Jump to content

Zabezpieczenie krawędzi skóry Nike Manoa


psioro

Recommended Posts

Dzień dobry, witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum i od razu z pytaniem i prośbą o pomoc. Kupiłem sobie buty, nic specjalnego, Nike Manoa, czarne, podobno ze skóry (zdjęcia poniżej). Moim pierwotnym zamiarem było nasączenie ich jakimś preparatem olejowym typu Tarrago Tucan Dubbin, ale po teście kropli wody i sugestii od szewca okazało się, że ta skóra jest malowana jakąś nieprzepuszczalną farbą która faktycznie zatrzymuje wodę i raczej nie pozwoli (na razie) niczemu przesiąknąć do środka, w związku z czym smarowanie nie ma sensu. Buty są nowe i nie chcę zdzierać tej warstwy RenoMat-em… może za jakiś czas.

 

But jest zrobiony z kilku kawałków skóry i moje pytanie odnosi się do miejsca gdzie jest poprzeczne cięcie płatów. Zauważyłem większe powinowactwo do wody miejsc gdzie mamy boczną krawędź płata skóry (zdjęcie). To miejsce może nie chłonie wody jak gąbka, ale po polaniu wodą i po 2 min zebraniu jej ręcznikiem papierowym zostaje mokre. Nie wiem jak to będzie pracować w warunkach deszczu czy długotrwałego wystawienia na wodę.

 

Pytanie: czy te krawędzie skóry potraktować popularną tutaj na forum miksturą wosk:terpentyna 1:10, czy raczej zaopatrzyć się w jakiś Nano Protektor i konsekwentnie spryskać cały but skupiając się szczególnie na tych krawędziach?

20200220_200426.jpg

20200220_200514.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.