Skocz do zawartości

Orginale buty do sportu najlepsze?


Gość 3BUTY

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

he nie no z całym szacunkiem kolego, czy chodzi ci o markę czy o bieganie ? jak biegasz musisz mieć buty do biegania, lekkie, zgrabne, wytrzymałe np:

 

big.jpg

 

to jest najtańsze wyjście jak narazie, potem już będziesz wiedział o co dokłądnie w tym wszytskim chodzi. Nie możesz w nich dymać cały czas do rorobty czyba że w pracy biegasz ;/ to można jakoś to połączyć ?zgadza się no_problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, żeby buty były "dedykowane" do konkretnej dyscypliny, kwestia firmy czy oryginalności jest chyba drugoplanowa. Jak idziesz grać z chłopakami w piłkę na halę, to zakładasz halówki, a nie korki. Ja tak samo z moją żoną, gdy idziemy biegać, zakladamy biegówki, a nie jakieś trampki. Jak człowiek miał 15-lat to mu było wszystko jedno, teraz trzeba bardziej uważać na to, w czym się trenuje itd. Nie wypbrażam sobie sytuacji, że idziemy poprzebijać sobie sobie z drugą połówką w tenisa na mączkę i nie mam butów usztywnionych na pięcie do tego sportu. A czy to są najki, adidasie czy inne asicsy to już najmniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pobiegac maraton w zwykłych butach, może dobiegniesz do 10 kilometra. Mam znajomych, którzy biorą udział w tej akcji "Polska biega", który organizuje Wyborcza, Mówili mi, że przed najważniejszym startem jechali gdzieś do Wawy do sklepu, gdzie robili im buty na zamówienie, indywidualnie dostosowywane do kształtu stopy i stopnia nacisku na poszczegolne części stopy (tak wyliczano stopień amortyzacji obuwia) Nie znam się na tym dokładnie, ale twierdzą, że bieganie w takich butach i w zwykłym obuwiu, to jak jazda mercedesem w porównaniu do rajdu "maluchem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się myśleć dlaczego :), maz zafundował mi reebok easytone, podobno wszytskie kobitki w tym chodzą, no cóz. Buty fajne, choć na początku trudno się przyzwyczaić do wypukłej podeszwy i bardzo miękiej wkładki. Nie są to buty do biegania - raczej na spacer.

Edytowane przez nie_problem
Bez uzgodnienia z administracją forum nie raklamujemy serwisów wyprzedażowych i innych stron bez wyraźnego powodu lub uzasadnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

według mnie warto kupując obuwie sportowe zainwestować w jakąś dobrą i znaną markę. Ja osobiście nie noszę butów sportowych, ale syn znajaomej bardzo często kupuje buty sportowe znanych marek i bardzo sobie chwali. Za wytrzymałość, wygląd no i ogólnie eksploatacje tych butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

znana marka nie jest gwarancją dobrych butów sportowych, jak tutaj ktoś pisał. Może nie jestem wielkim ekspertem obuwniczym, jednak jestem fanatykiem sportów. Buty sportowe to jeden z tych rodzai butów, które należy przymierzyć indywidualnie, nie w sieci online. Pierwszą zasadą nie jest design tylko wygoda i nią należy się tu kierować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafna uwaga :)

To jak kupno auta terenowego na niskoprofilowych oponach .

Należny pkt reputacji dodano ;)

 

znana marka nie jest gwarancją dobrych butów sportowych, jak tutaj ktoś pisał. Może nie jestem wielkim ekspertem obuwniczym, jednak jestem fanatykiem sportów. Buty sportowe to jeden z tych rodzai butów, które należy przymierzyć indywidualnie, nie w sieci online. Pierwszą zasadą nie jest design tylko wygoda i nią należy się tu kierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

na rower to buty SPD z pedałami. Z tego co mi wiadomo to shimano robi jedne z lepszych i wygodniejszych. Ale to pewnie kwestia gustów.

polecam shimano (spd- shimano pedaling dinamics) lub same pedały Crank brothers (tzw. ubijaki). Buty shimano zupełnie wystarczą, choć są też lepsze i nieco droższe marki. Do biegania asicsy i te trzeba już na pewno dobrać pod styl biegania ( nie mylić z techniką) w specjalistycznym sklepie. Mi w RBF-ie w Szczecinie filmowali bieg na bieżni i ustalili że mam neutralny styl ( możliwe jeszcze Pronowanie i Supinowanie) po czym pokazali kilka butów dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-660-0-94155900-1360330748.jpg

renzo-2-junior-nike.jpg

Ciekawe obuwie , znalazłem je na jednej z aukcji allegro . nie kosztują dużo , a według opini w internecie są wygodne i wytrzymałe :)

Do czego?post-660-0-94155900-1360330748.jpg to są buty do biegania, bardzo wygodne, polecam.

A zdecydowanie nie polecam biegania w tych nike'ach. to wygląda jak buty na deskorolkę albo bmx'a.

Oczywiście da się w nich biegać ale na pewno nie jest to ani wygodne ani zdrowe.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.