Jump to content

Recommended Posts

Pozwolę sobie otworzyć jeszcze jeden temat, chciałbym sobie kupić buty typowo trekkingowe. Przeznaczenie: polskie góry, z Tatrami włącznie, trekking raczej od wiosny do jesieni, czyli bez zimy.

Przeglądając różne fora tematyczne wyrobiłem sobie zdanie, że buty o twardości ~meindlowskiego B [ostatecznie B/C] byłyby dla mnie odpowiednie. Nie znam się za bardzo na dobrych firmach trekkingowych, więc wstępnie wziąłem pod uwagę buty produkcji Lowa oraz Meindl [jako że znane mi są z produkcji bardzo dobrych butów taktycznych - w tym temacie mam jednak większe pojęcie ;) ].

 

Chciałbym kupić buty w całości ze skóry, najlepiej z licowej a nie nubuku. I tutaj chyba już Meindl odpada, bo widziałem tylko nubukowe Borneo oraz Vakuum, chyba, że się mylę.

Lowa oferuje skórzane Mountain Boots, Super Camp 2, oraz Patrol Boots. Do obejrzenia np. pod poniższym linkiem:

http://www.rvops.co.uk/Catalogue/Military-Boots/Lowa-Boots/Black

Jest jedno "ale": są to buty z serii Task Force, czyli nadal mają dużo wspólnego z taktycznymi, nie wiem czy w górach sprawdzą mi się równie dobrze jak typowe trekkingi. To, co dodaje mi nadziei, to występujący w tych modelach charakterystyczny dla butów trekkingowych otok dookoła buta. W typowo taktycznych się czegoś takiego nie stosuje, więc może jednak, kto wie? :)

 

Jest i drugi nurtujący mnie problem - wyściółka [i ewentualnie membrana].

Nigdy nie miałem butów z Gore Texem. Zastanawiam się czy faktycznie podnosi temperaturę w butach w stosunku do skórzanej wyściółki, bądź Cambrelle? Czy prawdą jest, że latem, w skórzanych butach z gore texem będzie mi zdecydowanie mniej komfortowo [bardziej gorąco] niż w takim samym modelu bez membrany, z wyściółką skórzaną, bądź Cambrelle?

Na przykładzie moich Haixów BW 2005, wiem, że w połączeniu pełna skóra licowa + skóra wewnątrz jest mi wystarczająco ciepło w stopy latem. Jakby gore tex miał to uczucie jeszcze spotęgować, to dziękuję postoję :)

 

Prosiłbym o poradę, jeśli ktoś zna jeszcze jakieś inne fajne obuwie trekkingowe, z pełnej skóry [najchętniej licówki], to prosiłbym o podanie namiarów, chętnie się doedukuję i poszerzę horyzonty :)

Edited by vanyel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.