Skocz do zawartości

Buty na zamówienie-jaki koszt...?


Rekomendowane odpowiedzi

Już od jakiegoś czasu szukam botków które spełniałyby moje wymagania w 100%.Jesli znajdę odpowiednią wysokość obcasa, to maja nie ten kształt noska, jeśli nosek ok to są za niskie...w efekcie mam kilka par, ale żadna nie spełnia moich oczekiwań. Zainteresowałam się ofertą pewnej firmy, ale okazało się że mam do wyboru tylko określone spody a o kształcie noska mam zapomnieć(odpowiedź : nosek jak to nosek-normalny..!).I ogólnie ciężko było się dogadać w każdej kwestii....Problemem była podeszwa(Spód)... Stąd moje pytania odnośnie wykonania takiego obuwia. Mam pomysł, wiem czego chcę, ale nie wiem czy jest to do wykonania i na kieszeń "przeciętniaka"... Czy jest możliwość wykonania całego spodu do buta na zamówienie??Chciałabym uzyskać efekt dość wysokiego ale masywnego obcasa z tzw."podsuwką" około 2-2,5cm ,która zniwelowałaby niewygodę wyższego obcasa (noszę buty 10godzin dziennie). Cholewka prosta, ew. jakaś niewielka ozdoba w stylu klamry, paska. No i ten nosek nieszczęsny. Musiałby być okrągły (nienawidzę migdałowych w takim obuwiu) i wysoko wyprofilowany (często buty mnie ugniatają w duży palec u nogi), mocno zarysowany. Jestem ciekawa jak tworzy się buty według takich preferencji...?Na zdjęciach prezentuję modele w "moim stylu" ale z "mankamentami" . Brązowe w moim stylu ale za niskie...Obecnie mam te czarne (Venezia) i tym np. brakuje charakteru, nosek niby okrągły ,ale jakiś taki mało zarysowany, brak podsuwki)....Nie wiem czy wyraziłam  się precyzyjnie o swoich oczekiwaniach, ale jeśli ktoś na tym przemiłym forum mógłby mnie uświadomić czy są jeszcze szewcy którzy się bawią w takie zamówienia to byłabym wdzięczna za podpowiedź...i czy jest to w ogóle możliwe...?

post-2658-0-29972300-1481538522.jpg

post-2658-0-04064700-1481538538_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAnka w swojej wypowiedzi ujęłaś wszystko, dla czego nie robię butów damskich ,kobieta zmienną jest, trzeba tu dodać etap drugi , buty zrobione są ok ale , i tu się zaczyna, może obcas jednak troszkę niższy, a tu jakoś pusto może kwiatek, jakaś ozdoba, itp,itd.

"Mam pomysł, wiem czego chcę,"

"Chciałabym uzyskać efekt dość wysokiego ale masywnego obcasa z tzw."podsuwką" około 2-2,5cm ,która zniwelowałaby niewygodę wyższego obcasa . Cholewka prosta, ew. jakaś niewielka ozdoba w stylu klamry, paska." 

Czy na pewno wiesz czego chcesz? obcas wysoki ale żeby nie czuć,cholewka prosta ale jednaj ozdobna. :(

 

AAAnka cena takich butów to kwota 1000 pl  wzwyż. Szewc nie będzie robił  butów z tworzyw sztucznych czy  byle jakiej skóry. Trzeba ci wiedzieć że mając skórę o odpowiedniej plastyczność, stosownej do przyszwy czy też odpowiednio utwardzonej do cholewki zrobienie buta to betka, ale taka skóra kosztuje, a podeszwa?, a futrówka?,a wreszcie robocizna(nie lubię tej nazwy). Sumując, moja żona kupuje buty w sklepie, oczywiście jestem przy tym jako kontrola jakości .

 

AAAnka Paru szewców wystraszyłaś, ale na pewno nie wszystkich może ktoś podejmie wyzwanie. Ja serdecznie życzę ci powodzenia!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

AAAnka w swojej wypowiedzi ujęłaś wszystko, dla czego nie robię butów damskich ,kobieta zmienną jest, trzeba tu dodać etap drugi , buty zrobione są ok ale , i tu się zaczyna, może obcas jednak troszkę niższy, a tu jakoś pusto może kwiatek, jakaś ozdoba, itp,itd.

