Jump to content

Meka, Otisopse, Bexley 600-700PLN Polskie i nie tylko


boliron

Recommended Posts

Dzień dobry,

Rozmyślam  o butach w przedziale 600-700PLN nie chodzi mi na wstępie o sprecyzowany rodzaj czy oxfordy, lotniki bądź jeszcze inne a raczej o zagadnienie ogólne. W podanym przedziale można kupić Otisopse np. takie http://partenope.pl/buty-meskie/66-oxfordy-brazowe-ze-zdobieniem.html  choć nie umiem znaleść informacji jaką techniką są szyte.

W podobnym przedziale można kupić http://www.gordonbros.de/kollektion/ jak również coś Polskiego Meka od Norda ma kilka modeli, piszą że robione Goodyearem, 

http://allegro.pl/listing/listing.php?category=5547&order=d&search_scope=category-5547&string=meka

Tylko jak w tym wszystkim ma się jakość Polskiej Meki do Otisopse, Bexley, Gordon&Bros bądź innych marek w podobnej cenie, rozumiem że określenie "włoska skóra" w przypadku jakiej kolwiek marki nie oznacza koniecznie dobrej jakości, ale może jest to coś pozytywnego zakładając że nie jest tylko chwytem i niesie coś za sobą dobrego w Polskiej marce.

Proszę podzielcie się swoimi doświadczenmiami jeżeli takie posiadacie. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczór :smoke:

Kupiłbym w pierwszym linku, bo wolę dać zarobić Rodakom niż zagrameniczniakom :) A poza tym skoro MRV całkiem pozytywnie o jakości się rozpisał, to pewnie coś w tym jest:

http://mrvintage.pl/2013/08/partenope-pl-neapolu-polski.html

 

Lub zostawiłbym pieniądze w Bexley, bo od lat chodzę w ich butach i sobie chwalę.  Przy czym miałem jakiś czas temu dwukrotnie w rękach "Bexleye" z ebay, które jakością kompletnie nie przypominały tych z oficjalnego obiegu. Nie mam pojęcia co to było, ale zarówno wykonanie, jak i jakość skóry była dużo poniżej poziomu jaki Bexley reprezentował jeszcze kilka lat temu. Nie sądzę, by aż tak spadła jakość. Dlatego osobiście polecałbym kupować bezpośrednio lub naprawdę z pewnych źródeł.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pamiętam szyją Goodyear Welted i Blake. Myślę, że sklep z miłą chęcią udzieli wyczerpujących informacji na ten temat. Wczoraj zgłosił się do nas jeden z klientów marki - zaniepokojony, iż wykończenie się odbarwia, ale myślę, że to lekkie przewrażliwienie. Przy bieżącej konserwacji na jasnych szmatkach często wydzielają się pozostałości kremów wykończeniowych. Jeżeli na szmatce pojawia się kolor skóry, a skóra mimo wszystko pozostaje w dobrej kondycji nie ma zazwyczaj powodów do obaw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.