Jump to content

Jak dbać o lakierki?


Recommended Posts

lakierki_saphir_vernis_rife.jpg

 

W internecie spotkać się można z wieloma domowymi sposobami na czyszczenie butów lakierowanych, np. za pomocą oliwy z oliwek, margaryny, kremu do rąk, octu, mleka ... itd., itp. Mniej lub bardziej skuteczne, mniej lub bardziej absurdalne sposoby mogą czasem doprowadzić do zniszczenia naszych ulubionych butów. Czy w tym przypadku warto ryzykować skoro są pewne i sprawdzone sposoby? Na to pytanie niech każdy sam sobie odpowie, mając na uwadze fakt, iż większość uszkodzeń na skórach lakierowanych to zmiany nieodwracalne.

 

Pokażemy Ci jak najlepiej wyczyścić ulubione lakierki, za pomocą wysokiej jakości produktów stworzonych specjalnie do tego celu.

 

Skóra lakierowana to skóra pokryta zazwyczaj kilkoma warstwami lakieru, który daje efekt wyjątkowo wysokiego połysku. To wyjątkowe wykończenie wymaga szczególnej opieki i pielęgnacji, by nie dopuścić do pęknięć i nieodwracalnych uszkodzeń. Mając do czynienia z lakierkami należy zachować szczególną uwagę, gdyż skóra jest bardzo podatna na zarysowania, a wszelkie zabrudzenia, kurz, odciski palców są na niej bardzo widoczne.

 

Do czyszczenia i pielęgnacji skór lakierowanych należy używać jedynie środków stworzonych z myślą o tego typu skórach. Pasty i płyny do skór lakierowanych dostępne są w ofercie sklepu www.multirenowacja.pl.

 

Jak czyścić buty lakierowane?

Przede wszystkim w trakcie czyszczenia należy zachować szczególną ostrożność. Lakierki czyścimy bardzo cienką i miękką tkaniną. Wysokiej jakości produkty SAPHIR i TARRAGO bezpiecznie wyczyszczą i będą skutecznie chroniły Twoje lakierki przed zadrapaniami i odciskami. Po ich zastosowaniu skóra jest naturalnie błyszcząca, prezentuje się jak nowa i jest właściwie zabezpieczona przed potencjalnymi uszkodzeniami.

 

Do czyszczenia lakierowanych butów, toreb, torebek, portfeli i innych akcesoriów szczególnie polecamy płyn SAPHIR Vernis Rife, który należy delikatnie, nie dociskając wcierać szmatką unikając nadmiaru. Następnie należy odczekać do wyschnięcia i wypolerować suchą, miękką tkaniną okrężnymi ruchami.

 

Doskonałym rozwiązaniem jest również produkt TARRAGO Patent Leather, który czyści, odżywia, nadaje połysk, wzmacnia kolor i zapobiega pękaniu skóry lakierowanej. Produkt wzbogacony olejem z avocado oraz woskami Carnauba, które zapewniają optymalny połysk.

 

Pamiętaj! Tylko właściwie czyszcząc i konserwując skórę zachowasz swoje ulubione buty, torebki, portfele i inne akcesoria na lata !

 

źródło: Don [beeep]

http://don[beeep]-es.blogspot.com

 

 

©2011 by Aibo Krkic

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zanieczyszczenia wycieramy miękką, flanelową szmatką zmoczoną w ciepłej wodzie z mydłem. Po wyschnięciu zalecane jest nałożenie kremu na obcasy. Następnie na skórę butów nakładamy płyn do polerowania lakieru i polerujemy suchą flanelą. Można także nakremowacna podeszwy, ale gdy wybieramy się na przyjęcie lepiej nie ryzykowac swojego bezpieczeństwa. Tyle wystarczy, aby moje lakierki były zadbane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.