Jump to content

Buty do golfa ... do gry w golfa oczywiście :)


nie_problem
 Share

Recommended Posts

Gra coraz bardziej popularna, a wątku jeszcze nie ma. No to zainicjuję :)

Nie byłem pewien, czy wątek umieścić w dziale sportowym czy też eleganckim, bo buty do golfa potrafią prezentować się i tak i tak. W związku z powyższym umieszczam wątek w dziale INNE :)

 

Nie będę udawał, że się znam i tytułem wstępu zaczerpnę ...

 

Golf uważany jest za sport elitarny. Podobnie jak w przypadku tenisa ziemnego, także gra w golfa wymaga od graczy odpowiedniego stroju. Przede wszystkim powinien on być wygodny, taki, który zapewni graczowi maksymalną swobodę ruchów. Wiele klubów golfowych, w swoim regulaminie jasno określa jaki powinien być strój każdego gracza. Jednak generalnie, powinien on składać się z takich elementów jak: koszulka, spodnie, odpowiednie buty, nakrycie głowy i rękawiczki. Golfiści, wbrew pozorom, nie chodzą w golfach. Wręcz przeciwnie, taki strój, jak również bluza, czy zwykły t-shirt nie są stosownym ubiorem na pole golfowe. Tradycja nakazuje, by gra w golfa odbywała się w koszulce typu polo, koniecznie z kołnierzykiem. Wyłącznie kobiety mogą zakładać tego typu koszulki bez rękawów. Na koszulki polo można zakładać kamizelkę lub sweter. Dolną część stroju stanowią długie spodnie, obowiązkowo wyposażone w pasek. Jeśli gra w golfa odbywa się w wyjątkowo upalne dni, można założyć spodenki do kolan, jednak obowiązkowo ubrać do nich długie skarpetki. Całkowitym nietaktem jest pokazanie się na polu golfowym w jeansach. Kobiety mogą pozwolić sobie na spódnicę do kolan. Gra w golfa nie może się odbyć bez odpowiedniego obuwia. Buty do golfa z prawdziwego zdarzenia, to półbuty wyposażone w spikes, czyli kolce, które zapewniają dobrą przyczepność i stabilność. Można je zastąpić innymi butami na płaskim obcasie, ewentualnie sandałami, ale wyłącznie w zestawie ze skarpetkami. Gra w golfa absolutnie nie może być prowadzona na wysokich obcasach. Nakrycie głowy golfisty, to przeważnie kaszkiet, choć może to być basebolówka, beret, kapelusz słomkowy lub daszek przeciwsłoneczny. Charakterystycznym elementem stroju gracza są rękawiczki, choć zwykle gra w golfa odbywa się tylko w jednej rękawiczce. Doskonale dopasowane, przylegająca do dłoni, zapewnia stabilność i ochronę.

 

http://www.slaskiklu...-do-gry-w-golfa

 

Buty do golfa mogą być wyjątkowo eleganckie, szyte ręcznie, na zamówienie w barwach narodowych, np. VIVE LA FRANCE od Corthay:

golf corthay france.jpg

http://www.corthay.fr/

 

Mogą prezentować się również tak:

botticelli-golf-shoes.jpg

http://www.golf-shoe...lli-golf-shoes/

 

Albo zdecydowanie bardziej sportowo:

adidas_adipure_golf_shoes_2010.jpg

 

http://www.golfingva...oes-review.html

 

 

nike-zoom-advance-golf-shoes.jpg

http://golf.about.co...-Golf-Shoes.htm

 

 

To co .... gramy? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.