo XC90


Recommended Posts

Stare dzieje. Tapicerki doskonale mi znane ,świetnej marki jaką jest volvo. Tylko czemu ludzie o to nie dbają???

Dziś byłby inny lakier zamykający-musi być samochodowy z poliuretanem i utwardzaczem WYŁĄCZNIE MATOWY. Ale wtedy mi się podobało. Wystarczy dobry środek czysczący-może być jak najbardziej mydło Avel-odtłuszcza lekko, rozpuszczalnik do skór, papier ścierny, odtłuszczacz w formie benzyn do skór lub alkoholi, farby, lakiery, utwardzacze i przepis gotowy.

Zdjęcie108.jpgZdjęcie165.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Niestety nie jest piękna.

To było dwa lata wstecz. W innym poście jest cała procedura pracy i tapicerka wygląda inaczej po skończeniu. Tak jak ma wyglądać. Maluję skóry jakieś 12 lat i dwa lata dla kogoś komu zależy to przepaść. Kolory zawsze dobieram sam. Dociągam na 4 warstwie mniej więcej. Potem dalej natryskowo plus lakiery Top Coat Mat. Z tapicerkami volvo miałem kontakt cotygodniowy przez ponad pięć lat. Niestety bardzo szybko pęka tam skóra i ulega niszczeniu. Trzeba szczególnie o nią dbać.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Pracuje na środkach różnych firm. Tapicerki samochodowe maluję głównie mieszanką farb colourlock z domieszką furniture clinic. Całość zamykam obecnie lakierami furniture clinic zawsze z utwardzaczem. Volvo było patrząc na powłoki malowane i zamykane środkami colourlock czyli lederzentrum. Auta są praktycznie każdego dnia więc mogę się pomylić. Powłoki wskazują na colourlock. Ta tapicerka jest źle zrobiona. Jeszcze się zastanawiam czy na danym scuff master nie była robiona... 

Edited by tosa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.