Jump to content

Odmalowywanie zniszczonego zamszu


Recommended Posts

Witam forumowiczów :)

Piszę tutaj ponieważ chcę uratować swoje buty, ale nie do końca wiem jak to zrobić. Mianowicie kupiłem sobie ładne zamszowe szare buty, niestety długo się nimi nie cieszyłem, bo zostały wypastowane pastą do skóry licowej. Buty z jasnych i matowych zrobiły się ciemne i bardzo błyszczące. Chcąc je odzyskać po prostu zdrapałem pastę nożem. I efekt jest całkiem zadowalający. Buty z powrotem stały się matowe, dużo jaśniejsze (choć dalej nieco ciemniejsze niż oryginalnie), natomiast ich faktura nie przypomina już zamszu, są one w dalszym ciągu gładkie. W zasadzie to sądzę, że teraz są nawet ładniejsze niż na początku. :D Natomiast po paście pozostało nieco ciemniejszych przebarwień, więc chciałbym buty odmalować. I w związku z tym mam dwa pytania. Czy powinienem użyć farby do zamszu czy może takiej do zwykłej skóry, biorąc pod uwagę nową fakturę butów? I czy dam radę uzyskać kolor jaśniejszy niż aktualnie mają? Z tego co czytałem to przeważnie buty jaśniejsze przemalowuje się na ciemniejsze. I jeżeli faktycznie będę w tych butach chodził to czy powinienem konserwować je impregnatami do zamszu czy może czymś innym? Oczywiście nie chcę stosować tradycyjnej pasty bo chcę, żeby buty pozostały w miarę matowe.

Pozdrawiam i dzięki za każdą pomoc :)

Zdjęcia marnej jakości bo musiałem zrobić je telefonem

20170302_110800.jpg

20170302_110749.jpg

20170302_110432.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cześć :)

 

Fotki z serwera pouciekały, ale przejrzyj sobie podobne przypadki:

Moim zdaniem, czy użyjesz typowej farby do zamszu czy dye do licówek, osiągniesz podobny efekt. Ważne, by była to farba alkoholowa / penetrująca, a nie akrylowa, która kryje powierzchniowo i pozostawia połysk. Farby, które mogą się sprawdzić:

https://multirenowacja.pl/tinture-francaise-50ml-farba-do-skor-na-bazie-alkoholu-saphir-teinture.html

https://multirenowacja.pl/farba-barwnik-do-zamszu-nubuku-50ml-suede-dye.html

 

Pamiętaj, że zaraz po malowaniu skóra będzie dużo ciemniejsza. Po wyschnięciu dopiero zobaczysz właściwy odcień. Czasem warto poprawić Suede Renovatorem. Malowanie na jaśniejszy odcień według mnie nie jest dobrym pomysłem. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.