Skocz do zawartości

Blue Shoes


mohican

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pojedzony wiec moge dalej.Zacznę od opisu -cholewki wykonane ze skory bydlęcej ogr 1,2 mm w zasadzie bezbarwne choc sprawiają zludzenie jak by byly kremowe ,ale to niewazne.Wzor bucika podpatrzylem na forum ,po kolei na poczatek zrobienie szablonuIMG_4924.JPGIMG_4924.JPGIMG_4924.JPG.Po oklejeniu -rysunek buta i wycinamy szablon[aIMG_4927.JPGIMG_4928.JPGttachment=7618:IMG_4924.JPG].Od szablonu wycinamy elementy ze skory ,nanosimy wszystkie punkty typu dziurki, łuki,kolka itd.Po wykrojeniu szarfujemy brzegi elementow i robimy ozdobne otwory i zszywamyIMG_4930.JPGIMG_4929.JPGIMG_4931.JPG.Przed odszyciem cholewki robie bize-szarfuje pasek ze skory na cieniutko wklejam do srodka gruba nic 1,2mm.IMG_4932.JPGIMG_4934.JPGIMG_4935.JPGIMG_4935.JPGIMG_4937.JPGIMG_4936.JPG.Biza zrobiona wklejam ja do okola oblozyny na lukach nacinamy,następnie wklejamy po brzegach podszewke.IMG_4938.JPGIMG_4939.JPG i zasiadamy do odszycia cholewki to zabiera kupe czasu staram sie odszyc w miare dokladnie ,nie mam za wielkiej wprawy w tym kierunku ale trzeba jakos sobie radzic.Na spod kopyta podpodeszwaIMG_4922.JPGIMG_4923.JPG i zaciagamy cholewke na kopyta -gotowe.IMG_4940.JPGIMG_4941.JPGIMG_4942.JPGIMG_4943.JPG.Nastepnie przgotowuje element na otok -jest on w ksztalcie podeszwy.Rozdwajam go na dwie czesci ijedna z nich przyszywam do cholewki.IMG_4945.JPGIMG_4946.JPGIMG_4947.JPGIMG_4949.JPGIMG_4950.JPG.Po doszyciu otoku doklejam druga polowe rozdwojonego elementu.IMG_4951.JPGIMG_4952.JPG.Nastepnie zaszywm otok do miedzypodeszwy.IMG_4954.JPGIMG_4955.JPGIMG_4956.JPGIMG_4957.JPG.A teraz czas na zabawe i niespodzianki zwiazane z patyna ,postanowilem wymalowac je w odcieniach blue i z tad nazwa postu blue shoes .Staralem sie podebrac kolor pod jeansy .IMG_4958.JPGIMG_4959.JPGIMG_4960.JPGIMG_4961.JPG.Do tego momentu mialem kontrole nad tym co robie-po nalozeniu pomadiera wszystko dzialo sie samo, nie mialem na to wplywu wyszlo jak wyszlo.IMG_4964.JPGIMG_4965.JPGIMG_4966.JPGIMG_4968.JPG.W pracowni mam oswietlenie swietlowkami z tad kolor troche jest przeklamany ,dodalem jeszcze dwie foty zrobione w swietle dziennym choc juz robil sie wieczor.IMG_4969.JPGIMG_4970.JPG.To tyle by bylo na dzis ,jutro zloze podeszwe i obcasy ijak dam rade zapatynuje buty zielone -zgodnie z obietnica -dla przypomnienia foty.IMG_4962.JPGIMG_4963.JPG.Pozdr-mohican

IMG_4925.JPG

IMG_4920.JPG

IMG_4926.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo, tego to się nie spodziewałem :)

Ale czad :good:

Co do patynowania/malowania - tu mam trochę doświadczeń, więc mogę się podzielić :smoke:

W mojej ocenie, kolor świetny, ale trochę za ostre krawędzie ciemniejszych pociągnięć wyszły.

Lubię jak kolory przenikają się stosunkowo płynnie.

Ciemniejsze ażury i nosek bardzo spoko, ale przy tak dużym kontraście (o wiele jaśniejszy podkład) podarowałbym sobie ciemniejsze pociągnięcia idące od ażurowań.

 

Najczęściej przy dużych kontrastach robię tak:

post-3-0-54368900-1370616338.jpg

To oczywiście tylko moja wizja. Jeżeli tak miało być, to doskonale rozumiem :)

 

Gdybyś jednak chciał coś zmienić, to zawsze można rozetrzeć Decapantem ewentualnie Tinturą bazową bezbarwną jak masz i poszukać bardziej płynnego efektu na nowo. Zwyczajnie rozmazałbym te ostre kreski :) Po malowaniu, a przed Pommadierem, stosuję czasem Creme Universelle , który zmiękcza nieco zbyt twardo zarysowane farbą krawędzie.