"Mam pomysł, wiem czego chcę,"

"Chciałabym uzyskać efekt dość wysokiego ale masywnego obcasa z tzw."podsuwką" około 2-2,5cm ,która zniwelowałaby niewygodę wyższego obcasa . Cholewka prosta, ew. jakaś niewielka ozdoba w stylu klamry, paska." 

Czy na pewno wiesz czego chcesz? obcas wysoki ale żeby nie czuć,cholewka prosta ale jednaj ozdobna. :(

 

AAAnka cena takich butów to kwota 1000 pl  wzwyż. Szewc nie będzie robił  butów z tworzyw sztucznych czy  byle jakiej skóry. Trzeba ci wiedzieć że mając skórę o odpowiedniej plastyczność, stosownej do przyszwy czy też odpowiednio utwardzonej do cholewki zrobienie buta to betka, ale taka skóra kosztuje, a podeszwa?, a futrówka?,a wreszcie robocizna(nie lubię tej nazwy). Sumując, moja żona kupuje buty w sklepie, oczywiście jestem przy tym jako kontrola jakości .

 

AAAnka Paru szewców wystraszyłaś, ale na pewno nie wszystkich może ktoś podejmie wyzwanie. Ja serdecznie życzę ci powodzenia!.

 

Hmnn...no cóż.Odpowiedź typowego mężczyzny....który wszystko komplikuje... B) Ja nie przedstawiałam konkretnie dokładnego projektu butów tylko zarys, mniej-więcej. Dlatego nie podałam szczegółów...Pisałam prosta cholewka, to prosta cholewka-nie marszczona, wywijana, nabijana ćwiekami, fałdowana, z zakładkami  itp i inne bzdury. Klamra to już pikuś, nie przesadzaj, można ją zrobić w formie ruchomego paska zupełnie niezintegrowanego z cholewką :)Nie bardzo kumasz po co podsuwka?Nie wierzę....Mając obcas 8cm i spód 1cm mamy różnicę 7cm które muszą znieść nasze nogi.Mając przy tej wysokości  obcasa podsuwkę 2,5cm obcas suma sumarum ma dla stopy tylko 5,5cm wysokości .......Jak but jest zbudowany to akurat dobrze wiem,bo sama za młodu dorabiałam przy cholewkarstwie(wszystko oprócz szycia).I że dobry but jest wykonany ze skóry też wiem, że futrówka  itd...innych jak skórzane nie noszę(no chyba że trampy B) ).A koszt....Przecież ja nie napisałam że chcę buty za 300zł. Masz przed sobą świadomą osobę. Serio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obuwie na wymiar to koszt od 600zł w górę do około 2000-3000zł u Kamińskiego na Nowym Świecie.

 

Poszukaj na bazarkach i popytaj się o sklepy gdzie sprzedaje producent obuwie lub poszukaj prawdziwego szewca co robi buty, w większości przypadków, mimo napisu "Szewc" przed zakładem, bardziej jest to człowiek od napraw i łatania niż tworzenia czegoś

 

do zrobienia buta są potrzebne 3 rzeczy:

kopyto

spód

cholewka

Kopyto musi pasować do spodu, ale też niekoniecznie, spód i obcas szewc może sam zrobić, kopyto może sam lekko przerobić jakieś już posiadane.

 

Jeśli uda Ci się znaleźć producenta, to wystarczy poszukać modelu najbardziej zbliżonego do tego co Cię interesuje, z odpowiednią wysokością obcasa

kopyto przerobi szewc, cholewkarz uszyje na dane kopyto z dowolnej skóry, potem zaćwiekować, dorobić spód i cena może wyjść w okolicach ceny takich butów z markety (około300-400zł)

obuwie na wymiar to koszt od 600zł w górę do około 2000-3000zł u Kamińskiego na Nowym Świeciemoim skromnym zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.