Jump to content

Helly Hansen - czy te buty mogą kłamać?


Recommended Posts

... Chyba nie :)

 

Pierwszy kontakt z obuwiem Helly Hansen i bardzo pozytywne odczucia. Poczytałem również trochę o marce i jeszcze bardziej ją lubię :)

 

hh.jpg

 

Historia marki sięga 1877 roku, kiedy Helly Hansen (kapitan z Norwegii) wraz z małżonką rozpoczął produkcję wodoodpornej odzieży. 35-letni Norweg projektował i wytwarzał impregnowane spodnie, kurtki oraz inne elementy impregnowane olejem lnianym. Rozwijając swoją działalność wykorzystywał doświadczenie zdobyte w ekstremalnych warunkach - Hansen już w wieku 15 lat jako chłopiec pokładowy rozpoczął morską przygodę. Po 10 latach był już twardym, zaprawionym kapitanem.

 

Arcytrudne warunki zmuszały żeglarzy do impregnacji swojej odzieży na różne sposoby. Sposób Helly Hansena oparty na nasączaniu odzieży olejem lnianym pozwalał na zachowanie optymalnych właściwości wodoodpornych bez utraty miękkości oraz elastyczności materiału.

 

Z czasem firma wprowadzała coraz więcej technologicznych rozwiązań, które z czasem sprawiły, że odzież HH zaczęła być jednoznacznie kojarzona z jakością i komfortem nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

 

Dziś HH produkuje odzież nie tylko żeglarską, ale oferuje również gamę produktów dla miłośników wspinaczki, górskich wędrówek, snowboardu czy nurkowania. .

 

Dewiza marki: dla pełnych pasji profesjonalistów, którzy pracują i poszukują przygód na wodach oceanów i górskich szczytach, Helly Hansen dostarcza najbardziej techniczną i pięknie zaprojektowaną odzież oraz sprzęt, które zapewniają poczucie pewności siebie i bezpieczeństwa, ponieważ Helly Hansen gwarantuje niezrównaną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi łącząc nowoczesny skandynawski design z możliwością testowania swoich produktów w najtrudniejszych warunkach panujących na Ziemi.

 

Helly Hansen to rodzinna firma z ponad 100-letnią tradycją.

 

Przykładwe modele:

dsc_0499.jpg

dsc_0489.jpgdsc_0478.jpg

 

 

Informacje i strony firmowe:

http://en.wikipedia....ki/Helly_Hansen

http://www.hellyhansen.com/

http://www.hhworkwear.com/

http://www.helly.ca

http://andreasmarkes...nsen/index.html

Edited by e-sportowe.pl
Link to comment
Share on other sites

Guest SportowiecPL

widziałem te buty wczoraj w Lubliunie w sklepie. Super, fane bardzo wytrzymałe. Takie się wydają, teraz taka pogoda but musi miec spore zaplecze zabezpieczenia na nogę i stopę, zobaczy jak wszystko wyjdzie po zimie i każdy napisze jak przeszedł swój rodzaj obuwia i czy miał jakiś problem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.