Skocz do zawartości

Odmalowywanie zniszczonego zamszu


dziab0ng

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :)

Piszę tutaj ponieważ chcę uratować swoje buty, ale nie do końca wiem jak to zrobić. Mianowicie kupiłem sobie ładne zamszowe szare buty, niestety długo się nimi nie cieszyłem, bo zostały wypastowane pastą do skóry licowej. Buty z jasnych i matowych zrobiły się ciemne i bardzo błyszczące. Chcąc je odzyskać po prostu zdrapałem pastę nożem. I efekt jest całkiem zadowalający. Buty z powrotem stały się matowe, dużo jaśniejsze (choć dalej nieco ciemniejsze niż oryginalnie), natomiast ich faktura nie przypomina już zamszu, są one w dalszym ciągu gładkie. W zasadzie to sądzę, że teraz są nawet ładniejsze niż na początku. :D Natomiast po paście pozostało nieco ciemniejszych przebarwień, więc chciałbym buty odmalować. I w związku z tym mam dwa pytania. Czy powinienem użyć farby do zamszu czy może takiej do zwykłej skóry, biorąc pod uwagę nową fakturę butów? I czy dam radę uzyskać kolor jaśniejszy niż aktualnie mają? Z tego co czytałem to przeważnie buty jaśniejsze przemalowuje się na ciemniejsze. I jeżeli faktycznie będę w tych butach chodził to czy powinienem konserwować je impregnatami do zamszu czy może czymś innym? Oczywiście nie chcę stosować tradycyjnej pasty bo chcę, żeby buty pozostały w miarę matowe.

Pozdrawiam i dzięki za każdą pomoc :)

Zdjęcia marnej jakości bo musiałem zrobić je telefonem

20170302_110800.jpg

20170302_110749.jpg

20170302_110432.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Fotki z serwera pouciekały, ale przejrzyj sobie podobne przypadki:

Moim zdaniem, czy użyjesz typowej farby do zamszu czy dye do licówek, osiągniesz podobny efekt. Ważne, by była to farba alkoholowa / penetrująca, a nie akrylowa, która kryje powierzchniowo i pozostawia połysk. Farby, które mogą się sprawdzić:

https://multirenowacja.pl/tinture-francaise-50ml-farba-do-skor-na-bazie-alkoholu-saphir-teinture.html

https://multirenowacja.pl/farba-barwnik-do-zamszu-nubuku-50ml-suede-dye.html

 

Pamiętaj, że zaraz po malowaniu skóra będzie dużo ciemniejsza. Po wyschnięciu dopiero zobaczysz właściwy odcień. Czasem warto poprawić Suede Renovatorem. Malowanie na jaśniejszy odcień według mnie nie jest dobrym pomysłem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.