Jump to content

Co z tym Timberlandem !?


Recommended Posts

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich grupowiczów :) Pewnie jak większość z Was, lubię mieć coś porządnego ze skóry, w to wliczają się oczywiście buty. Jako że moja pierwsza para Timberlandow po 10 latach jest już dość sfatygowana, postanowiłem w tym roku zakupić sobie nową parę. Stare splitrocki z nubuku okazały się mega wytrzymałe i wygodne, zamówiłem więc model Splitrock 2 ze skóry licowej...i tu zaczyna się przygoda (fot.1) otrzymałem dwa buty z robione z różnej skóry, aż dziw że przeszły one kontrolę jakości. Oczywiście odesłałem, wymiana niemożliwa bo ostatnia para z numeru. zamówiłem zatem na innej aukcji kolejne, tym razem model Euro Hiker, i co...buty na samym czubku z poluzowanymi szwami (fot.2) podobna sytuacja, sklep nie miał innej pary z tego numeru, zaproponowali inne, droższe w tej samej cenie, odesłałem i odebrałem paczkę, model Splitrock 2 ze skóry nubukowej olejowanej, bardzo mi się spodobały, wyglądają na żywo dużo lepiej niż na zdjęciach. Buty zostają u mnie, ale posiadają też mały mankament...3 para !!! mega dziwi mnie to że buty kosztujące 500 zł są tak niechlujnie wykonane (fot.3). Mam pytanie do znawców, czy takie klejenie może mieć jakiś wpływ na użytkowanie, oprócz wizualnych minusów ? A być może ja przesadzam i szukam ideału...co sądzicie ? 

IMG_20221208_162946.jpg

IMG20221213225241.jpg

IMG20221221082443.jpg

Link to comment
Share on other sites

Właściwie wszystko charakterystyczne dla masowej produkcji. Jeden zwróci na to uwagę, drugi nie. No może poza tym luźnym szwem. Dla mnie to klejenie jest wręcz standardowe i charakterystyczne nie tylko dla Timbów. Bardzo często podobnie to wygląda w Nike, Adidas, Puma ... etc. Rzekłbym, że standard. Zdarza się nawet w butach z wyższych półek cenowych. Oglądanie łączeń w trybie makro mija się moim zdaniem z celem. To nie wyroby biżuteryjne :) W normalnym użytkowaniu nikt nie zwraca na to uwagi. Jeżeli chodzi o walory wytrzymałościowe moim zdaniem bez znaczenia. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.