Oczywiście przy wykończeniu, np. czarnym Pate de Luxe, można jeszcze zrobić lustro na noskach i piętach osiągając kolejny ciekawy efekt. Ale nie wiem, czy aż tak bardzo mieszać w Ci w głowie :)))))

No to kilka takich moich patentów :)

 

Generalnie chciałem pogratulować i czekam na podeszwy :respect:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!!!!!!!!!!

:good:

Co tu dużo gadać. Brak mi slow...no bo co tu powiedzieć...jeszcze...czego już wcześniej przy innych okazjach...nie powiedziałem. Zastanawiałem się czy powtarzać to co już wcześniej powiedziałem, ale po co.

Jako, że nie pierwszy raz buty zrobiłeś zacznę może tak...

Kształt buta nie w moim guście - wybacz (wiem...marudzę).  Za to kolor - wielki plus. Lubię takie "odważne" kolorki. Zwłaszcza, że nie jest to brąz   :lol: . Idealne połączenie wg mojej opinii. Buty wykonane na kopycie jakiego użyłeś do "zielonych butów" z tym niebieskim kolorem. Byłoby wyborne połączenie. No i patynka. Nawiasem mówiąc ciekawe jaki kolorek dodasz do tych "zielonych". Nawet na tych winduje je dużo wyżej. Mimo to kolejna świetna realizacja. Minąłeś się z powołaniem panie kolego. 

Oczywiście po raz kolejny tradycyjnie zazdroszczę warsztatu. Ale to chyba już wszyscy wiedzą. Jeśli pewnego razu zejdziesz do do niego i stwierdzisz, że brak Ci kilku sprzętów szukaj u mnie. :p  :D  :D  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-Nie-Problem@-dzieki za rade poprawilem patynke na niebieskich,wydaje mi sie ze lepiej.Aparat ktorym robie zdjecia jest z lampa blyskowa z tad przeklamanie kolorow ,mysle ze zobaczysz je na zywo.Nie moge dzis zrobic spodow bo jednak wszystko jest za swieze.Buty poleza na kopytach do przyszlego tygodnia az wzsystko sie ulozy i wtedy je wykoncze.Co do zielonych -zrobilem wstepna patynke jeszcze wyciemnie noski ,piety.krawedzie i mysle ze bedzie lala.Dodaje fotyIMG_4980.JPGIMG_4981.JPG.Pozdr-mohican

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mohican - rządzisz!

Ja wiem doskonale, że aparat przekłamuje kolory i uwypukla nawet nieznaczne niedociągnięcia, których czasem nie widać gołym okiem.

Naprawdę z projektu na projekt jesteś coraz lepszy. Mam nadzieję, że już niedługo przy współpracy kilku osób i cechu uda się zorganizować warsztaty, na których moglibyście wymieniać się doświadczeniami na żywo i rozruszać polskie rzemiosło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mohican, spokojnie. Muszę trochę zamarudzić, bo byłoby nazbyt cukierkowo. Nie możesz zbierać samych pochwał, bo spoczniesz na laurach. :lol:   Ale jeśli pytasz, to "zielone" buty zrobiłeś na fajniejszych kopytach. Te podobają mi się dużo bardziej, a "zielone" przypominają mi jeden z modeli dr.Martensa (ciekawe czy ktoś by się spodziewał). Osobiście preferuję buty trochę bardziej cięższe na grubszej podeszwie z fajnym protektorem. Niestety żaden z producentów nie do końca rozumie, co decyduje o ich atrakcyjności i wygodzie. Niektórzy zbliżają się do dobrego buta, ale jeśli buty robią księgowi (tak jak jest w przypadku samochodów) nie nalezy spodziewać się czegoś więcej jak standard.

Wracając do Twoich butów. Taaaaa...@nie_problem masz rację. Co by nie mówić @mohican daje radę. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kwiatów i miodu już masz pewnie dość, więc już nie gratuluję po raz kolejny :)

Kolor ostatecznie wyszedł świetny - jestem pewien, że w świetle dziennym na żywo prezentują się rewelacyjnie.

Co do kopyta, jak zwykle mógłbym pewnie marudzić, ale zaraz znowu mnie pobiją, że wcale nie musi być mega klasycznie, tylko tak jak kto chce :)

Gdybyś jednak mógł jeszcze pokazać je z profilu byłoby miło.

A model, kopyto i detale wedle moich preferencji dopracujemy sobie w wolnej chwili na priv przy okazji zlecenia :)

 

:respect::hi::respect:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam-Chciałbym pokazać wykończone buciki do jeansow

attachicon.gif008.JPGattachicon.gif010.JPG

 

Spody lekko przerysowane od przymiarki-pozdr.-Mohican.

Jeśli robiłeś te butki w ,, warsztacie'' to ,,Szacun''!!! 

Zrób małą korektę foto na językach ;)

Bo ogólnie wyglądają -zacnie !

A co podeszew -jeśli chcesz odezwij się na pw!

Pozdrówka i brawo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.