Skocz do zawartości

Skóra perwanger zamberlan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o radę dla żółtodzioba. Kupiłem nowe buty zamberlan rolle gtx wykonane ze skóry perwanger grubości 2 mm z membraną gore tex. Wiem że buty co najmniej rok leżały w pudełku w szafie. Chciałbym jakoś je zakonserwować/zaimpregnować przed pierwszym użyciem. Producent zaleca wyroby swojej marki lecz podejrzewam, że intnieja lepsze firmy wyspecjalizowane w produktach przeznaczonych do tych celów. Proszę o radę, co kupić, by cieszyć się butami dłużej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a zobacz tu:

 

I Tu:

 

Podsumowując, wiele zależy od Ciebie i tego jaka to dokładnie skóra. Jak meszkowata i chcesz jak najdłużej zachować jej strukturę i kolor, to proponuję bezpieczne czyszczenie, np. za pomocą TARRAGO Trekking Cleaner + bezpieczne zabezpieczenie TARRAGO Nano Protector.

 

Opcjonalnie dla zabezpieczenia TARRAGO Nano Oil Protector, ale tu już trzeba się liczyć z tym, że skóra może pociemnieć.

 

Zaprawy tłuszczowe to już hardcore, którego pewnie z nowymi butami nie chcesz praktykować i słusznie. Myślę, że trzeba w nich przede wszystkim pochodzić i wyczuć. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2021 o 11:00, MOD napisał:

Cześć, a zobacz tu:

 

I Tu:

 

Podsumowując, wiele zależy od Ciebie i tego jaka to dokładnie skóra. Jak meszkowata i chcesz jak najdłużej zachować jej strukturę i kolor, to proponuję bezpieczne czyszczenie, np. za pomocą TARRAGO Trekking Cleaner + bezpieczne zabezpieczenie TARRAGO Nano Protector.

 

Opcjonalnie dla zabezpieczenia TARRAGO Nano Oil Protector, ale tu już trzeba się liczyć z tym, że skóra może pociemnieć.

 

Zaprawy tłuszczowe to już hardcore, którego pewnie z nowymi butami nie chcesz praktykować i słusznie. Myślę, że trzeba w nich przede wszystkim pochodzić i wyczuć. 

 

 

 

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź,

Przeczytałem oba tematy, nie wszystko rozumiem, nigdy nawet nie pastowałem butów. 

Przede wszystkim zależy mi na tym, by buty służyły mi możliwie długo. Zdecyduję się więc na Nano Oil Protector skoro posiada jakieś właściwości impregnujące. To, że skóra może pociemnieć jest dla mnie bez znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.