Skocz do zawartości

nubuk olejowany, impregnat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś czas temu zakupiłem buty "ECCO Soft 7 tred II" są to buty wykonane z olejowanej skóry nubukowej. Razem z butami polecono mi dwa środki do czyszczenia/ochrony -

https://pl.ecco.com/pl-PL/Leather-Goods/product/5642828884/ECCO-Oil-Tonic

https://pl.ecco.com/pl-PL/Leather-Goods/product/5642729190/ECCO-Repel

 

Po zastosowaniu środka "ECCO-Repel" zauważyłem, że but wyraźnie zrobił się ciemniejszy niż był oryginalnie (ciemniejsze miejsca/plamy) czy jest jeszcze możliwość żeby przywrócić oryginalny kolor ? Próbowałem czyścić buta środkiem "Tarrago Universal Cleaner" do tego gumki/szczotki do nubuku, ale nie widać poprawy.

 

20240314_211040.thumb.jpg.39b7dd62084dd9d9b300b19b8de10a50.jpg20240314_211132.thumb.jpg.e66222df5f9019a63e61e6c454ddfac0.jpg

 

Z ciekawości spryskałem kawałek szmatki środkiem "ECCO-Repel" i zauważyłem, że wyraźnie zostawia "ciemniejsze plamy" których nie można się potem pozbyć więc wydaje mi się, że to po tym środku kolor buta stał się ciemniejszy.

 

20240314_210920.thumb.jpg.7cd7b1bf579f17e7cf2a47914e915fe6.jpg

 

Dodatkowo jakiś czas temu zauważyłem, że z tyłu buta (przy obcasie) zrobiła się plama/zaciek, którego nie mogę wyczyścić.

 

 

20240314_210737.thumb.jpg.f2a88be595f182be3700cd3705b93ccc.jpg

Edytowane przez sienikam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sienikam zmienił(a) tytuł na nubuk olejowany, impregnat

Preparat zapewne zawiera jakieś substancje natłuszczające, stąd ciemniejąca skóra. Raczej trudno to będzie odwrócić. Stosując kolejne, coraz mocniejsze preparaty też można narobić sobie problemów. Może z czasem nieco się poprawi. Zawsze rób próbę weryfikującą przed zastosowaniem czegokolwiek. Na przyszłość to do skór olejowanych przetestuj sobie SAPHIR BDC Onguent - on dla większości skór jest neutralny, jeżeli chodzi o odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MOD napisał(a):

Preparat zapewne zawiera jakieś substancje natłuszczające, stąd ciemniejąca skóra. Raczej trudno to będzie odwrócić. Stosując kolejne, coraz mocniejsze preparaty też można narobić sobie problemów. Może z czasem nieco się poprawi. Zawsze rób próbę weryfikującą przed zastosowaniem czegokolwiek. Na przyszłość to do skór olejowanych przetestuj sobie SAPHIR BDC Onguent - on dla większości skór jest neutralny, jeżeli chodzi o odcień.

 

czy do tych plam (zacieków) przy obcasie również próbować tego środka SAPHIR BDC Onguent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować, choć warto wiedzieć, że charakterystyką skór olejowanych jest generalnie nierównomierne wybarwienie i miejscowe rozjaśnienia, tam gdzie skóra pracuje. Taki urok tych skór. Na jednych jest to bardziej widoczne, na innych mniej, ale generalnie wypada to polubić lub kupować buty z innych surowców. Oczywiście, jeżeli te plamy pojawiły się na skutek zastosowania jakiegoś preparatu można próbować je zniwelować cleanerem lub balsamem. Czy się uda? Nie potrafię zagwarantować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.