Skocz do zawartości

Impregnacja i zaprawa tłuszczowa butów ze skóry licowej


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Zamberlany w końcu :D wyschły, potraktowane już HP Oil.
Na początku po aplikacji mokre ale teraz jak na nie patrzę po parunastu minutach to w zasadzie bez różnicy w kolorze.
Jak rozumiem olej się wchłonął i teraz pytanie czy nakładać kolejne warstwy HP czy smarować Tucanem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc "operacja" zakończona (mam nadzieję :) ) sukcesem - jutro się okaże na szlaku, ma padać

Zdjęcia sa jakie są, nie do końca oddają sytuacje bo robione o różnych porach i przy róznym oświetleniu, a do tego jestem niefotogeniczny ;) .

1-3 po parodniowym schnięciu przed operacją, 4-6 po pierwszej aplikacji HP, 7-9, po drugiej aplikacji HP, 10-12 po dwóch warstwach Tucana.

Ślad "nike" po zajechaniu rakiem i parę innych zadrapań niestety zostało widocznych, zaraz jeszcze skórę w środku podjadę Creme Universelle.

 

EDIT:
Szmatkę, którą aplikowałem Tucana wyprałem w pralce razem z "normalnymi" rzeczami - nie róbcie tego :D
Zapach przeszedł na wszystko, musiałem płukać i prać jeszcze raz :)
 

12.jpg

11.jpg

10.jpg

09.jpg

08.jpg

07.jpg

06.jpg

05.jpg

04.jpg

02.jpg

03.jpg

01.jpg

Edytowane przez JotWu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Mam parę pytań dotyczących butów z "licówki".

1. Chciałem zakupić zestaw AXE316, ale nie mam do końca przekonania co do oleju w sprayu. Kiedyś używałem takiego oleju Coccine i dla mnie aplikacja była średnio wygodna. Stoi coś na przeszkodzie, żeby zamiast SAPHIR BDC HP Oil Protector 200ml użyć SAPHIR BDC HP Dubbin 100ml ? A na to później TARRAGO Dubbin Mink Oil Tucan.

2. Kolejna sprawa to domycie butów przed impregnacją. Mam parę trzewików wz.919 czyli tzw. "desantów" i parę "opinaczy" (jedne i drugie Protektor Lublin), które traktowane były...różnymi różnościami. :blushing: Tłuszcz coccine, wspominany wyżej olej, przemywane preparatem coccine Pulitore AntySól. Pastowane zwykłą pastą BUWI z woskami. Czy mydło AVEL da sobie z tym radę, czy trzeba coś mocniejszego?

3. Mam buty motocyklowe "oficerki", podobno kontraktowe Bundeswhery. Podejrzewam, że mogły być potraktowane pastą BW, która podobno zawiera silikon. Mudło AVEL da radę?

4. Na koniec pytanko dotyczące całkiem nowych butów. Znów wz 919 (Demar). Jeszcze nie chodzone i chciałbym je najpierw zaimpregnować. Warto zaczynać od mydła czy od razu olej? Oczywiście mam też zamiar napuścić szwy woskiem w terpentynie. Jak zdobędę wosk. 😛

 

Warto na to wszystko stosować jeszcze Nano Protector? Opinaczy czy desantów używam do chodzenia na co dzień. Nie włóczę ich po bagnach itp, ale przykładowo w pracy często stoję w kałuży, albo mam szansę na mocne zachlapanie butów wodą.

 

 Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

 

 

Edytowane przez MarcinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pamiętaj, że to patent opracowany przez AXE316, a ludzie już dowolnie go sobie modyfikują dopasowując do własnych potrzeb i wymagań, także śmiało kombinuj.

2-3. To mydło jest mocne. Myślę, że sobie poradzi.

4. Ja nowych nie czyszczę, ale tu opinie są podzielone.

5. Nie ma potrzeby, ale jak zaaplikujesz to też nic raczej nie zepsujesz :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, chciałem zapytać się o impregnację butów ze skóry licowej Aku Tribute II Ltr.

Nigdy nie miałem wcześniej butów ze skóry stąd wolę zapytać tutaj i podejść do tematu dobrze.

Trafiłem na taki filmik o dokładnie takich samych butach : https://www.youtube.com/watch?v=ROfIkwD_4NI

Chciałbym się dowiedzieć jak za pierwszym razem zaimpregnować i zabezpieczyć buty.

Chciałem użyć:

- olej kopytkowy do skóry do pielęgnacji skóry,

- terpentyna do czyszczenia poprzednich warstw,

- tłuszcz do skór Coccine.

 

Mam plan żeby za pierwszym razem przejechać terpentyną, później olejem i na koniec tłuszczem.

Po wyjściu w teren buty wyczyścić i użyć olej jako "codzienną" pielęgnację.

Raz na pół roku/kwartał - przy generalnym powtórzyć proces z pierwszego razu (terpentyna -> olej -> tłuszcz).

Co uważacie?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, cały ten wątek o tym traktuje :)

 

Dodam, że wielu myli licówkę z nubukiem olejowanym. Ale w sumie zasada impregnowania i środki te same więc nie jest to problem. Jak nie chce ci się przewalać przez treść to w dużym skrócie większość rekomenduje tu zestaw do impregnacji tłuszczowej butów outdoorowych by AXE316

 

A jak chcesz wchodzić w detale to cały bieżący wątek + ewentualnie podobne. Tam znajdziesz opinie, patenty i argumenty zaprawionych w bojach i samego AXE316:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.